5 Vrij wonen met prachtig uitzicht over de akkers We doopten ons huis Westervier, naar de vurige avondlucht rige kleuren in het westen raakten ons zo, dat we ons huis Westervier doopten." Om het terras te kunnen maken, brak Joop een garage af. Van het sloophout bouwde hij een schuur, voor fietsen en tuinspullen. De woonkamer loopt over in de keuken. Joop en Joke vervingen de verouderde keuken door een luchti ger opstelling. De oorspronkelijke rode tegelvloer van de woonkamer annex keuken werd gespaard. De deur tussen de woonkamer en de gang is afkomstig uit een Utrechts slooppand, vertelt Joop met een twinkeling in zijn ogen. „Hij lag in een afvalcontainer en ik zag meteen dat hij perfect zou zijn voor ons huis in Zeeuws-Vlaanderen. Met een Utrechtse vriend heb ik hem passend gemaakt, opgeschuurd en geschil derd, en ziedaar: een prachtdeur!" Aan het eind van de gang bevindt zich de badkamer. Roze tegeltjes en een ouderwetse badkuip maakten plaats voor modern design. Bergruimte Ook de bovenverdieping onderging een metamorfose. De na de sloop- ronde ontstane ruimte is opgedeeld in twee grote slaapkamers. Vier kan telramen aan de zuidzijde laten een zee van licht binnen. De houten dakspanten en dito vloer geven de kamers een stoer en tegelijkertijd ro mantisch aanzien. Eén minpuntje is er, zegt Joop: „Door het schuine dak hebben we nauwelijks bergruimte. We leven uit onze koffers en hier en daar hangt een houten rail, voor kle ding. Ach, er zijn erger dingen." Het door Joke ingerichte huis ademt een Scandinavische sfeer; hout, wit en grijsblauw voeren de boventoon. De tuin is beplant in wit en roze. „We hadden zo'n 20.000 euro begroot voor de verbouwing", vertelt Joke. „Het werd het dubbele en we hebben vijfjaar lang af en aan geklust. Maar het was het waard. Rust, licht en ruimte: daar kwamen we voor. We hebben het gevonden, en meer dan dat. Net als in Utrecht voelen we ons hier nu thuis." Even voorstellen KIJK&VERGELIJK vrijdag 2 september 2016 PZ aan de d i k —Joop de Smet Joop de Smet (66) is gepensioneerd socioloog en vrijwilliger in de welzijnszorg Joke Brouwer (67) is gepensioneerd mbo-docent Schoondijke Adres: Tragel West 60 Prijs: 349.000 k.k. Bouwjaar: 1979 Kenmerken: Geschakelde woning met garage. L-vor- mige woonkamer met houthaard en tuin deuren. Overdekt terras met hardste nen bestrating. Drie slaapkamers. Tuin huis met badkamer. Westdorpe Adres: Graafjansdijk B182 Prijs: 285.000 k.k. Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Dijkwo ning met balkenpla- fonds en brede hou ten vloerdelen. Woonkamer met openslaande tuin deuren. Woonkeuken met open haard. Souterrain op tuinniveau. Vier slaapkamers. Westdorpe Adres: Graafjansdijk A124 Prijs: 97.000 k.k. Bouwjaar: begin 20ste eeuw Kenmerken: Halfvrij- staande woning met garage en tuinhuis. Woonkamer met gas haard en tegelvloer. Serre met elektrisch bedienbare zonwe ring. Joop en Joke pakten de verbouwing rigoureus aan. FOTO'S RONALD DEN DEKKER Oostburg/Sluis Adres: Maagden bergweg 7 Prijs: 575.000 k.k. Bouwjaar: 2005 Kenmerken: Vrij staande dijkwoning met tuinkamer, car port en inpandige ga rage. Woonkamer met design hout- haard. Luxe keuken, kookeiland. Vier slaapkamers. Badkamer met stoomdouche. Terhole Adres: Havendijk 9 Prijs: 255.000 k.k. Bouwjaar: 1889 Kenmerken: Voor malig café met ber ging, garage, grote tuin plus terras. Woonkamer met schouw en plavuizen vloer. Eetkeuken met bijkeuken. Drie slaap kamers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50