Elf van de twaalf molens openen bin n9n uit •CHOUWEN-DUIVELAND 7 Vesle Kari Foundation werkt met Amaliaziekenhuis Het Amalia kinderziekenhuis stuurt kankerpatiëntjes met hun ouders naar Schouwen voor een boottochtje op het Grevelingenmeer. De Vesle Kari Founda tion uit Eindhoven maakt sinds vorig jaar vaartochtjes met arme gezinnen. Vol gend jaar komt daar een doelgroep bij. Dan wordt er ook gevaren met kankerpatiëntjes en hun ouders. „We hebben daar afspraken over met het Amalia kinderziekenhuis, onderdeel van het Radboud in Nij megen", vertelt Willem Wilmink, voorzitter van de foundation. „Het Amalia heeft de afdeling 'Zon, zee en strand', die zorgt voor rustmo menten voor ernstig zieke kinde ren en hun ouders. Op 12 septem ber komt het Amaliabestuur naar Zierikzee om de omgeving en on ze boot te bekijken." De restaura tie van die boot, het Noorse viskot- tertje Vesle Kari waar de founda tion naar is genoemd, is bijna af. Het scheepje gaat varen op de Gre- velingen. Wilmink: „Dat worden dagtochtjes met een barbecue op een eilandje en een overnachting in hotel De Zeeuwse Stromen." De watersportvereniging Brou wershaven royeerde Wilmink na een conflict over de ligplaats voor de Vesle Kari. Gisteren meldde Wilmink dat hij een nieuwe lig plaats heeft gevonden. „In een jachthaven op Schouwen-Duive- land. De mannen van die haven willen niet dat ik ze noem. Vol gend jaar gaat de Vesle Kari te wa ter en mag ze daar liggen. En dan is er ook nog een particulier die een grote boot ter beschikking stelt. Daarmee zijn meerdaagse tochten mogelijk." Er gingen dingen mis. Zaken duurden te lang. Het was hem alle maal boven het hoofd gegroeid, zegt Wilbrink. „Maar nu is het in orde. Er is een driekoppig bestuur, een vaste notaris en een arts voor de stichting. Het geld komt van de stichting Welzijn: een particulier liefdadigheidsfonds in Eindhoven dat ons drie jaar steunt en de He renzitting uit die stad. Dat is een carnavalsclub die jaarlijks 11.111,- euro overmaakt." Van de twaalf molens zijn er mor gen tussen 10.00 en 16.00 uur elf te bezichtigen. Molenaars, leerlin gen en andere vrijwilligers ontvan gen de bezoekers, laten hun mo lens zien en vertellen er van alles over. Als het hard genoeg waait, zullen overal de wieken gaan draaien en zal er binnen gemaald worden. Op één molen na: Den Haan in Brouwershaven is omge bouwd tot Bed Breakfast en zal daarom niet meedoen aan de open dag. In de lijst van alle deelnemers, is er nog een molen in Schou- wen-Duiveland die anders is dan alle andere. Korenmolen De Hoop aan de Lange Nobelstraat in Zierik zee is de enige die nog volop ge bruikt wordt voor het malen van bakkersmeel. Molenaar Teun van der Bok maakt daar samen met zijn assistent Ruben Viergever meel voor het Zeeuwse Vlegel, een samenwerkingsverband van Zeeuwse landbouwboeren die tar we kweken zonder chemische be strijdingsmiddelen en daar volko ren broden van maken. In Oosterland staat een koren molen die de afgelopen maanden is gerestaureerd. Ook staat er een nieuwe molenaar aan het roer: Fien van Reeven. Bezoekers kun nen daar terecht voor pannenkoe ken (bereid met molenmeel). De opbrengst van die verkoop wil Van Reeven gebruiken voor de aanschaf van een nieuw set zeilen voor de molen. De Regionale Molendag werd vorig jaar drukbezocht. WOONPLAZA vrijdag 2 september 2016 Willem Wilmink op het kottertje Vesle Kari dat al goeddeels is gerestaureerd: „Volgend jaar gaan we op het Grevelingenmeer varen met zieke kinderen en hun ouders. Er is ook een particulier die een gote boot ter beschiking stelt." foto marieke mandemaker Varen met zieke kinderen Ton van den Nouweland Molenaars in bijna heel Schou- wen-Duiveland staan morgen weer paraat om een kijkje ach ter de schermen te geven tij dens de Regionale Molendag. Er is maar één molen op het hele ei land waarvan de deur niet open gaat. Elodie Kint Zierikzee 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl Design on Stock staat voor topdesign tegen een scherpe prijs. Banken, fauteuils, stoelen, poefs, salon-, bijzettafels en accessoires; met een herkenbare, tijdloze vormgeving. Kom langs en iaat u inspireren door dit gave, eigentijdse Nederlandse merk bij Binnenuit Meubelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60