Mijn klusbijbel 6 De Nederlandse nazomers kunnen nog best warm zijn. Dat wordt dus een valreep-picknick, met een koele tas vol zalmwraps en flesjes rosé. 3. Rice, €19,90 6. Igloo, €39,95 Tamara Vrielink, geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een lamp ophangen g|nttËgi|g| KLUSVROUW DE 1. Outside-wishes.nl, €6,95 2. Pack It, €32,95 4. House Doctor, €22 5. Reisenthel, €29,95 Stroom eraf Deksel weg vrijdag 2 september 2016 GO -StSW Deze tassen zijn echt koel FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIJS Ik ben bij een klant IKEA-lampen aan het vermaken en ophan gen. Ze vertelt dat ze geen duur huis heeft en dat ze daarom bij IKEA uit komt. Ik antwoord dat er zat villa's zijn met lampen van deze keten. Nog geen week later ben ik bij een dame in een dure wijk. Er moeten drie lampen wor den vervangen door IKEA- exemplaren en er moet een hoefijzer worden op gehangen. Ze laat me kle renkasten zien waar een wand voor moet komen, maar die blijkt ze pas later in het jaar te willen. O jee. Lampen en een hoefijzer ophangen is niet genoeg werk voor één dag. Ze vraagt hoeveel ik kost. Tijd om te vertrek ken, want dan ben ik zelfs duurder dan de lampen. In de auto vraag ik me af hoe dit kan. Dit had ik toch aan de telefoon ge screend? Straks in mijn klusbijbel kijken. Alleen blijkt deze zoek. Help! Alles staat erin. Ik bel de mevrouw. Geen gehoor. Pas een halve week later heb ik haar aan de lijn. Ja, er lag een boekje op tafel, maar ze dacht dat het niet belangrijk was. Nadat ik eindelijk met mijn klusbij bel herenigd ben, lees ik 'verschillende dingen+lampen ophangen en kastenwand maken'. Had ik me dus toch niet vergist. Maar goed, laten we een lamp ophangen. Zorg dat je de stroom bij de betreffende groep uitschakelt en laat dat ook weten aan andere bewoners of zelfs buren, als die ook gebruik maken van de zelfde meterkast. Controleer of er geen stroom meer zit op de draden met een spanningszoeker. A. Verwijder het deksel van de centraaldoos in het plafond. Zo kun je goed bij de aansluit- draden die in de doos zitten. B. Bij een fitting (met kunstof plafondkap) laat je deze centraaldoos- deksel zitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51