O CD 12 ZEELANI KORFBAL TOP DEBUTEERT IN EREKLASSE Zeeuwse titelstrijd in Middelburg Kerkhove naar laatste acht Van Cauteren (54) sterk aan het net Internationaal veteranentoernooi k Trainer Arco Goedkoop wil dat TOP Arnemuiden de wedstrijden dicteert. Als het even kan ook in de ereklasse. Vd Lijke Op Golfbaan De Zeeuwsche, aan de rand van Middelburg, is morgen het Zeeuws kampioenschap strokeplay. Hierbij komen de beste spelers van de zeven clubs uit de provincie in actie. De eersten beginnen al om 8.oo uur aan hun titelstrijd. Bas Post (foto, rechts) van Grevelingenhout won de afgelopen twee kampioenschap pen. Marije van Belzen (links) streek in 2015 bij de vrouwen de titel op. Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich giste ren tijdens het ITF-toernooi van Barcelona zonder problemen bij de laatste acht ge schaard. De 24-jarige Zierikzeese, die als tweede geplaatst is, klopte de Oekraïense Oleksandra Korashvili. De setstanden wa ren 6-4 en 6-2. Ze treft nu de Roemeense qualifier Ioana Loredana Rosea. Fred van Cauteren is prima op dreef in het 20e Attent Blommaert Bosse Pielentoernooi van tennisclub Vogelvlucht in Vogelwaarde. In het dubbel-3 klopte hij samen met Desiré de Schepper het duo Maarten Kolijn/ Wesley Raemdonck met 7-5 6-4. Van Caute ren, die over een week 55 wordt, is nog al tijd een behendige netspeler. „In de eerste set moesten we een 5-3-achterstand goed maken. Opmerkelijk was dat we bij deze stand vijftien punten op rij maakten. We hadden vervolgens geluk dat Maarten bij 6-5 en voordeel op de service van Wesley een smash miste." Op de hockeyvelden van Olympia in Ter- neuzen wordt komend weekeinde een inter nationaal toernooi voor veteranen gehou den. Namens de gastvereniging nemen twee teams deel. De andere drie komen uit Aberdeen (Schotland), Aberystwyth (Wa les) en Lancaster (Engeland). Zowel op zaterdag als zondag worden er wedstrijden gespeeld. Alle ploegen treffen elkaar twee keer. Vader De samenwerking tussen de Zeeuws-Vlaamse clubs verliep al sinds het seizoen 2014/2015 naar volle tevredenheid. Kenny Verhoe- ne was die jaargang zelfs (inte- rim-)trainer van zowel Hoek als Philippine „Maar zolang er niks op papier staat, is het allemaal toch wat fragiel", weet ook Erwin Thomas, tot afgelopen seizoen jeugdcoördinator bij Philippine. Hij stak vorig jaar de koppen bij el kaar met Wim Platteeuw - toen de jeugdvoorzitter bij Hoek - om zo een fusieplan uit te werken. Vervolgens kwamen de hoofdbe sturen van beide clubs met na men die ook zitting mochten ne men in de 'voorbereidingscommis sie'. Naast Thomas en Platteeuw werd er gekozen voor Michael den Hamer (Hoek) en Nico Cornelius (Philippine). „Vanaf toen was het vrijwel iedere week vergaderen ge blazen", gaat Thomas verder. „Lo gisch ook. Je moet aan zo veel mensen verantwoording afleggen. We wilden alles overboord gooien, een nieuw elan creëren." Ferdi Hermans vormde als onaf hankelijk expert een belangrijke schakel in de voorbereidingscom missie. „Ferdi was ook betrokken bij de fusie van FC Axel. Voor heen voetbalden we lekker en de den ons best, maar Ferdi hielp ons invulling te geven aan een echt projectplan", vertelt Platteeuw. De commissie liet zich ook goed informeren door Liesbeth Kole, verenigingsadviseur bij de KNVB. Door haar inlichtingen koos de club voor een SJO (Samenwer king Jeugd OpJeiding). Thomas: „Veel clubs kiezen ervoor om een stichting te worden, maar dan heb je het volgens ons niet hele maal begrepen. Een SJO ga je aan voor drie jaar, hoewel de termijn voor ons ook ongelimiteerd mocht zijn, net als bij een stich ting. Alleen is een stichting een aparte club. Dan kun je als jeugdspeler niet zomaar meedoen met de senioren." De samenwerking verliep de twee eerdere seizoenen naar beho ren. Alleen: praktisch was het ploe gen zijn die het niet helemaal zo nauw nemen met de veldcompetitie en ons een beetje ruimte laten. Daar moeten we dan meteen van profiteren." TOP debuteert zaterdag op het hoogste niveau. In de ereklasse A treffen de Arnemuidenaren een aantal prachttegenstanders. Het doel is om bij de beste vijf te eindi gen - de nummer zes degradeert immers - en dat is volgens Goed koop best mogelijk. „Zaterdag kun nen we al meteen een klap uitde len aan KCC, dat waarschijnlijk on ze grootste concurrent wordt. Je hoeft maar één ploeg achter je te houden. Dus als je deze wint, be gin je meteen al goed." In de aanloop naar de competi- Trainer Arco Goedkoop wil dat TOP Arnemuiden - op termijn - in alle wedstrijden dominant is. „Die stap in onze ontwikkeling moeten we maken", zegt hij. „Of dat in de ereklasse al kan? Ik weet dat dat moeilijk is, maar ook op dit voor ons nieuwe niveau moet dat moge- vrijdag 2 september 2016 GOLF TENNIS TENNIS HOCKEY De bedrijfsvolleybalcompetitie in Ter- neuzen gaat dinsdag (6 september) voor al weer de 47ste keer van start. Dat gebeurt met in totaal 35 teams, één team minder dan vorig seizoen. Verdeeld over vijf klassen wer ken deze 35 teams twee volledige speelron des af. Nick van der Lij ke is gisteren in de tweede etap pe van de Tour des Fjords in Noorwegen als zevende geëin digd. Voor de Middelburger van Team Room pot is dat zijn bes te uitslag in 2016. De etappe van 212 kilometer ein digde in een sprint. De Noor Alexander Kris- toff won. Van der Lijke steeg naar de 20ste plek in het klassement. Da vy Gunst uit Yer- seke werd giste ren 70ste en staat 64ste. 8 Mountainbiker Milan Vader rijdt komend weekeinde de zesde en laat ste wereldbe kerwedstrijd van het seizoen. De twintigjarige Middelburger komt in actie in Andorra. Aan vier van de vijf voorgaande deed hij mee. Al leen in het Fran se La Bresse ontbrak hij van wege een bles sure. Zijn beste resultaat was een vijfde plek in het Duitse Albstadt. ■c o q. Nieuwe stap: Jeugd van Philippine Hoephi, FC De Braakman, FC Mauritsfort, VV Kanaalzone. Di verse namen werden ingezon den, maar uiteindelijk kwam HPC'16 als winnaar uit de bus. Er werd het afgelopen jaar van zowel Hoek- als Philippine-kant hard gewerkt om de jeugdafde lingen van de club samen te la ten smelten. En met succes. Juriën Dam Hoek Roeland van Vliet Arco Goedkoop wil dat TOP een nieuwe stap maakt in de ont wikkeling. FOTO ORANGE PICTURES/MARTIN HULSMAN Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41