Het gemakkelijkste fotoboek van Nederland! IOW CULTUUR 21 September 2013 December 2013 3 September 2016 Juni 2013 Februari 2013 ven wonder krijgt de producent van Koolhoven de cast rond. Hij wordt zelfs gebeld door Hollywoodlegende Warren Beatty, die een actrice wil aanprijzen. Koolhoven luistert naar de voicemail, maar belt niet terug. „Het was vier uur 's nachts." Dakota Fanning is opeens beschikbaar en ook Kit Harington, bekend van Game of Thrones, doet mee. Koolhoven: „Ik had nog nooit iets van Game of Thro nes gezien, maar uit de andere films van hem bleek dat hij een uitstekend acteur is." De opnamen zijn in volle gang. Kool hoven krijgt te maken met de liefde die opbloeit tussen Carice van Hou ten en tegenspeler Guy Pearce. „Ik deed net alsof ik niets in de gaten had. Ze zijn er heel keurig en profes sioneel mee omgegaan. Sommige mensen hadden wel iets in door. Toen Carice verscheen tijdens opna men waar zij niet aan meedeed, was het wel duidelijk." Op één scène na zitten de filmopna men erop. Koolhoven beschrijft Brimstone eufemistisch als 'pittig.' De druk van geldschieters om zijn verhaal af te zwakken weerstaat hij, gesteund door zijn producent. Hij doet geen concessie. Brimstone gaat zonder Guy Pearce en Carice van Houten in wereldpremiè re tijdens het Filmfestival van Vene tië. Niet dat ze er niet willen zijn, maar ze hebben de zorg voor Monte, hun pasgeboren baby, voortgekomen uit hun bemoeienissen met Brims to ne. Ook zonder zijn twee topacteurs kijkt Koolhoven vol vertrouwen uit naar morgen. „Ik kan niet wachten om deze film aan de wereld te laten zien." schrijft. „De lat moest hoger en dan moet je jezelf pijn doen." 2014 Het scenario valt overal in goede aar de. Producent Els Vandevorst slaagt er in een sterke cast samen te stellen: Robert Pattinson (Twilight), Mia Wa- sikowska en Guy Pearce. Koolhoven benadert ook Carice van Houten. „Ze grapte dat zij de hoofdrol wilde, maar snapt wel dat ik het personage Anna een betere rol voor haar vond." Begin 2013 De financiering van Brimstone is een lang, moeilijk traject. Er zijn 37 finan ciers betrokken. Het budget wordt opgeschroefd van 9 naar 12 miljoen euro. Maar er zijn telkens tegensla gen. Koolhoven krijgt een paniekaan val en denkt dat hij een hartaanval heeft. In het ziekenhuis blijkt dat niet het geval. „Het was gewoon te veel stress. Als de film niet gemaakt wordt, ga ik failliet en ben ik de rech ten van mijn scenario kwijt." De erg ste tegenslag moet dan nog komen. Enkele dagen voordat de opnamen beginnen, haken hoofdrolspelers Mia Wasikowska en Robert Pattinson af. Een fiasco dreigt. Maar wonder bo kingen nog niet tevreden over het scenario, dat inmiddels wel rouleert onder producenten. In deze periode schakelt hij ervaren scenaristen in voor advies. Die hadden aan onder meer Once Upon a Time in America en Shakespeare in Love meegewerkt. Op een feestje voor de première van The Broken Circle Breakdown tijdens het Filmfestival van Berlijn raakt Koolhoven in gesprek met een bui tenlandse producent die hem prijst voor het scenario van Brimstone, maar hem tevens wijst op het zwak ke laatste deel. „Dat kwam hard aan. Ik wilde meteen weg", aldus de regis seur, die thuis weer aan de slag gaat en de laatste drie kwartier her ik vind mezelf beter dan de films die ik heb gemaakt. Toen ik begon met filmen wilde ik de nieuwe Orson Welles worden. Ik wilde na Oorlogs winter dieper gaan. Ik acht mezelf tot meer in staat." Bij een Engelse producent die hem benaderde voor een film ('een roman tische komedie, maar daar had ik to taal geen zin in') zegt Koolhoven gek scherend dat hij een western - zijn favoriete filmgenre - wil maken. De regisseur kiest een westernscenario uit, waarmee hij aan de slag gaat. „Het ging over een stel outlaws die een vrouw uit een rondtrekkende freakshow stelen", zegt Koolhoven, die voor de hoofdrol Carice van Hou ten - met wie hij al drie keer samen werkte - in gedachten had. „Maar het liep dood. Toch wilde ik een western maken." Het verhaal van Brimstone krijgt steeds meer reliëf. Koolhoven begint zelf helemaal opnieuw en als hij zijn Nederlands-hervormde verleden er in stopt, krijgt het steeds meer vorm. „Ik wilde een calvinistische western maken. De meeste westerns zijn ka tholiek. Het verhaal draait om een nieuwe dominee in een gemeen schap. Een jonge vrouw zonder tong herkent hem en weet meer over zijn verleden." Koolhoven is ondanks alle bewer- Filmbaby De geboorte van Monte Pearce was vorige week nieuws in de inter nationale filmwe reld. De liefdesba by van Carice van Houten (39) en Guy Pearce (48) is een rechtstreeks gevolg van hun rol len in Brimstone. In enkele minuten klaar A4 (foto) hard cover en 40 pagina's dik Fotoboek maken was nog nooit zo eenvoudig Leg uw vakantieherinneringen vast 4) Ga snel naar pzc.nl/zomerboek vrijdag 2 september 2016 Een scène uit de western Brimstone met links hoofdrol speelster Dakota Fanning, die de stomme Liz speelt. Guy Pearce als dominee en Carice van Hou ten als Anna in Brimstone. *Exci 4,95 verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22