M bin n9n uit 4 ZEELAND Vliegmaatschappij selecteert wijn bij 'goede vriend' De Kleine Schorre Als je al tien jaar wijn levert aan de KLM, mag de kurk eraf. Donderdag wordt er dan ook stevig geklokt bij De Kleine Schorre. De nationale luchtvaarttrots houdt bijna nooit lokale evene menten, maar donderdag brengt ze bij wijnhoeve De Kleine Schor re het 'grootste KLM-wijnpanel' op de been. Dat zal voor 2017 de beste wijn selecteren voor de World Business Class. „Dit evene ment is een uitzondering, maar onze band met De Kleine Schorre is dan ook hecht. Johan van de Vel de en zijn team leveren jaar in jaar uit kwaliteit. Behalve met een top kok als Sergio Herman werken we ook graag samen met Johan. Zij re presenteren tijdens de vlucht het beste van Nederland. Dit event is een compliment aan Johan", ver klaart Wim Spelt, directeur pro duct management bij KLM, het ju bileumfeest in Dreischor. Het is een glossy feestje waar Jort Kelder zich thuis zou voelen. Stewardessen en pursers schen ken royaal wijn en gaan rond met zilte hapjes. Wijnkoningin van De Kleine Schorre, Nadia Visser wordt per helikopter 'afgezet'. En kijk, daar zet schaatscoryfee Yvon ne van Gennip het glas aan haar lippen. Omdat ze vaak interconti nentaal vliegt, is ze gevraagd in het wijnpanel plaats te nemen. Haar advies: drink matig alcohol en veel water tijdens de vlucht. „En eet niet te veel. Zo beperk je je jetlag." Als speciale proevers heeft de KLM de elite van wijnschrijvend Nederland uitgenodigd: Hubrecht Duijker, Ronald de Groot en Harold Hamersma. De laatste dient een aardige anekdote op. „Met wie ik ooit nog een glas zou willen drinken? Carice van Hou ten! Zij bewoont mijn ouderlijk huis in De Pijp in Amsterdam, ver klapte ze in Zomergasten. Ik heb Met wie ik ooit nog een glas zou willen drinken? Carice van Houten! haar meteen een brief gestuurd!" Ronald de Groot, oprichter en hoofdredacteur van het magazine Perswijn, zit al 27 jaar in het KLM Wijnpanel. Hij doceert: „Wijn voor de luchtvaart vraagt een spe ciale selectie. We hebben ooit op 10 kilometer hoogte geproefd. Uit de test bleek onder meer dat wijn op die hoogte veel aroma verliest. Ook de tannine in de wijn komt harder over. Het is dus zaak voor KLM frisse, aromatische, tannine- arme wijnen te kiezen." Het wijnpanel, waarin voor de gelegenheid ook commissaris van de koning Han Polman mee- proeft, spoelt vier wijnen van De Kleine Schorre door de mond. De rivaner, auxerrois, pinot blanc en pinot gris worden blind geproefd. Van de winnende wijn zal KLM 20.000 flessen bestellen. Om half vijf komt het finale oordeel. Het wijnpanel zet de pinot gris op één. De meest volle en aromati sche van de vier. Ai, dat is pech voor Johan van de Velde. „Ik heb dit jaar gewoon te weinig pinot gris." De KLM wist dat natuurlijk al. Spelt: „Ach, we komen er wel uit." WOONPLAZA vrijdag 2 september 2016 KLM Wijnpanel kiest de pinot gris, maar daar is te weinig van Frank Balkenende Dreischor KLM-blauw kleurt De Kleine Schorre waar het wijnpanel bijeenkomt, foto marieke mandemaker Harold Hamersma, wijnschrijver >100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 21 58 38 binnenuit.nl Het is September Sale bij BinnenUit Buitenmeubelen en Buitenverlichting... Dat betekent kortingen van 15 tot 40% op vele showroommodellen. Tuinbanken, tuintafels, parasols, barbecues en loungemeubelen, alles mag straks pronken in uw tuin! Kom snel langs en profiteer bij BinnenUit Buitenmeubelen en Buitenverlichting of kijk op binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33