Herstellende Martine Bijl: Het komt wel goed 20 LUISTERT RADIO Nooit stak een Nederlandse regisseur zo veel tijd, energie en vechtlust in een speelfilm als Martin Koolhoven in Brimstone. De western gaat morgen in première in Venetië. De reconstructie van een levenswerk, met zelfs een baby tot gevolg. Af rojack op MTV-week 2009 Vincent Het was 31 augustus 1974,18.05 uur. Ik zat te huilen voor de oude buizenradio in de huiskamer. Ik luisterde naar gepiep en geruis op de 538 meter in de middengolf. Op deze frequentie was tot 5 minuten geleden zeezender Radio Veronica te horen geweest. De kille hand van de politiek had het station de nek omgedraaid. Rob Out, directeur van het piratenstation, had het zojuist met een snik in zijn stem zo mooi verwoord. „Met het einde van Veronica sterft ook een beetje de democra tie in Nederland." was 9 en verslaafd aan het station. Niet vanwe ge de muziek of de discjockeys, nee, het was de reclame. Ik kende alle spotjes uit mijn hoofd. 'De oranje Tefal tafelpan, gezellig, voor moederdag.' 'Weet je wat je krijgt als je 16 wordt? Nou nou? Allemaal puistjes.' 'Dames, draag Briljant panty's.' Mijn ouders werden gek van mijn gezang en geschreeuw. „Soms", zei mijn vader, „wou ik dat we jou nooit hadden gekregen." Ik hoorde zijn gelamenteer niet want ik zong er dwars doorheen: 'In 10 minuten tijd brengt u iets lek kers in de kamer, Goudhaantje Goudhaantje van Herman Kramer. Vacuüm verpakt en in roomboter gebraden, Herman Kramers haan tjes zijn gewoon niet te versmaden. Goudhaan tje Goudhaantje Goudhaantje.' „Hou op", riep mijn vader. „Weet je, pap, welke fiets je moet hebben? Een mooie fiets, een sterke fiets, een Stokvis fiets." Ik wist al wat ik later wilde worden. Recla mebedenker. 'Spot niet met uw gezondheid, gebruik Osse- wit, goed voor uw gezondheid.' Johnny de Mol verliefd Eva Simons gaat scheiden ROTTERDAM Deejay Afro- jack (Nick van de Wall, 28) en de vlogster Monica Geuze (21) zijn de eerste week van november gastheer en -vrouw van MTV Music Week. Het is de verzamelnaam voor een concerten en 'events' die verspreid over Rotterdam plaatshebben. Eén van de bands die gaat optreden is Broederliefde. 6 november worden de MTV Music Awards officieel uitgereikt in Ahoy. Red Hot Chili Peppers is speelt daar in ieder geval. Wie er verder optreden, wordt later bekendgemaakt. MAARSSEN Martine Bijl is opti mistisch over haar gezondheid. Ze gaat langzaam, maar gestaag vooruit. „Het komt wel goed", laat de 68-jarige presentatrice we ten in een persverklaring. „Ik ben nog steeds volop in therapie en dat is nodig ook." Vorig jaar september werd Bijl getroffen door een hersenbloe ding. „Het enige werk dat ik zelf de laatste maanden gedaan heb, is schrijven", zegt ze. „Deze herfst komt bij uitgeverij Atlas/Contact een boek uit dat wegens mijn ziekte was uitge steld, maar dat ik in het revalida tiecentrum en thuis heb kunnen afmaken. Daar blijft het nu bij. Ik treed voorlopig niet zelf in de openbaarheid." Zondag begint het nieuwe sei zoen van het Heel Holland Bakt, dat Bijl presenteerde, tot haar be roerte vorig jaar. André van Duin praat tijdelijk de bakpresta- ties aan elkaar. Bijl leeft mee met Heel Holland Bakt, zei Van Duin zaterdag in het Magazine dat bij deze krant zit. „Ik hou haar op de hoogte. Maar ik mag er niet te veel over praten. Dan gaat ze huilen, zegt ze. Zo verschrikkelijk vindt ze het dat ze het programma nu niet kan doen." Mijn vader kwam naast me zitten en zette de radio, waarop nog steeds de ruis van de lege ex-Veronicafrequentie te horen was, uit. „Hèhè", verzuchtte hij opgelucht, „daar zijn we eindelijk vanaf." „Nee", gilde ik. „Draai, draai een drum voor mekaar!" Toch kreeg hij gelijk. Na twee dagen was ik, de wandelende audioreclamezuil, verstomd. Binnenkort ga ik naar het 192 Museum in Nij- kerk, dat eergisteren, precies 42 jaar na de laat ste uitzending, door DJ Lex Harding werd geo pend. Daar herleeft de geschiedenis. 'Jaaa, stap eens lekker uit de sleur, ga vandaag eens naar de McDonald's!' Ik ben absoluut niet van vroeger was alles be ter, maar wat was de reclame toen lief! Quote van de dag 'Niet dat ik de sexy foto's voor ze verstop, maar ik geef mijn kinderen een normaal leven' Gewoontegetrouw gaat Martin Koolhoven (47, foto) - ondanks de tropische tempe ratuur in Amster dam - geheel in het zwart gekleed. Alsof hij de schurk moet spelen in een western. De regisseur die in 2008 met Oorlogswinter (goed voor bijna een miljoen bezoekers) maakt zich op voor de wereldpremière van de belangrijk ste film uit zijn carrière: Brimstone. Zeven jaar van zijn leven investeer de hij in deze film, die hem naar eigen zeggen mentaal, fysiek en financieel bijna zijn gezondheid kostte. Dit ging er aan vooraf. Na het succes van Oorlogswin ter is Koolhoven een veelge vraagd regisseur in binnen- en buitenland. Zelfs tegen een film met Al Pacino zegt hij nee. Hij krijgt aan de lo pende band aanbiedingen voor speelfilms en tv-series, minstens twintig stuks. Hij wijst alles af. Zijn ambities reiken hoger. Hij wil een film maken die zich echt on derscheidt. „Ik ben trots op mijn vorige films, maar de lat moest hoger. Het klinkt misschien arrogant, maar vrijdag 2 september 2016 Reclame Hoe moest het nu verder met mijn leven? Ik ANOUK Tv-presentator Johnny de Mol (37) heeft een nieuwe vriendin. Het is Anouk van Schie (34), de voormalige zangeres van kleuterpopgroep KUS en presen tatrice van Hier aan de Kust. De Mol zou in 2015 trouwen met mo del Shima Kaes, maar dat ging niet door. Brimstone, geboorte van een levenswerk BREUK Zangeres Eva Simons (32) en dj Sidney Samson (34) gaan scheiden. Het stel trouwde in 2014. „We zijn uit elkaar ge groeid", schrij ven ze in een ver klaring. De twee gaan als vrien den uit elkaar. Reageren: vincent@persgroep.nl Model Doutzen Kroes in Het Laatste Nieuws Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21