jongste 23 °C Van Tsjechië naar Vlissingen Lekker nazomeren! Brand eist derde leven Een oud-agent van de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) wil miljoenen meer aan schadevergoeding. Ibrahim A. overweegt hoger beroep Walcheren In Uit&Thuis Jos Hoogland (19) is de jongste machinist van Terneuzen deint komend weekend. Dertien koren zingen tijdens het Shanty Festival Nederland Zeeuws-Vlaanderen Hana Havrdova (26) uit Tsjechië is één van de studenten die de introductieweek van de HZ in Vlissingen meemaken. Ze heeft zin in haar studie vitaliteitsma- nagement en toerisme. Maar waarom komen zij en heel wat andere studenten uit binnen- en buitenland naar Vlissingen? „Het studieprogramma is goed, de mensen hier zijn vriendelijk, het levensonderhoud betaal baar en de stad ligt aan zee. Wat wil je nog meer?" De wereld is Kras Kras.nl/nazomeren of bel 0900-9697 70 cpg KRABBENDIJKE De brand zon dagmiddag in verzorgingshuis Nieulande in Krabbendijke heeft een derde leven geëist. De 101-jarige vrouw die zwaarge wond raakte is in de nacht van dinsdag op woensdag overle den. Eerder overleden een man (96) en vrouw (92) aan de gevol gen van de brand. De oorzaak van de brand is een oververhit stekkerblok, zo heeft technisch onderzoek uitgewezen. Ibrahim A., die gisteren door de rechtbank in De Haag een schade vergoeding van 1,2 miljoen euro kreeg toegewezen, overweegt naar Nederland te komen en hoger be roep aan te tekenen. „Mijn schade is veel groter dan het toegekende bedrag", zegt hij in een exclusief interview met deze krant. Hij claimt een schade van 5 miljoen. De voormalige MIVD-agent, die aannemer in Afghanistan was, groeide op in Nederland waar hij jarenlang politieman was. Door dat hij zaken deed in Afghanistan had A. een groot netwerk. Dat maakte hem interessant voor Ne derland, dat een militaire missie naar Uruzgan plande en uitvoerde van 2006 tot 2010. A. verleende hand- en spandiensten voor de MIVD. Hij regelde visumstempels, wapens en munitie voor het Korps Commandotroepen. Op de schaal van belangrijkheid tussen de nul en tien gaf een MIVD'er A. voor de rechter een negen. Naar ei gen zeggen was A. ook betrokken bij levensreddende operaties. Problemen Ineens liet Defensie hem in 2007 vallen als een baksteen. De top spionnen die A. aanstuurden, wer den - ten onrechte - beschuldigd van fraude. A. kwam daardoor in problemen. Hij moest zijn bouw activiteiten staken en vluchtte voor de Taliban. A. heeft voor de rechter een contract overlegd voor de bouw van tienduizend wonin gen dat hij misliep. De rechter heeft alleen gekeken naar het aandeel van Defensie, niet naar dat van Buitenlandse Za ken. A. wil in een eventueel hoger beroep dat de rechter alsnog naar de rol van dat departement kijkt. Onder druk A. is verbijsterd dat de rechter hem in het gelijk stelt en de Natio nale Ombudsman en de Commis sie Toezicht Inlichtingen- en Vei ligheidsdiensten (CTIVD) niet. „Ze zijn onder druk gezet en ge manipuleerd door de MIVD." De CTIVD laat in een reactie we ten dat de zaak grondig en zeer se rieus is behandeld. „Wij zijn be nieuwd op welke punten ons oor deel afwijkt van dat van de rech ter", zegt woordvoerster Hilde Bos. De Nationale Ombudsman wil niet op het verschil van in zicht ingaan. Het ministerie van Defensie laat weten de uitspraak te bestuderen. Nieuwsmedia z| ci TSJECHIE FOTO RUBEN OREEL 'ZEELAND2 Korting op alle reizen met vertrek t/m 31 oktober 2016 3||! Zie: kras.nl/actievoorwaarden Ex-agent claimt geld Defensie Jan Hoedeman Den Haag P4-5 donderdag 1 september 2016 De PZC is onderdeel van Vanuit het westen zon pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 206 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1