Verstappen houdt vast aan overtuiging Haase ronde verder in dubbel 27 Tennisster kan ondanks nederlaag positief terugkijken op US Open Richèl Hogenkamp is de laatste Nederlandse deelnemer die uit het enkelspel van de US Open verdween. Ze is van origine een verdediger. Met haar korte benen en snelle passen plukt Hogenkamp verras send veel ogenschijnlijk onhaalba re ballen uit de hoek. Maar in New York was duidelijk te zien waar de Doetinchemse aan heeft gewerkt: de aanval. Als de rally een paar ballen duurt, heeft ze met haar back hand een goed wapen in huis. Nee, lang niet alles gaat goed, maar dat komt ook omdat Hogen kamp eraan moet wennen. Een echte powerspeelster zal ze niet snel worden, maar door aanval en verdediging af te wisselen, wordt ze een completere en moeilijker te peilen tennisster. Door het bereiken van de tweede ronde van de US Open stijgt Ho genkamp vermoedelijk een kleine dertig plaatsen op de ranglijst. Haar beste notering, plek 115 van vorige zomer, komt weer in zicht. En daar hoort ze ook thuis. Het helpt dat ze de rest van het sei zoen niet al te veel punten te ver dedigen heeft. Van het prijzengeld in New York, ruim 77.000 dollar, kan ze de komende maanden vaker sa men met Oostdam op reis. Kei hard blijven werken, schaven aan haar spel, dat heeft Hogenkamp gebracht waar ze nu is. En dat- blijft voor haar het recept als ze de magische top-too binnen wil ko men. Veel liever had ze na tuurlijk voor het eerst in haar carrière in de derde ronde van een Grand Slam-toernooi gestaan. Maar als Richèl Hogen kamp (24) vandaag het vliegtuig in stapt, kan ze niet anders dan te vreden terugkijken op haar US Open-debuut. Ondanks de neder laag, gisteren in de tweede ronde tegen de Hongaarse Timea Babos: 2-6 4-6. Drie pluspunten: Toen Raemon Sluiter het coachen van Kiki Bertens en Hogenkamp niet meer kon combineren, moest de laatste op zoek naar nieuwe be geleiding. Goede trainers liggen niet voor het oprapen en als num mer 165 van de wereld groeit het geld haar niet op de rug. Maar met Huib Troost in Nederland en Roel Oostdam als meereizend coach heeft ze goede zaken gedaan. In hun eerste maand won Hogen kamp een ITF-toernooi in België en haalde ze, voor het eerst dit jaar, het hoofdtoernooi in een Grand Slam. Door een prima zege op de Britse Heather Watson be reikte ze in New York, net als vo rig jaar op Wimbledon, de tweede ronde. Daarin was Babos een maat je te groot, maar in de tweede set kon Hogenkamp goed meekomen met de nummer 34. Dat moet ver trouwen geven. In het land waar Ferrari heilig is en de Ferrari-coureurs Sebastian Vettel en Kimi Raikkönen geëerd worden, gaat het nog altijd over het blokkeren en onder het rem men van lijn wisselen van Verstap pen. Het regelboek van de Formu le 1 telt veel meer dan tien gebo den, maar deze twee staan er niet in, of in ieder geval niet letterlijk. De vermeende zonden van Ver stappen druisen eerder tegen de geest dan tegen de regels in. Raikkönen denkt dat verder dis cussiëren weinig zin heeft. Vol gens Vettel 'is er wel eerder over gesproken'. Dat was twee race- weekeindes geleden, in Duitsland. Hoe dat toen ging? „Hier erin, daar eruit", vertelde Verstappen destijds, wijzend naar zijn oren. Beladen Diezelfde oren zijn in Italië ge spitst, als hem een beladen vraag wordt gesteld. Vindt hij, een week later, zijn acties op het circuit van Spa nog altijd in orde, ondanks kri tiek van pers en collega's? „Er staat niet in de regels dat je niet mag bewegen onder het remmen. Als het fair gaat, je niet crasht en geen penalty krijgt, kan het", meent hij. Van praten met de (oudere) Fer rari-coureurs is het nog niet geko men, al staat Verstappen (18) er wel voor open met de 36-jarige Raikkönen en 29-jarige Vettel te spreken. „Om mijn mening te ge ven en te vertellen wat ik ervan denk", benadrukt hij, overtuigd van eigen gelijk. „En verder moe ten we erover stoppen. We moe ten door." Behalve Raikkönen en Vettel zijn ook Sergio Pérez (26) en Red Bull-teamgenoot Daniel Ricciardo (27) echter van mening dat bewe gen onder het remmen gevaarlijk is. „Mijn duels met Max waren tot nu toe altijd fair, maar je ziet jon ge coureurs dat vaker doen en het kan tot een groot ongeluk leiden", stipt Pérez aan. Ook volgens Ric ciardo zijn het vooral jongere jon gens die zich hier schuldig aan ma ken. Denkt Verstappen zelf dat nieuwe generaties minder strak in de leer zijn? „Weet ik het", ant woordt hij, haast als een typische tiener: „Dat maakt me eigenlijk ook heel weinig uit." In het racegekke Italië, waar Red Bull met Monza volgens Ver stappen het 'allerlastigste circuit van het jaar' wacht door de lange rechte stukken, wordt Verstappen echter zeker niet verketterd. De Italiaanse fans willen, vlak voor hij een wedstrijdje voetbalt voor het goede doel, dolgraag een hand tekening. Voor wie alleen naar passie en racen kijkt, zo lijkt het, is Verstap pen misschien geen heilige, maar wel een held. Of de Formule t-les- sen op de zondagschool van de Grand Prix hem zullen bekeren, moet de tijd uitwijzen. Voorals nog lijkt Verstappen aan zijn ei gen overtuigingen vast te houden. vrijdag 2 september 2016 Hogenkamp verlaat New York wijzer Aanvallen loont De rest van 2016 Rotterdam Het klikt met de trainersstaf Max Verstappen en de duels die hij in België met de Ferrari-cou- reurs uitvocht, zijn in Italië nog altijd gesprek van de dag. Daan de Geus Monza F1-coureur Kevin Magnussen mag na een medische check starten in de GP van Italië. De nummer zestien in de WK- stand crashte vorige week hard in België. Richèl Hogenkamp. FOTO EPA Robin Haase heeft op de US Open wel een succesje geboekt in het dubbelspel. De 29-jarige tennisser won gisteren in de eer ste ronde van het man- nendubbel met zijn Nieuw-Zeelandse gele genheidspartner Artem Sitak van het Ameri kaanse koppel Denis Kudla/Dennis Novikov: 6-4 6-2. Het duo staat in de tweede ronde voor een aanzienlijk zwaardere opgave. Dan treffen ze Pier- re-Hugues Herbert en Nicolas Mahut, het als eerste geplaatste kop pel uit Frankrijk. In het enkelspel strandde Haase maandag al in de eerste ronde. De nummer 62 van de we reld verloor van de Au straliër James Duck worth, die met een wild card was toegelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28