m m x 1 4 Joop de Smet en Joke Brouwer uit Utrecht vielen voor een dijkhuisje nabij Zuidzande. Steen voor steen verbouwden ze het tijdens hun vrije weekenden en vakanties. Maar nu kan het grote genieten beginnen. Huizenpaspoort an de zuidkant van het dijk huisje ontrollen de bietenvelden zich tot aan de horizon. Aan de noordkant wiegen korenaren zover het oog reikt zachtjes in de wind. De vrijstaande woning is het tweede thuis van Joop de Smet (66) en Joke Brouwer (67) die, vanwege hun drukke sociale le ven daar, merendeels in Utrecht ver blijven. Om dichter bij zijn - inmid dels overleden - ouders in IJzendijke te kunnen zijn, ging Joop op zoek naar een vakantiewoning in zijn ge boortestreek. De boerenwoning bij Zuidzande sprak hem en Joke direct aan, al moest er veel aan gebeuren. Het strand ligt op vijftien minuten fietsen, dus dat is ideaal Joke: „De vergezichten zijn zo prach tig en het strand ligt op slechts vijf tien minuten fietsen. We zwemmen graag in zee, dus dat is ideaal." Sinds kort is de Zeeuws-Vlaamse pied-a-terre van Joop en Joke einde lijk volledig bewoonbaar; het kampe ren tussen de bouwmaterialen is voorbij. Ze zijn trots op wat ze voor elkaar hebben gebokst, zegt Joop, zit tend aan de eettafel in hun zonnige woonkamer. „Samen met mijn zwa ger, die een klusbedrijf heeft, pakten we de boel rigoureus aan. Zowel bo ven als beneden braken we alles open. De lege ruimtes konden we vervolgens naar wens opnieuw inde len." Slopen en afwerken deden Joop en Joke zelf, de zwager van Joop ver richtte de constructiewerkzaamhe den. Zoals het isoleren, het vervan gen van alle houten kozijnen door kunststof exemplaren en het plaatsen van openslaande tuindeuren. Joop: „Mede dankzij die tuindeuren heb ben we nu een heerlijk lichte woon kamer. Hierachter ligt een nieuw ter ras. We genieten er van de onder gaande zon, die de lucht in vuur en vlam zet. 'Wonderschoone verven zie 'k wentelen in het westervier' schreef Guido Gezelle in zijn gedicht Het zonnelicht is neergedaald. Die vu- ZUIDZANDE vrijdag 2 september 2016 Thuis in vakantiehuis Paula Koster 44 —Joke Brouwer De vraagprijs van Akkerput 5 (bouw jaar: 1932) was 215.000 euro. Joop en Joke betaalden er uiteindelijk 175.000 euro voor. De dijkwo ning heeft een open keuken en twee slaapkamers. De bad kamer is beneden. De tuin loopt rondom het huis en heeft verschil lende knusse zithoek- jes. Er is een privé- oprit. tJxrrji.'M ii 114

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49