Mkoopjedeal.nl) °*g—tguesn NIEUWS 7 Ik zag geen andere oplossing, ik zat in een heel slechte film "MC 2 Wilhelmus werkte voor het Le ger des Heils als zorgverlener. Hij begon in 2008 met de fraude, tot hij werd gepakt in 2014. Hij stelde valse facturen op en zette daar zijn eigen bankreke ningnummer onder. Dezelfde werkwijze had hij met declara ties. De directeur van het Leger des Heils zette daar al die jaren in goed vertrouwen zijn handte kening onder, waarna er betaling volgde. Gisteren werd duidelijk dat K. met de oplichting zijn geheime gokverslaving betaalde. Hij speel de al die tijd poker in casino's en op internetsites. Daarbij verloor hij geregeld grote geldbedragen. Daardoor had hij steeds opnieuw geld nodig. Voor die gokversla ving is K. de afgelopen tijd behan- deld. Volgens zijn advocaat Aart van Voorthuizen is die behande ling afgerond. De man vroeg bovendien in die tijd als privépersoon twee keer onder valse voorwendselen een lening aan bij twee banken. Dat ging één keer om 20.000 eu ro en één keer om 35.000 euro. Daarbij gebruikte hij een valse handtekening van zijn vrouw. Toen de fraude uitkwam, heeft K. alles bekend. „Eigenlijk wilde hij al eerder bekennen, maar dat kwam er niet van", zei zijn advo caat. De man kon zijn gang gaan doordat een extra controle op de claraties was afgeschaft, omdat die te omslachtig zou zijn. Op ze ker moment kwam de directie er achter dat er iets niet in de haak was. Nadat de fraude aan het licht kwam, is K. op staande voet ontslagen. Hij heeft het Leger des Heils bijna een miljoen euro ar mer gemaakt. Een spiraal van diefstal en leu gens begint bij de deurwaarder die in maart 2013 bij zijn Wasse- naarse woning aanbelt. Hij komt 5.000 euro ophalen die Nolet niet heeft. „Zeven dagen per week werkte ik voor stichting ALS. Mijn privéboekhouding had ik verwaarloosd." Met hese stem, soms snikkend, vertelt Nolet (62): „Ik zat midden in de voorbereiding op het grote ALS-diner in mei, en dit kon ik er niet bij gebruiken. Toen heb ik die eerste 5.000 euro overge maakt." Zo benauwd als zijn eigen fi nanciële situatie is, zo succesvol bestuurt Nolet de Stichting ALS. Onder zijn bewind is een indrin gende reclamecampagne gestart, waarin inmiddels overleden slachtoffers aandacht vragen voor de dodelijke spierziekte ALS. In 2012 is prinses Maxima al in een Amsterdamse gracht gesprongen om te zwemmen voor dit doel. De naamsbekendheid van de stichting schiet omhoog en geld komt binnen als water. Thuis ontvangt Nolet alleen maar belastingaanslagen. Toch jast hij er dat jaar 180.000 euro doorheen. Het geld gaat naar zijn gezin van zeven kinderen, maar ook naar vakanties, loterijen en het opknappen van een zeiljacht. „Toen kwam de tweede deur waarder, en de derde. Ik kreeg het gevoel: bij de stichting gaat het fantastisch, maar thuis heb ik een probleem. Ik moet die twee bij elkaar brengen, anders kost het mij mijn baan." Nolet maakt steeds grotere be dragen over naar zijn twee privé- rekeningen, tot in juni de boek houders hem erop aanspreken. De directeur bekent en zegt alles te willen terugbetalen. In werke lijkheid vult hij het ene gat met het andere. Zijn restschuld aan Stichting ALS maakt hij in maart 2014 over. Hij beweert 125.000 eu ro te hebben geleend van Stich ting Vrienden van de Rudolf Stei- ner Kliniek, waar hij penning meester van is. Maar de leenover- eenkomst heeft hij vervalst. „Ik zag geen andere oplossing. Ik zat in een hele slechte film." Familie en een goede vriendin hebben Nolet inmiddels gehol pen bij het aflossen van zijn schulden. Alleen de Stichting Vrienden van de Rudolf Steiner Kliniek krijgt nog 18.000 euro. „Het spijt me uit de grond van mijn hart", snikt Nolet. „Ik heb zo ontzettend veel mensen be schadigd." Officier van Justitie J. Barensen zegt in Nolets spijt te geloven, maar vindt ook dat het berouw duidelijk na de zonde komt. Hij eist een jaar onvoor waardelijke gevangenisstraf. Uitspraak op 13 september. Vanaf slechts 89,95 55% 73 ^T\ Nu slechts €15,95 Vanaf slechts 89,- woensdag 31 augustus 2016 Man vergokt geld Leger des Heils De 37-jarige Wilhelmus K. heeft het Leger des Heils jarenlang opgelicht om zijn gokverslaving te betalen. In totaal heeft de man uit Ede ruim 858.000 euro ontvreemd. Yelle Tieleman Utrecht Edenaar K. kon 858 duizend euro naar zichzelf overmaken, omdat controle op declaraties was afgeschaft. De man heeft inmiddels een therapie tegen gokverslaving afgerond. Nolet vulde ene gat met het andere 177.000 euro roofde directeur Eric Nolet van Stichting ALS uit de kas. Om dat terug te beta len, bestal hij een andere stich ting. Eenmaal voor de rechter huilt hij van spijt. „Ik heb onge looflijke schade aangericht." Koen Voskuil Haarlem Eric Nolet bij de rechtbank in Haarlem, foto bart maat Eric Nolet, ex-directeur ALS Stijlvolle Conference stoelen voor in de werkruimte of eetkamer Verkrijgbaar in 2 fraaie designs en 4 verschillende kleuren Ergonomisch ontworpen; voorkomt lichamelijke klachten Op vele plekken inzetbaar; vergader ruimte, kantoor, eetkamer, etc. Zeer luxe en moderne uitstraling; geeft je (werk)ruimte meer aanzien Perfect afgewerkte kunstlederen bekleding Adviesprijs Korting U bespaart: €199,95 55% €110,- korting #2. 4 - korting SLEEP MED Traagschuim (Memory Foam) kussen van SleepMed Optimale drukverlaging; ontlast nek, rug en schouders Volledig uitgerust wakker worden zonder lichamelijke klachten Geschikt voor rug-, buik- en zijslapers Past in alle gangbare kussenslopen Tip: bij het bestellen van meerdere stuks bespaar je op de aanschaf- en verzendkosten! Adviesprijs Korting U bespaart: 59,95 73% €44,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! flPberPQy I) NIET TEVREOEN? GELO TERUG! korting Luxe Alaska NASA Traagschuim Topdekmatrassen Een heerlijke nachtrust, zonder hoge kosten van een nieuw bed of matras Ondersteunend en drukverlagend; perfect bij rug-, nek- en heupklachten Laat die vervelende spleet tussen 2 matrassen verdwijnen In alle reguliere matrasmaten beschikbaar Vormt zicht volledig naar je eigen lichaam Adviesprijs 299,- Korting 70% U bespaart: 210,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7