Oranje heeft baat bij rust Grote brand viaduct nieuwe A11 Brugge Een ideale plek om te chillen Guus Suske en Wiske komen met iets bijzonders... 2 ZEELAND ZOMERWARMTE WAAR VIND JE Heel jammer, maar de vakantie is bijna voorbij. Toch worden we nog een paar dagen getrakteerd op schitterend zomerweer. Waar kun je verkoeling vinden zonder hutjemutje te zitten? Camper Commentaar Het rommelt bij de KNVB. De grootste sportbond van ons land heeft moeite een technische staf samen te stellen voor bondscoach Danny Blind, die het Nederlands elftal naar het WK in Rusland in 2018 moet leiden. De ellende begint na het succesvolle WK in 2014 in Brazilië. Coach Louis van Gaal weet Oranje met weinig aantrekkelijk voet bal naar een verrassende derde plek te loodsen. Van Gaal verzilvert de bronzen plek maar vergeet het goud op te halen bij Manchester United. De KNVB kiest voor het duo Hiddink-Blind. Als het con tract van Hiddink na een reeks teleurstellende wedstrijden wordt ontbonden, lukt het Blind niet om zich te kwalificeren voor het de ze zomer gehouden EK in Frankrijk. De KNVB grijpt in. Oud-gediende Dick Advocaat wordt inge haald als De Verlosser om de relatief onervaren Blind met raad en daad bij te staan. Wijs geworden door eerdere ervaringen laat Ad vocaat een vertrekclausule in zijn contract opnemen. Als er een aanbod komt van een land of een club, kan hij probleemloos ver trekken. Twee weken geleden maakt Advocaat gebruik van de clau sule. Sindsdien is het hommeles bij de KNVB. Het lukt de bond niet om Ruud Gullit binnen te halen als opvolger van Advocaat. Assistent-bondscoach Marco van Basten laat deze week weten ook te vertrekken. De leegloop bij de technische staf getuigt van weinig leider schap bij de KNVB. Het gebrek aan management kan niet op een slechter moment komen. Het Nederlands elftal speelt volgende week de eerste WK-kwalificatiewedstrijd tegen Zweden. Commo tie over de samenstelling van de technische staf leidt af en zorgt voor irritatie onder de spelers. Oranje is gebaat bij rust. De ellende bij het Nederlands Elftal begint al na het succesvolle WK in Brazillië Brandweerlieden van het korps Brugge ontdekten het vuur rond half zes gisterochtend. Ze waren op weg naar een incident in Zee- brugge en zagen de vlammen uit de houten bekisting van het via duct slaan. Door de grote hoogte van het viaduct, ongeveer vijftien meter, liet de brand zich lastig be strijden. Uiteindelijk is besloten het vuur gecontroleerd te laten uit branden. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, liet woordvoer ster Eveline Vandecaetsbeek van het Agentschap Wegen en Ver keer, West-Vlaanderen, gisteren weten, 's Ochtends vroeg werd er niet gewerkt. Ook over de schade kon Vandecaetsbeek gisteren nog weinig vertellen. De aannemer moet die nog onderzoeken. De be kisting die praktisch klaar was, moet in elk geval opnieuw ge plaatst worden. Mogelijk zijn de pilaren van het viaduct ook be schadigd. De opening van de A11 staat gepland voor september 2017. Vandecaetsbeek hield voorlo pig vast aan die datum. „Of de planning nog haalbaar is, zal van de omvang van de schade afhan gen. Zijn de pilaren aangetast, dan treedt zeker enkele weken vertra ging op." De twaalf kilometer lange A11 waarvan de bouw 674 miljoen eu ro kost, moet de haven van Zee- brugge eindelijk goed ontsluiten. De weg maakt Brugge ook sneller bereikbaar vanuit West-Zeeuws- Vlaanderen. Tocht Rotary breekt records Steigerpalen de grond in Rondkijken op Brugse Vaart Almanak Tijn (10) uit Kloetinge mocht onlangs een weekje mee naar Engeland met opa en oma. Een heel avontuur, met de camper. Hij genoot volop en kreeg alle aandacht. Maar Tijn is iemand die ook graag nadenkt over dingen, dus op een avond stelde hij een le- vensvraag aan zijn grootouders. „Wat gebeurt er eigenlijk met je spullen als je dood bent", wil de hij weten. „Nou, die gaan meestal naar familie", antwoordde zijn opa. „Oh", klonk het opgetogen, „mag ik dan de camper heb ben?" TERNEUZEN Ouderen op pad met vrijwilliger Houd de krant van zaterdag in de faten voor een bijzondere actie voor 505 Kinderdorpen. woensdag 31 augustus 2016 li De opening van de snelweg A11 tussen Westkapelle (B) en Zee- brugge-Brugge loopt mogelijk ver traging op door een grote brand in de houten bekisting van een viaduct in aanbouw bij Brugge. Harmen van der Werf Brugge BRESKENS Rotaryclub West-Zeeuws- Vlaanderen heeft een re cordbedrag van 1.300 euro opgehaald voor Stichting Leergeld en Stichting Truckroll. Beide stichtingen kregen 6.500 euro, na af loop van de Lange Strange- tocht. De tocht van Cad- zand naar Breskens brak af gelopen weekend in veel op zichten records. Naast de warmste editie, liepen er 1.500 deelnemers mee. Vo rig jaar waren dat er 1.350. CADZAND-BAD De nieuwe jachthaven bij Cadzand-Bad krijgt steeds meer vorm. De Combinatie Cadzand-Bad is deze week begonnen met het aanbren gen van de 65 palen voor de havensteigers. De palen worden de komende drie weken, tussen 08.30 en 20.30 uur, in de grond ge trild. De oplevering van de haven is zoals gemeld ver traagd. Die zou voor de zo mer openen, maar dat wordt pas oktober. OOSTBURG Makelaar Zwin Regio geeft dit weekend rondleidingen op het terrein van golfresi- dentie Brugse Vaart. Op de golfresidentie, naast het ge lijknamige golfterrein bij Oostburg, worden sinds april landhuizen en villa's ge bouwd die grenzen aan de golfbaan. Op zaterdag en zondag vertrekt vanaf 11.00 uur ieder half uur een buggytour langs de golfba nen, bouwplaats en door het clubhuis. Verkoeling zonder al die drukte Jeffrey Kutterink Toegegeven, het strand bij de Bergse Diepsluis heeft nou niet bepaald de grandeur van I biza, het eiland waar ze twee weken geleden nog op het strand lagen te bakken en desperados achterover sloegen. „Iets van een strandtent en muziek zou leuk zijn", vindt Jasper van Wezel (19). „Maar als dat alles ia.." Wat de vier vrienden uit Dinteloord, Steenbergen en Wouwse Plantage vooral trekt is de rust. „Het is een heerlijke plek om te chillen", zegt James Ostermeier (19). „Dat doen we hier dan ook regelmatig. En als het een beetje lekker weer is trekken we de zwembroeken aan, zwemmen of slaan een bal over. Gewoon even bijpraten. Voordeel is ook dat het niet ver weg is." Tip? redactie@pzc.nl Het programmaboekje voor het nieuwe theaterseizoen in Zeeuws-Vlaanderen is ver krijgbaar bij Vier het Leven. Ouderen kunnen samen met een vrijwilliger van de stich ting naar een voorstelling toe, bijvoorbeeld in het Scheldetheater. Het boekje aanvragen: 035-5245156 of www.4hetleven.nl. SOS KINDERDORPEN Een liefdevol thuis voor ieder kind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69