Invoelende 4) Melkplas en boterberg spelen FrieslandCampina parten 16 ECONOMIE Bols en Cointreau willen samen in de mix Liefdesbaby voor Bols en Cointreau In de schijnwerpers Dat waren de lovende woorden die Shell-topman Ben van Beurden begin dit jaar sprak over Marjan van Loon, de nieuwe directeur van Shell Nederland. De juiste vrouw op de juiste plek, want het Gro ningse gasdossier vroeg bij uitstek om een bruggenbouwer. Ze vond zichzelf ook ge schikt voor die taak. In NRC zei ze dat ze zich niet zozeer bezighoudt met de dagelijkse gang van zaken, maar dat ze een diplomaat of superambassadeur is met als taak luisteren en verbinden. Voor de Groningers die te maken hebben met aardbevingen is de oplossing simpel. Stop met gaswinning, dat voorkomt nieuwe bevingen. En vergoed ruimhartig de schade die de huizen in Groningen al hebben opgelo pen. Die boodschap zal Van Loon vast vaak te horen hebben gekregen tijdens haar bezoe ken aan gedupeerde huishoudens. Want ze heeft woord gehouden en is diverse malen de getroffen regio ingetrokken om met bewo ners te praten. Daar hoorde ze hoe de gaswin ning het dagelijks leven van de be woners beïn vloedt. En ze kon duidelijk maken dat ze zich het lo- van de getroffe nen aantrekt. Ou Geboren Nu het op da- in Helmond den aankomt, Getrouwd wordt ook haar an- en twee kin- dere kwaliteit deren zichtbaar: koers Afgestu- houden in uitda- deerd als gende situaties, scheikundig Shell houdt onver technoloog minderd vast aan aan de TU het oppompen Eindhoven. van gas. Versneld n Had diver- afbouwen van de se functies productie is geen bij Shell optie. Dat zou lei den tot meer im port van Russisch gas en dat is veel slechter voor het milieu. Bovendien zou het nauwelijks tot minder aardbevingen leiden. Doorgaan met oppompen is beter voor iedereen, luidt de stellingname van Shell. Dan komt er tenmin ste ook geld beschikbaar om de lokale econo mie en de getroffen huizen een opknapbeurt te geven. Een duidelijke boodschap aan de Groningers. Of die boodschap ook zo overkomt is de vraag. Zoals iemand opmerkte: „Ze bouwt geen bruggen, ze verbrandt ze." Flitsen Altice Aegon Randstad AMERSFOORT FrieslandCampi na begint last te krijgen van het melkoverschot. De winst van de zuivelgigant is in het eerste half jaar van 2016 met 16,7 procent ge daald naar 160 miljoen euro. Vorig jaar kon 192 miljoen euro winst in de boeken worden bijgeschreven. Door het afschaffen van melk quota wordt er steeds meer melk geproduceerd. Basisproducten als melkpoeder, foliekaas (vacuüm verpakte kaas) en boter moesten het afgelopen halfjaar onder de kostprijs worden verkocht. De omzet van het Amersfoortse zuivelconcern daalde met iets meer dan 2 procent naar 5,5 mil jard euro. De lagere verkoopprij zen werden nog enigszins gecom penseerd door goede verkoopcij fers in China (kindervoeding) en Zuidoost-Azië (zuiveldranken). De zuivelfabrieken van Fries landCampina zagen de melkaan- voer in de eerste zes maanden van Melkpoeder, boter en vacuüm verpakte kaas werden onder de kostprijs verkocht dit jaar met bijna 12 procent stij gen tot 5,5 miljard kilo. Op 1 april 2015 zijn de Europese melkquota afgeschaft; vanaf die da tum kunnen boeren ongelimi teerd melken. Ook de Russische boycot drukte de prijs. Friesland Campina waagt zich niet aan voor spellingen over de resultaten voor heel 2016. Het dieptepunt van de melkprijzen is volgens de deskun digen inmiddels wel gepasseerd. De Europese Commissie werkt aan maatregelen om de melkpro ductie terug te schroeven, door vrijwillige beperkingen door pro ducenten of door fosfaatproductie van melkbedrijven in te perken. Omzet 2015 in miljoen euro Nettowinst in miljoen euro f| Nettowinst 0/ in miljoen euro Een bruggenbouwer en communicatief vaardig. Maar ook iemand die koers weet te houden in competitieve en uitdagende si tuaties. Peet Vogels De markt voor mobiele telecomdiensten is de laatste maanden sterker gekrompen dan verwacht. Marktonderzoeker Telecompa- per rekent voor heel 2016 nu op 4 procent min der omzet in Nederland uit mobiel bellen, sms'en en datadiensten. TomTom gaat zich met zijn navigatieap- paratuur ook richten op scooterrijders. Het touchscreen van de TomTom VIO is zo ontwik keld dat bestuurders het ook kunnen bedie nen wanneer ze handschoenen dragen. O vrijdag 2 september 2016 12% Het was geen spectaculaire beursdag. Kabel aar Altice boek te op de AEX grote winst. Bij de kleinere fondsen steeg Bols direct na de bekendmaking van de samen werking met Rémy Cointreau. ■m Verzekeraar Aegon moest na een zeer goede woensdag giste ren 1,7 procent inleveren. m Op de AEX was uitzendorganisa tie Randstad gis teren de groot ste verliezer. O o Sterkedrankenproducent Lu cas Bols en het Franse Rémy Cointreau overwegen verre gaande samenwerking. Zij wil len de productie van Passoa - eigendom van Cointreau - uit bouwen. Met een joint venture hopen zij het wereldwijd beken de likeurmerk te laten groeien. Bols ziet Passoa als een onmis baar ingrediënt in hippe cock taildrankjes. De twee partijen willen voor het eind van het jaar duidelijk- Bokma Bols Brandy Bootz Coebergh Damrak Gin Galliano Hartevelt Henkes CLASSIC Hoppe Pisang Ambon Vaccari Sambuca

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16