Oranje leunt nu al od Vincent Janssen waar houdt het op? 25 eindelijk verwerkt. Het leidt al na een klein kwar tier tot de openingstreffer, wan neer Berghuis de wegsprintende Janssen bedient. De spits kapt op de achterlijn handig zijn tegen stander uit en zet laag voor op Ge- orginio Wijnaldum, die de bal met wat fortuin in het doel loopt: Kwetsbaarheid Een verdiende goal, maar al snel komt ook de kwetsbaarheid van het Nederlands elftal bloot te lig gen. Bij balverlies ligt het veld te gemakkelijk open, zoals bij de ge lijkmaker, na een half uur spelen. Spits Konstantinos Mitroglou maakt zich handig los in de zone tussen Jeffrey Bruma en Joël Velt- man en kopt binnen op een perfec te voorzet van aanvoerder Vassi- leios Torosidis: t-i. Na rust wordt de wedstrijd rom meliger en vlakker. Oranje krijgt de fraaiste kans, wanneer invaller Davy Pröpper een snelle pass ver stuurt op Janssen. De spits kapt naar binnen en schiet rakelings naast. Het is Bruma die onnodig de nederlaag inluidt. De verdedi ger verspeelt knullig de bal, waar na Mitroglou alleen op Jeroen Zoet af kan, volledig vrij. De PSV-doelman redt half, waarna in valler Ioannis Gianniotas eenvou dig de 2-1 binnenschiet. Analyse Die eerste vijf, zes balcontacten van Vincent Janssen gisteren. Zou er de laatste jaren een Oranjespeler beter aan een interland begonnen zijn? Waar schijnlijk niet. Natuurlijk overheerst na deze nederlaag al weer het chagrijn, maar hij liet toch wel dingen zien die ko mende dinsdag in Zweden van belang kunnen zijn. Kaatsen. Combine ren. Bal vasthouden en zelf wegdraaien bij een vent, het lukte al lemaal in die eerste fa se. En toen de bal voor de zevende keer zijn kant op kwam, kon zijn Griekse bewa ker niets anders be denken dan hem neer te maaien ten koste van een gele kaart. Als het Nederlands elftal iets nodig heeft op dit moment, dan is het een beest in de spits. Een sterke, topfitte nummer 9 die de kapstok kan zijn om het aanvals- spel aan op te hangen. Robin van Persie was die kapstok in de mislukte EK-kwalifïcatiereeks niet Als het Nederlands elftal iets nodig heeft op dit moment, dan is het wel een beest in de spits meer. Hij wilde het nog wel. Maar: te veel sleet op het te vaak geblesseerde lijf. En Klaas-Jan Huntelaar, die is het eigenlijk nooit geweest in Oranje. Die bleef altijd beter als stand-in. Tijdperk Nu is het tijdperk Janssen aangebro ken. Voldeed hij aan de opdracht? Niet de hele tijd dus, want ook hij viel net als heel Oranje gaandeweg de wed strijd wel terug. Maar zie hem sleuren in zo'n wedstrijd. Hij maakt zelfs sli dings op eigen helft als het moet. Voor zijn eigen zelfvertrouwen was het lek ker dat hij ook in zijn zesde interland weer bij een goal betrokken was. Afge lopen juni tegen Oostenrijk en Polen rondde hij zelf twee voorzetten af. Nu gaf hij zelf op fraaie wij ze de assist bij de 1-0 van Georginio Wijnal dum. Vijf dagen voor de slag in Zweden was het ook aardig te kij ken wat Janssen doet als de bal niet in zijn buurt is. Ook dan volgt hij het spel. Speurt hij alvast naar ruimtes om straks weer aanspeelbaar te zijn. Maar hij is ook niet vies van een beet je praten met een te genstander. Even la ten weten: 'ik ben er nog vriend'. Ook zo'n actie maakt weer duidelijk: op zijn weg naar een carrière in de geest van Ruud van Nistelrooy zet Jans sen absoluut stappen. Het zou voor Oranje welkom zijn als hij er dinsdag staat. Die vraag kan ook Rob Jansen niet beantwoorden, al vermoedt de Haagse spelersmakelaar dat het einde nog niet in zicht is. „El ke zomer zijn het er meer. Dat komt met name door de Engelse markt. Waar het geld is, begint de markt. En dan druppelt het door." De clubs uit de Premier League gaven deze transferwindow geza menlijk het recordbedrag van 1,1 miljard pond (1,3 miljard euro) uit aan spelers. En dan hebben we het nog niet eens over de lage re Engelse profdivisies. Ook in die competities, financieel nu vaak sterker dan de eredivisie, wordt met geld gesmeten. Ploegsma: „In Engeland groeien de bomen tot in de he mel. Iedereen profiteert daarvan, want het geld blijft in het circuit. Het record staat nu op 105 mil joen euro voor Paul Pogba (van Juventus naar Manchester Uni ted, red.) maar niemand weet waar deze waanzin ophoudt. De prijzen gaan elk jaar omhoog, want clubs nemen bepaalde transfers als referentiepunt." Niet spectaculair Heracles-voorzitter Jan Smit is niet zo onder de indruk van het recordaantal spelers dat is verhan deld. „Bij ons zijn er negen weg en tien teruggekomen", zegt hij. „Ik vind het niet zo spectaculair. Als je 30 spelers hebt met een contract voor drie jaar, gaan er elk jaar wel tien weg." Het aantal spelers dat zijn heil in het buitenland heeft gezocht, is toegenomen, zo blijkt uit de cij fers van de KNVB. „Maar waar zijn ze heen gegaan?", vraagt zaakwaarnemer Rodger Linse zich af. „Ik denk dat een groot aantal spelers naar minder aan sprekende competities is vertrok ken." Jansen: „Die toename zit meer in de breedte. Spelers gaan tegen woordig ook naar China of naar kleinere clubs in Turkije. Neder landse spelers zijn relatief betaal baar. In vrijwel elk land verdien je als voetballer namelijk meer dan hier." UITSLAGEN vrijdag 2 september 2016 mineur naar Zweden 1-0. Jeffrey Bruma baalt na de 1-1 van Griekenland. FOTO PIM RAS Ook Vincent Janssen is geen wonderdokter, maar de spits straalt - ook in het verloren duel met Griekenland -wel iets uit. Maarten Wijffels TENNIS New York (VSt). US Open. Mannen, tweede ronde: Nadal (Spa/4) - Seppi (Ita) 6-0 7-5 6-1, Harrison (VSt) - Raonic (Can/5) 6-7 (4) 7-5 7-5 6-1. Ma- hut (Fra) - Mathieu (Fra) 6-4 6-4 6-2, A. Murray (Gbr/2) - M. Granollers (Spa) 6-4 6-1 6-4 Vrouwen, tweede ronde: Kerber (Dui/2) - Lucic-Baroni (Kro) 6-2 7-6 (7), Sevasto- va (Let) - Muguruza (Spa/3) 7-5 6-4, Plis- kova (Tsj/10) - Gonzalez (Par) 6-1 7-5, Ba- bos (Hon/31) - Hogenkamp 6-2 6-4, Ha- lep (Roe/5) - Safarova (Tsj) 6-3 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Haase/Sitak (Ned/NZe) - Kudla/Novikov (VSt) 6-4 6-2. VOETBAL Oefeninterland. Nederland - Griekenland 1-2 (1-1) 14. Wijnaldum 1-0, 29. Mitroglou 1-1,74. Gian niotas 1-2. Scheidsrechter: Kalkavan (Tur). Gele kaart: Berghuis (Nederland), Manolas (Griekenland). Nederland: Zoet; Veltman, Bruma, Blind, Willems (80. Dost); Wijnaldum (72. Klaas- sen), Strootman (65. Hendrix), Sneijder (65. Pröpper); Berghuis, Janssen, Pro mes (72. Narsingh). Griekenland: Karnezis (46. Kapino); Torosidis (46. Stafylidis), Manolas (46. K. Papadopoulos), Papastathopoulos, Tza- vellas; Mantalos (83. Karelis), Samaris, Maniatis, Holebas (46. Bakasetas); Mi troglou, Fortounis (56. Gianniotas). WIELRENNEN Ronde van Spanje. Twaalfde etappe, Los Corrales de Buel- na - Bilbao: 1. Keukeleire (Bel) 193 km in 4.31.43, 2. Bouet (Fra), 3. Felline (Ita), 4. Sbaragli (Ita), 5. Sanchez (Spa), 6. Bilbao (Spa), 44. Gesink op 0.05, 62. Tankink 7.41, 98. De Kort 12.10, 137. Bouwman 19.25, 143. Stamsnijder, 152. Keizer, 153. Van Emden, 163. Terpstra. Algemeen klassement: 1. Quintana (Col) 46.53.31, 2. Froome (GBr) 0.54, 3. Valver- de (Spa) 1.05, 4. Chaves (Col) 2.34, 5. Contador (Spa) 3.08, 6. König (Tsj) 3.09, 47. Gesink 44.18, 80. De Kort 1.25.09, 90. Tankink 1.33.28, 122. Bouwman 1.56.01,134. Keizer 2.06.21,140. Terpstra 2.13.48, 149. Van Emden 2.23.15, 159. Stamsnijder 2.27.41. Lv&y.::*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26