8 ZEELANI Op de boulevard van Vlissingen genieten toeristen en Zeeuwen van een drankje en een hapje, het water en de langsvarende schepen. U AAN DE WATERKANT VLISSINGSE BOULEVARD A Daar aan de waterkant Winkels heb je overal, maar de zee niet 10 ZOMERSE TIPS Hoewel Ed (8i) en Riet (82) Thoden van Vel- zen in Bergen op Zoom wo nen, rijden ze iedere week naar Vlissingen. Daar zit het stel dan op een bankje aan de boule vard. Dat hebben ze nodig, want anders missen ze de zee te erg. Riet: „Wanneer ik niet kan slapen, denk ik aan de geluiden die ik hier hoor. De golven, de meeu wen, de mensen.Dat helpt echt." Het echtpaar heeft hier veel her inneringen. Ed vertelt over de oor log, toen hij als commando ook re gelmatig in Vlissingen was. Ieder jaar gaat hij nog naar de herden king bij het Nationaal Monument voor de 4e Commando Brigade. Maar vandaag zijn ze hier puur om de zee even te zien en een vis je te eten. Ze zijn het er samen over eens: de boulevard is het mooiste stukje Vlissingen. Riet: „Het is heerlijk om naar het strand en naar de voorbijvarende schepen te kijken. Die komen hier zo dichtbij! Ik denk wel eens: ik zou er zo heen kunnen zwemmen om ze aan te raken. Helaas lukt zwemmen vanwege mijn gezond heid al een paar jaar niet meer. Maar goed, het is ook fijn om hier te zitten en te kijken." Zandpaviljoen Vanaf hun bankje kijken ze recht op het terras van het sinds mei ge opende zandpaviljoen Pier 7. De term is een door de eigenaren be dacht alternatief voor 'strandpavil joen', omdat de tafels op het strand staan en je dus met je voe ten in het zand zit. Mede-eigenaar Niek Damen werkt de hele zomer zeven dagen per week in Pier 7. Aan een van de houten tafels op het strand vertelt hij dat het niet echt als werk voelt om hier bezig te zijn. Hij heeft het naar zijn zin en is blij met het succes van Pier 7. Daarnaast helpt het dat bijna al le klanten vrolijk zijn. „Iedereen komt hier met een positieve instel ling, omdat ze lekker een dagje op het strand zijn. Daarnaast is de boulevard iets unieks aan Vlissin- Wanneer ik niet kan slapen, denk ik aan de geluiden die ik hier hoor gen, dit heb je nergens anders in Zeeland. Het is vooral bijzonder dat de schepen zo dicht langsko men." Strandmensen die in hun zwem- kleding even op het terras neer strijken, bestellen meestal cola of bier voor ze weer de zee induiken. Vanaf elf uur 's ochtends loopt het strand behoorlijk snel vol. Men sen met verhitte gezichten zeulen grote tassen en parasols over het strand, zoekend naar een plekje dichtbij het water. Er wordt ge zwommen en gelachen, kinderen rennen blij rond. De Vlissingse Lenie Dijkema kijkt er vanaf de boulevard genie tend naar. Zelf gaat ze de zee niet meer in, maar ze vindt het heer lijk om ernaar te kijken. „Het is zo mooi als je kinderen over het strand ziet rennen. Dan voelen ze zich helemaal vrij." Bankjes Haar dochter Connie uit Etten- Leur is een paar dagen op bezoek. Samen zijn ze vanaf Lenie's favo riete plek bij het standbeeld van Michiel de Ruyter - 'Daar hebben ze lekkere, nieuwe bankjes' - naar het Badstrand gelopen. Straks be lonen ze zichzelf met een drankje op het terras. Lenie gaat altijd een paar keer per week naar de boulevard, ze woont er dichtbij. Op haar favorie te bankje kijkt ze dan naar de sche pen en praat ze met voorbijgan gers. Het hart van haar dochter Con nie ligt halfin haar woonplaats Et- ten-Leur, half in Vlissingen, ver telt ze. „Ik heb hier jaren ge woond, maar mijn vriend woont in Etten-Leur. Daar heb ik nu mijn leven. Maar af en toe moet ik terug naar Vlissingen. Om mijn fa milie te zien, maar ook om weer even bij de zee te zijn. Dat geeft rust. En de lucht hier is heerlijk en gezond. Ik ben licht astma tisch, dan is die zeelucht heel fijn." Als Lenie toeristen in Vlissin gen iets zou moeten aanraden, zou dat een bezoek aan de boule vard zijn. „Lekker op een terrasje wat gaan drinken met een stuk ap peltaart erbij. En intussen naar de zee kijken. Winkels heb je overal, maar de zee niet." vrijdag 2 september 2016 Slaapproblemen? Denk aan de boulevard! COoi_ROOD>TIP IZomer- markt, Sint-Maartensdijk De ondernemersvereniging Smalstad heeft de weekmarkt verder uitgebouwd. Het resul taateen groter aanbod en lan ger de tijd om langs de kramen te struinen. Pak na een bezoekje aan de markt een gezellig terras je en maak een uitstekende start van je weekend in histo risch Sint-Maartensdijk. Plaats en tijd: Markt, van 13.00 tot 19.00 uur. TIP 2 Wandeltocht door bos, duin en dorp, Burgh-Haamste- de Maak een spannende wandel tocht over de ringwalburg, langs de oude bunkers en beklim de uitkijktoren in de omgeving van het museum. Museum de Burgh- se Schoole heeft een wandeling uitgestippeld waar jong en oud iets van de geschiedenis van Burgh kan ontdekken. Op af spraak kan de wandeling met een boswachter worden ge maakt. Een kaart met de route en uitleg is bij het museum ver krijgbaar voor 2,50 euro. Plaats en tijd: Kerkstraat 3, van 13.00 tot 16.00 uur. TIP 3 Rommel- en boeken markt, Terneuzen Grote rommelmarkt en boeken markt, verkoop van oliebollen, wafels, koffie, thee en frisdrank. Plaats en tijd: Koninginnel- aan 4, van 13.30 tot 17.00 uur. TIP 4 Kunstroute, Oostkapelle In Oostkapelle exposeren 34 kunstenaars op zeventien loca ties tijdens de Kunstroute. Er is een gevarieerd aanbod. Er zijn Wandeling voor jong en oud door bos, duin en Burgh- Haamstede. onder meer beelden, schilde rijen, aquarellen, keramiek, quilts, sieraden, edelsmeden, fo to's, bonsai, kaartknipkunst, houtsculpturen en gedichten. De toegang is gratis, een folder is te verkrijgen bij de VVV's op Walcheren. Plaats en tijd: Diverse loca ties, van 10.00 tot 17.30 uur. TIP 5 Zomerfeest, Nieuwland Het Zomerfeest Nieuwland zit bomvol activiteiten. Zo is er een kraampjesmarkt en live-muziek. Vanavond vinden de activiteiten plaats op het feestterrein bij voormalig restaurant de Roode Leeuw. Meer informatie: zomerfeest- nieuwland.nl TIP 6 Walking dinner, Westka- pelle Ontdek (culinair) Westkapelle tij dens een historische wandeling. Het Polderhuis organiseert deze in samenwerking met zes restau- PORTA; k vu Shantyfestival in Terneu zen. rants. Een gids neemt de deelne mers mee op een historische en culinaire ontdekkingstocht door Westkapelle. De wandeling gaat langs monumenten, beelden en oudste herberg van het dorp. Tussendoor wordt drie keer een stop gemaakt bij een restaurant. Aanmelden kan via info@polderhuiswestkapelle.nl. Plaats en tijd: Zuidstraat 154-156 (Polderhuis), vanaf 18.30 uur. TIP 7 Nachtmarkt, Goes Nachtmarkt op de Grote Markt in Goes Plaats en tijd: Grote Markt, 19.00-00.00 uur. TIP 8 Shantyfestival, Terneu zen Voor de twaalfde keer vindt het Vliegende Hollander Shanty Fes tival plaats. Verschillende koren treden op door de gehele stad en op diverse podiums. Plaats en tijd: Markt, 19.30 tot 23.00 uur. TIP 9 Zomeravondconcert, Burgh-Haamstede Het Salon-ensemble Delta Quin tet geeft een zomeravondcon cert in de Hervormde Kerk van Haamstede. De toegang is vrij; aan de uitgang wordt een collec te gehouden, waarvan de op brengst voor het orgelfonds van de Kerk is. Plaats en tijd: Ring 1, van 20.00 tot 21.00 uur. TIP 10 Claudia de Breij, Rilland Cabaretière Claudia de Breij geeft een try-out van haar oudejaarsconference. Plaats en tijd: Hoofdweg 45, vanaf 20.00 uur. Joanne Karkdijk Boulevard in Vlissingen Niek Damen (22) uit Vlissin gen is mede-eigenaar van het sinds mei geopende zandpaviljoen Pier 7 op het Vlissingse Badstrand. Hij werkt hier zeven dagen per week. Zijn klanten drinken voornamelijk bier en cola of huren een strandstoel. Het bevalt Niek goed om hier de zomer door te brengen. „De boulevard is uniek, ze ker omdat de schepen zo dicht langskomen. En ieder een is vrolijk, omdat ze een dagje op het strand zijn." Lenie Dijkema Riet Thoden van Velzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37