Nieuw transferrecord: 24 VOETBAL NEDERLANDS ELFTAL Het elftal dat zo snakte naar een opsteker, kreeg tegen Griekenland toch weer een knauw: 1-2. Een uitslag die past bij een crisisweek. Kort Schaken Schippers weer tweede Dafne Schippers heeft gisteren op de 200 meter opnieuw een nederlaag moeten incas seren tegen Elaine Thompson. De wereld kampioene werd in de Diamond League wedstrijd in Zürich in de laatste meters ge passeerd door de olympisch kampioene uit Jamaica. Thompson won in 21,85 seconden, Schippers werd tweede in 21,86. IOC pakt zilveren plak af De Cubaanse discuswerpster Yarelys Bar rios moet de zilveren medaille inleveren die zij op de Olympische Spelen van 2008 vero verde. De 33-jarige atlete heeft bij een do pingcontrole van bewaarde urinestalen posi tief getest op een verboden middel. Ook de Qatarese atleet Samuel Adelebari Francis is bij een hertest alsnog betrapt op doping bij de Spelen in Peking. Massa stopt na dit jaar Felipe Massa (foto) heeft zijn afscheid van de Formule 1 aangekondigd. De Braziliaan stopt aan het einde van dit jaar. Massa (35) heeft dan veertien seizoenen geracet in de koningsklasse van de autosport. Massa won in zijn carrière elf keer een grand prix. Alle keren was dat in een bolide van Ferrari, tus sen 2006 en 2008. Hij finishte in 2008 als tweede in het wereldkampioenschap. Quote van de dag 'Mijn broer Paul Pogba zal zeker komen kijken bij Sparta' Neuer Blaak efluit daalt neer vanaf de matig gevulde tribunes in Eindhoven, om iets na half elf, precies zoals dat past in een rampweek zoals de ze. Totaal onnodig verliest Oranje met 1-2 van Griekenland, ondanks een opbeurende en frisse start. De eerste nederlaag in zes op eenvolgende interlands is op zich zelf niet perse een ramp, maar het legt nóg meer druk op de wed strijd in Solna van komende dins dag, wanneer het Nederlands elf tal zijn WK-kwalificatie aftrapt te gen Zweden. Het elftal dat een mentale opste ker zo goed had kunnen gebrui ken na alle chaos en commotie van afgelopen week, loopt zo toch weer met gebogen hoofd het veld af. Bondscoach Danny Blind en aanvoerder Wesley Sneijder; ze moeten na afloop wederom in de verdediging, verklarend hoe Oran je knullig heeft verloren van een tamelijk modale tegenstander. Cynisch genoeg zitten de echte hoofdrolspelers in Eindhoven op het ereterras, keurig in twee rijen achter elkaar. Hans van Breukelen, Bert van Oostveen, Gijs de Jong, Johan Lokhorst: de mannen in bondskostuum, regisseurs van de wanorde in Zeist en omstreken. Ze schudden handen, lachen eens vriendelijk naar elkaar en prikken een hapje in de skybox, zoals dat meestal gaat in die krin gen, óók in weken zoals deze. Ko mende dinsdag in Solna zal het niet anders zijn, maar pas dan staat de boel echt onder hoogspan ning. Pas dan hangt er lood en be ton aan de stropdassen. Het duel met Zweden mag dan het startpunt van de WK-kwalifi- catie zijn, het wordt in meerdere opzichten een cruciale avond. Ver lies van Oranje zou de crisis com pleet maken, terwijl winst zowaar wat tijd en rust kan scheppen. Niet in de laatste plaats rond Blind, de bondscoach die door zo'n beetje alles en iedereen in de steek werd gelaten, tot zijn assis tent Marco van Basten aan toe, en die alleen met resultaten zijn baan nog kan redden. Houvast Hooguit het veldspel voor rust zou wat hoop en houvast moeten bieden richting dinsdag. Oranje begint uitstekend aan het duel, overtuigend spelend, met snel en direct aanvalsspel. De verfrissing die in mei al zichtbaar was in drie oefenduels, krijgt in Eindhoven een vervolg. De teruggekeerde aan voerder Wesley Sneijder blijkt top- fit, zoals ook Kevin Strootman stil aan weer op kracht is. Spelers zoals Steven Berghuis, Quincy Promes en Vincent Jans sen zorgen voor het nieuwe elan bij Oranje, gegoten in een onge compliceerd 4-3-3 systeem. Of het genoeg is moet blijken, maar Ne derland speelt in elk geval weer vanuit eigen kracht. Het spelcon- cept is helder, de nieuwe genera tie krijgt stilaan vorm en het ge miste Europees kampioenschap is Dat er deze transferperiode in Ne derland zóveel voetballers zouden worden verhandeld, had Kees Ploegsma nu ook weer niet ver wacht. „Dit aantal verbaast me wel", zegt de oud PSV-manager en zaakwaarnemer. „Hoeveel prof voetballers hebben we eigenlijk? Het lijkt wel of iedereen van club is veranderd. Waar houdt het op?" vrijdag 2 september 2016 ATLETIEK OLYMPISCHE SPELEN FORMULE 1 Wielrenner Jarlinson Pantano verhuist van IAM Cycling naar Trek-Segafredo, de ploeg van de Nederlandse kopman Bauke Mollema. De 27-jarige Colombiaan maakte dit jaar in de Tour indruk als klimmer én daler. De voetbalsters van FC Twente stuiten in de Champions League op Sparta Praag. De Enschedese club speelt op 5 of 6 oktober eerst thuis, een week later is de return. Lars van der Haar mist de eerste veldrit- ten van het wereldbekerseizoen. De veldrijder kampt met een ontsteking van een pees bij zijn hamstring en slaat de ritten in Las Vegas en lowa (21 en 24 september) over. Mathias Pogba, grote broer van superster Paul, tekende woensdag een éénjarig contract bij eredivisieclub Sparta. I Het Tata Steel Chess Tourna ment van Wijk aan Zee gaat opnieuw twee dagen op reis. Op 19 januari is het prestigieuze schaaktoernooi in De Kuip. De tweede externe speelplaats is nog niet bekend. n Doelman Manuel Neuer (foto) is de nieuwe aan voerder van het Duitse nationale voetbalelftal. De 71-voudig inter national volgt Bastian Schwein- steiger op, die woensdag zijn laatste interland heeft gespeeld. i De Poolse wiel- renster Katarzy- na Niewiadoma heeft in Sittard de derde etappe van de Holland Ladies Tour ge wonnen. Chantal Blaak is door haar derde plek de nieuwe leider in het algemeen klassement. Oranje gaat in Sjoerd Mossou Eindhoven NEDERLAND GRIEKENLAND Oranje leed gisteravond de vijfde opeenvolgende nederlaag in een thuiswedstrijd. Dat is de langste reeks thuisnederlagen voor het Nederlands elftal sinds 1933. sU Markus Henriksen verliet AZ woensdag voor Huil City. foto pro shots Het transferrecord dat vorig jaar werd gevestigd door de Neder landse profclubs ging er deze zo mer opnieuw aan, zo becijferde de KNVB. Maar liefst 582 spe lers wisselden van club. Wietse Dijkstra Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25