I Jsia Regeling minima kan nog beter 1 bin uit BEVELANDEN EN THOLEN 7 Oude Renaultgarage in Goes wordt showroom Havelaar iA Goesenaren kunnen volgend jaar als eerste gebruikmaken van een nieuw automerk: Havelaar. De elektrische deelauto moet uiteindelijk heel Nederland én Europa gaan veroveren. 11911 Een stapel lege kartonnen dozen ligt in een hoek van het bedrijfspand aan de Goese Livingstone- weg. Tientallen bureaustoelen en ander kantoormeubilair verraden dat hier iets te gebeuren staat. „Sorry voor de rommel", excu seert Niels Visser (35) zich, terwijl hij met twee echte Havelaar-mok- ken de trap op loopt. „Een deel van de spullen gaat naar de voor malige Renault-garage aan de Mar conistraat. Dat wordt straks onze showroom. En hier, in het pand van autoverhuurbedrijf Piet Voge laar, komt de werkplaats." Visser heeft het heel conse quent over 'wij' en 'ons'. Daarmee doelt hij op zijn Canadese en Chi nese compagnons, met wie hij sa men Havelaar Sustainable Vehi cles vormt, een nieuwe dealer voor elektrische auto's. Vanaf vol gend jaar worden de voertuigen van Canadese makelij ingezet als deelauto, maar het bedrijf wil de elektrische auto's uiteindelijk ook gaan verkopen. Aan Goes de eer om de eerste 'Havelaars' in te wijden. Op elf lo caties in de gemeente komen vol gend jaar dertig elektrische deelau to's te staan. In principe kan ieder een met een rijbewijs de wagen gebruiken, maar het vervoermid del is met name geschikt voor mensen die niet veel te besteden hebben of automobilisten die wei nig kilometers rijden. Via een applicatie op de smartphone kun nen mensen zich inschrijven en vervolgens precies zien welk voer tuig beschikbaar is en hoe ver het is opgeladen. Als een gebruiker de auto van locatie a huurt, mag hij deze op een andere deelautopar keerplaats terugzetten. In dezelfde stad, maar eventueel ook in een andere deelnemende plaats. Als huurder betaal je een vast tarief per minuut of per uur. Hoe het eerste Havelaar-model er precies uitziet, wil Visser nog niet vertellen. Wel verklapt hij dat de kans groot is dat ook Middel burg, Vlissingen en Rotterdam gaan deelnemen aan het deelauto project. Wat Visser en zijn compagnons betreft, is dit nog maar het begin. „Wij hopen dat de Havelaar-deel- auto's zich als een olievlek uitbrei den over heel Europa." Dat blijkt uit de resultaten van een enquête die onder 2600 mi nima in Goes, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal en Borsele is uitgezet. Die was onderdeel van de evaluatie van het minimabeleid en schuld hulpverlening van de afdeling Werk, Inkomen en Zorg van Ge meenschappelijke Regeling Sa menwerking De Bevelanden over 2015. De enquête is door 243 mensen ingevuld, de resulta ten geven een betrouwbaarheid van 90 procent en zijn daarmee volgens de GR 'richtinggevend'. Regelingen waar minima een beroep op kunnen doen zijn on der meer bijzondere bijstand, het declaratiefonds, jeugsport- fonds, chronisch zieken en kwijtschelding van gemeentelij ke belastingen. Eén van de vra gen was hoe eenvoudig of moei lijk mensen het aanvragen van een regeling vinden. Van de 161 mensen die op die vraag ant woordden, vinden 64 het niet tot helemaal niet eenvoudig. Daarbij werd vaak opgemerkt dat veel gegevens moeten wor den overlegd en veel formulie ren moeten worden ingevuld, terwijl gegevens al bekend zijn bij de afdeling en dat persoon lijk contact met de afdeling wordt gemist. De evaluatie van het minima beleid is het eerste onderdeel van het onderzoek naar de ont wikkeling van integraal armoe debeleid voor de vijf gemeen ten. WOONPLAZA vrijdag 2 september 2016 Nieuw automerk in Goes Op elf locaties in de gemeente Goes komt volgend jaar een nieuw merk elektrische deelauto's van Niels Visser (foto) en zijn compag nons te staan. De kans is volgens Visser groot dat ook o.a. Middelburg, Vlissingen en Rotterdam gaan deelnemen, foto marcelle davidse Ellen Jobse Een flink aantal Bevelandse mi nima dat armoede ervaart, is niet bekend met de mogelijk heden voor gemeentelijke schuldhulpverlening. Ook vin den veel mensen uit de doel groep het lastig om een inko mensregeling aan te vragen. Luc Oggel Goes Design on Stock staat voor topdesign tegen een scherpe prijs. Banken, fauteuils, stoelen, poefs, salon-, bijzettafels en accessoires; met een herkenbare, tijdloze vormgeving. Kom langs en laat u inspireren door dit gave, eigentijdse Nederlandse merk bij Binnenuit Meubelen. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68