inenxi Rond e 'Boule doen? rOPmoet Gemeente Sluis geeft stokje over aan 'Middelburg' In december wordt duidelijk of een openbaarvervoerssysteem langs de Zeeuws-Vlaamse kust en met aansluiting op België haalbaar is. Arco Goedkoop wil dat TOP Arnemuiden de wedstrijden, ook in de ereklasse, dicteert. Toeristen en Zeeuwen genieten van de Vlissingse Boulevard Urm GOES. Issa Sesay was gisterochtend ontroostbaar bij de begrafenis van zijn broer Umaru in Goes. De 30-jarige Umaru Sesay overleed vorige week zaterdag nadat hij door de politie was aangehouden toen hij naakt en verward over straat liep. Vrienden en leden uit de Sierra Leoonse gemeenschap in Nederland waren bij de ter aarde be stelling aanwezig. Sesays familie had graag gezien dat hij in zijn vaderland zou worden begraven, maar voor het vervoer van het stoffelijk overschot ontbraken hen de midde len. De rijksrecherche is nog bezig met het onderzoek naar de dood van Sesay. Het lukt de gemeente Sluis niet om het onderzoek naar een hoog waardige kustverbinding met Vlaanderen te trekken. De provin cie pakt het verkennende onder zoek nu zelf op. Dat moet 1 december op tafel lig gen, blijkt uit informatie van het dagelijks provincie bestuur aan Provinciale Staten. In november vorig jaar namen Provinciale Staten een motie van het CDA aan die opriep te verken nen of een openbaarvervoerver- binding langs de Zeeuws-Vlaam se kust haalbaar is. De verbinding zou moeten aansluiten op de Bel gische kusttram. De provincie besprak het idee met de gemeente Sluis. De 'beoog de medefmancier' wilde echter verder gaan dan het doortrekken van de Belgische kusttram naar Nederland. Dat wordt bovendien een onhaalbare kaart geacht, want daar lopen de Vlamingen niet echt warm voor. Sluis opperde een breder onder zoek naar mobiliteit, waarbij niet alleen wordt gekeken naar een ver binding met Vlaanderen, maar ook naar het Zeeuws-Vlaamse ach terland. Het onderzoek naar een 'hoog waardig grensschrijdend vervoers systeem dat de Zwin-regio so ciaal-economisch versterkt', kwam echter niet van de grond. Zo was de Scheldemondraad, het bestuur van de gelijknamige Eure- gio, gevraagd ook 15.000 euro bij te dragen, maar die wees dat reso luut af. De Scheldemondraad had namelijk eerder geld gegeven voor het onderzoek 'Zwinregio verbon den'. Daar was zelfs nog geld van over. Om dan voor bijna hetzelfde project nogmaals aan te kloppen, ging de raad te ver. Ook praktisch liep het allemaal Sluis liet in juni weten onmogelijk een projectleider voor dit onderzoek te kunnen inzetten niet zo soepel. In december toon de Sluis zich gretig om het onder zoek te leiden. De gemeente zou de projectleider leveren. De pro vincie kon dan volstaan met een stoel in de werkgroep. In juni liet Sluis weten dat het onmogelijk was om voor dit onderzoek een projectleider in te zetten. Na een half jaar getalm heeft gedeputeer de Harry van der Maas de knoop doorgehakt: de provincie voert het onderzoek zelf uit. Daarvoor is geen 60.000 euro nodig, zoals was begroot, maar hooguit 45.000 euro. Sluis betaalt daarvan eenderde en de provincie de rest. In december moet het rap port op tafel liggen. Het gaat slechts om een verkenning die moet uitwijzen of het zin heeft subsidie bij het Europees Fonds voor Strategische Investeringen (EFSI) aan te vragen. Wat een grensoverschrijdend openbaarver voerssysteem gaat kosten, is nog onduidelijk. ZEELAND 12 •ZEELAND8 -VN L. vrijdag 2 september 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Provincie verkent kans kust-OV Frank Balkenende Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30