T wee aezichten 1 Vele maanden cel voor bende 'Nuances over T urkiïe taboe' 2 NI MAAN LEO Column Een man komt naast me lo pen en beroert lichtjes mijn arm. Geërgerd kijk ik opzij; ik ben op weg naar de Rial- to-brug en vanwege de samen klontering van hitte, toeristenhor des en smalle straatjes heb ik wei nig geduld. De man kijkt me vra gend aan en fluistert me iets op sa menzweerderige toon toe, een woord met veel s-en. Uiteindelijk begrijp ik wat hij zegt: 'Selfiestick?' Dat is wat hij mij, toe rist tegen wil en dank, probeert aan te smeren. Als ik om me heen kijk, snap ik ook waarom: men lijkt hier zowat verslaafd aan het maken van selfies. Mijn eerste reactie is afkeer: ik vind de selfie de ultieme exponent van de ego-cultuur en het leeghoofdige massatoerisme waardoor Venetië wordt overspoeld. Maar als ik er langer over na denk, heeft dit fenomeen ook wel iets charmants. De klassieke machtsverhouding tussen kijker en bekekene, tussen subject en ob ject wordt ondermijnd. Niet lan ger is de gefotografeerde overgele verd aan de grillen van de foto graaf. De maker van een selfie heeft alle macht in handen om zichzelf precies zó af te beelden De meest bijzondere selfie die ik ooit iemand heb zien nemen was in Qatar als hij of zij wil. Het is natuurlijk wel een beetje jammer dat het re sultaat in 90% van de gevallen van weinig originaliteit getuigt, maar er zijn verrassende uitzonderin gen. Zo hebben we de belfie, een selfie waarop in plaats van het ge zicht de billen van de fotograaf/gefotografeerde promi nent te zien zijn. Bij deze door Kim Kardashian-West gepopulari seerde variant is het gebruik van een selfiestick uiteraard een gewel dige uitkomst. De meest bijzondere selfie die ik ooit iemand heb zien nemen was in Qatar. Daar richtte een van top tot teen ingezwachtelde mosli ma haar smartphone op haar on zichtbare gezicht en drukte af. Was dit een parodie of conceptue le kunst? Het toonde me in ieder geval weer eens dat je alles van twee kanten kunt bekijken. De Stelling TOOS HENK VELEN &URVEN SEEM KRITIEK TE LEVEREM OP HUFTERIS SE&RAS Namen Ramp geborduurd Scholieren op Film by the Sea Van der Zwaag hoort bij Veere Vraagprijs huis Herengracht ZEEBRUGGE Flinterstar vlot geborgen De rechtbank is ervan overtuigd dat het trio zich schuldig heeft gemaakt aan veel meer inbraken dan de vijftien waarvoor ze te recht staan. De rechtbankvoorzit ter zei gisteren dat die feiten slechts het topje van de ijsberg zijn. De politie gaat er vanuit dat ze verantwoordelijk zijn voor ze ker zo'n tachtig inbraken. De drie hadden een dagtaak aan het verkennen en daadwerkelijk in breken waarbij ze het vooral ge munt hadden op de woningen van oude en vermogende men sen. De drie observeerden zelfs hun slachtoffers zodat ze wisten op welk moment ze niet thuis waren. De politie kwam hen op het spoor omdat hun auto opval lend vaak was gezien nabij plaat sen waar was ingebroken. Die au to werd gevolgd en in de auto werd opname-apparatuur ge plaatst zodat op die manier veel bewijsmateriaal is verzameld. De drie familieleden, M. Z. (39), J- Z. (38) en P. G. (61), allen afkomstig uit Slowakije, hoor den drie weken geleden dat ze volgens het Openbaar Ministerie zes en vijf jaar cel moeten krij gen. De rechtbank geeft ze iets lichtere straffen omdat niet alle inbraken die hen ten laste zijn gelegd, bewezen zijn. Volgens de rechtbank staat wel vast dat ze sa men een criminele organisatie vormden. De raadslieden pro beerden twee weken geleden die beschuldiging onderuit te halen. Het is nog niet bekend of de drie in beroep gaan. Officier van justi tie Wilfred Suijkerbuijk liet na afloop blijken dat hij tevreden is met de opgelegde straf. „Ik heb geprobeerd een genuan ceerd beeld te geven", zegt hij donderdag, „maar dat is in de re portage helaas niet tot uiting ge komen." Nieuwsuur schetste een beeld van Turks-Nederlandse po litici, vooral van PvdA-huize, die het optreden van president Erdo- gan na de coup niet onver bloemd zouden willen veroorde len. Erbisim wordt daarbij als voorbeeld gesteld. Hij zegt onder meer in de uitzending dat hij in Turkije op de AK-partij van Erdo- gan zou stemmen, omdat Turkije onder de AK-partij de laatste ja ren een enorme economische ontwikkeling heeft doorge maakt. „De journalist en ik hebben in totaal anderhalf uur met elkaar gesproken", licht Erbisim toe. „Ik heb ook kritische kanttekenin gen geplaatst, zoals over de cen suur die in Turkije wordt toege past en het alcoholbeleid, maar die hebben de televisie niet ge haald." Hij neemt dit Nieuwsuur niet kwalijk. „Dit weet ik voor de volgende keer", luidt zijn con clusie. Nieuwsuur zet T urks-Nederlands Statenlid uit Terneuzen weg als Erdogan-fan Erbisim (37) is geboren in Ne derland, in het ziekenhuis van Sluiskil. Zijn ouders kwamen zo'n veertig jaar geleden naar Ne derland. „Ik ben een Nederlan der, een Zeeuws-Vlaming. Ik woon, werk en leef hier. Met de Turkse verkiezingen stem ik daar om ook doelbewust niet." vrijdag 2 september 2016 Vandaag: Ik kan niet zonder kopje koffie reageer op pzc.nl Gisteren: Vlissingen is een leuke studenten stad 253 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS MENSEM ALS JIJ JOSi WOR&EN ÖAM OOK STEEtsS 2ELÖ2AMER... ALKMAAR Het werk De Verdronkenen van beeldend kunstenaar Miep van Riessen uit Scha- gen is van 10 september tot en met 2 oktober te zien in de Watertoren van Alk maar. Van Riessen, die vo rig jaar is overleden, bor duurde de namen van alle 1836 slachtoffers van de Watersnoodramp van 1953. Het werk krijgt op de ten toonstelling, Waterland geti teld, een plaats in het bas sin van de watertoren. VLISSINGEN Film by the Sea biedt scho len een speciaal filmpro gramma. Samen met Mbo Scalda en HZ Cult is er een educatieprogramma opge zet, waaraan ruim 3.700 Zeeuwse jongeren deelne men. Zij bekijken van maan dag 12 tot en met vrijdag 16 september films die spe ciaal zijn geselecteerd uit het festivalaanbod, maar ook films van Movies that Matter. Daarmee sluit het festival aan bij de Zeeuwse Four Freedoms Movement. Vrijdag 16 september is er een speciale scholierenfilm- festivaldag. BIJ NADER INZIEN In het artikel over de verkie zing van het Schoonste Strand van Nederland wordt Rob van der Zwaag abusievelijk de burgemees ter van Sluis genoemd. Dat moet uiteraard Veere zijn. BIJ NADER INZIEN In de rubriek Net Gekocht in het katern Binnen&Buiten van vorige week vrijdag staat dat het pand Herengracht 106 in Middelburg te koop staat voor 299.000 euro. Dit moet zijn 275.000 euro. De berging van het 5 okto ber 2015 voor Zeebrugge na een aanvaring gezonken Ne derlandse vrachtschip Flin terstar is zeer vlot verlopen. Een maand eerder dan ge pland is deze week het ach terschip weggehaald. Eind juni was het voorschip al ge borgen. De Flinterstar wordt verder gesloopt bij Galloo in Gent. De verwachting is dat het ponton met het achter schip vandaag in de late na middag of zaterdag via Ter- neuzen naar Gent gaat. De maatschappij moet langdu rig tegen drie inwoners van Vlis singen en Oost-Souburg wor den beschermd, vindt de Mid delburgse rechtbank. Daarom kregen de drie celstraffen van respectievelijk 60, 48 en 33 maanden. Ze worden verant woordelijk gehouden voor een grote reeks inbraken in vooral Vlissingen en Middelburg. Emile Calon Middelburg Tot zestig maanden cel voor drie leden van een inbrekers bende die huis hield in vooral Middelburg en Vlissingen. Twee weken geleden eist het OM tot zes jaar tegen hen. Het ligt gevoelig onder Turkse Nederlanders, ook onder Turks- Nederlandse politici, openlijk praten over Turkije na de mis lukte coup van 15 juli. PvdA-Sta- tenlid Bayram Erbisim uit Ter- neuzen werkte toch in alle ver trouwen mee aan een reporta ge die Nieuwsuur woensdaga vond op NP02 uitzond. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2