Klaar voor de draak postuum geëerd in USA Rillander Vervoer Thoolse leerlingen in de knel 3000ste paneel BEVELANDEN EN THOLEN 7 Goes staat parkeren bij de baan niet langer toe De Zeeuwse Windhondenren- vereniging stopt zo goed als zeker op de huidige plek op sportpark 't Schenge in Goes. KLOETINGE Deze Kloetingse kin deren zijn niet bang. Want het zijn Vikingen. Dat is namelijk het thema van de Klusdurpse Dagen, of eigenlijk de Klosdorpse Dagen, zoals de kindervakantieweek van het dorp voor deze gelegenheid is gedoopt en die gisteren is begon nen. Plaats van handeling is het terrein van de firma Reijerse. Gis teren aan het eind van de middag kregen alle deelnemers alvast een een zwaard, om de draak mee te kunnen verslaan die naar verluidt vandaag zal opduiken. Mede door het mooie weer is de kindervakantieweek, die op aller lei locaties in de gemeente Goes plaatsvindt, een groot succes. Het is de afsluiting van de zomerva kantie; maandag worden alle Zeeuwse kinderen weer op school verwacht. Deze week kunnen ze zich nog even uitleven voor het serieuze werk weer begint. De gemeente staat niet langer toe dat deelnemers aan trainingen en wedstrijden bij de baan parkeren en wil dat zij hun voertuigen op de parkeerplaatsen zetten. Vol gens de vereniging is dat met het oog op de verzorging van de hon den echter geen optie. De ZWR bestaat 44 jaar en is in middels al tientallen jaren geves tigd op 't Schenge. De baan trekt bezoekers uit het hele land. Tot voor kort mochten zij hun auto's en soms caravans nog bij de baan neerzetten, in het noordelijke deel van het sportpark. Maar nu 't Schenge grondig wordt opgeknapt en heringericht, wil de gemeente daar paal en perk aan stellen. Vei ligheid en gezondheid staan hoog in het vaandel en om die reden wil Goes het park verkeersvrij heb ben. De toegangsweg naar de baan is inmiddels al afgesloten. De ZWR vreest dat deelnemers aan trainingen en wedstrijden zul len wegblijven, omdat zij de hon denhokken en andere spullen bij de baan willen hebben staan. Ook het achterlaten van een hond in een auto die elders en dus onbe heerd staat geparkeerd, is onge wenst. De ZWR beraadt zich in tern nog op een oplossing, maar het lijkt zo goed als zeker dat de vereniging stopt in Goes. Mogelijk wordt uitgeweken naar een ander terrein of zal samenwerking wor den gezocht met een zustervereni ging. Binnenkort wordt tijdens een ledenvergadering gesproken over de toekomst. Het ging juist weer wat beter met de windhondenclub, omdat sinds enige tijd ook wedstrijden werden gehouden voor Staffords- hire-honden. Die trokken ook jon gere mensen. Daarnaast is enkele jaren geleden een nieuwe kantine neergezet. De Goese wethouder Derk Als- sema is bekend met de grieven van de vereniging, maar volgens hem komt het besluit niet uit de lucht vallen. „We hebben dat in overleg met alle verenigingen op het sportpark genomen. We heb ben meegedacht, maar veiligheid gaat voor alles. Parkeren en camp- eren bij de baan past niet meer bij het park." Volgens Alssema was er sprake van 'goede gesprekken'. De vereniging ontkent niet bij de be sluitvorming betrokken te zijn ge weest, maar is volgens een lid 'mis schien zelf niet attent genoeg ge weest'. Overigens zijn door de nieuwe regels alle wedstrijden dit jaar al afgelast. Op de Facebookpagina van de ZWR is te lezen dat de baan is gesloten en dat er ook niet meer wordt getraind. Veel leden reageren teleurgesteld; ze kwa men graag naar Goes. De komende weken kunnen de leerlingen nog met hun oude vervoerder naar school reizen. Curator Ernst Butter- man en de gemeente Tholen hebben afgesproken dat het taxibedrijf in ieder geval tot vrijdag 16 september blijft rij den. In de tussentijd onderzoekt Butterman de mogelijkheden voor een doorstart. De gemeen- Leerlingen kunnen in ieder geval tot vrijdag 16 septem ber met het taxi bedrijf naar school te en het bureau leerlingenver voer brengen ondertussen ook andere opties in kaart, voor als een doorstart uiteindelijk toch niet haalbaar blijkt. Het failliete J.D. den Dun nen is onderdeel van het grote re Dutax Reizen in Hooge Zwa- luwe. Het taxibedrijf verzorg de niet alleen het vervoer voor de gemeente Tholen, maar ook voor de West-Brabantse ge meenten Moerdijk, Rucphen, Alphen-Chaam en Steenber gen. Op verzoek van de eigenaar heeft de rechtbank in Breda de vervoerder vorige week failliet verklaard. Als gevolg van het faillissement verliezen 250 per soneelsleden van het bedrijfs onderdeel hun baan. De dochter en kleinzoon van de in de Tweede Wereldoorlog omgeko men Jan Nieuwdorp krijgen op 29 september het aan hem toegeken de Mobilisatie-Oorlogskruis uitge reikt. Het erekruis werd onlangs postuum toegekend aan de uit Ril land afkomstige Nieuwdorp. Omdat de dochter van Nieuw dorp, Ela Work-Nieuwdorp, in Amerika woont, zal de ceremonie plaatsvinden in de Nederlandse ambassade in Washington. Daar zal Kolonel Marcel Buis namens de minister van Defensie, Jeanine Hennis-Plasschaert, het erekruis overhandigen. De uitreiking van het Mobilisa tie-Oorlogskruis is het resultaat van speurwerk van Jacq Brijl. De luitenant-kolonel buiten dienst zet zich al jaren in om nabestaan den van oud-militairen een eervol le onderscheiding te kunnen ge ven. Zo deed de 89-jarige Brijl in maart van dit jaar een oproep in deze krant aan de nabestaanden van Jan Nieuwdorp. „Ik wist toen alleen maar dat zijn familie uit Ril land kwam." De oproep leidde vrij snel tot resultaat en bracht Brijl in contact met de dochter van Nieuwdorp. „Hij bleek een zoon en en dochter gekregen te hebben. De zoon was al overleden en de dochter woonde inmiddels in de Verenigde Staten." Nieuwdorp overleed op 9 augus tus 1945, vlak voor de capitulatie van Japan, aan de gevolgen van uit putting, ondervoeding en ziektes. „Vanaf maart 1942 verbleef hij in krijgsgevangenkampen op Java en eind 1943 moest hij onder erbar melijke omstandigheden aan het werk in de Japanse mijnen." Morgen krijgt overigens de kleindochter van een verre neef van Jan Nieuwdorp, Willem Hen drik Nieuwdorp, ook het Mobilisa tie-Oorlogskruis overhandigd. Dat gebeurt in Maarssen. Ook dit na speurwerk van Brijl. Degene die daar de onderscheiding namens de minister uitreikt is Jacq Brijl zelf. GOES Woningcorporatie RWS plaatst dit jaar het drieduizend- ste zonnepaneel op een huur woning. „De afgelopen drie jaar hebben we al circa 2.500 zonne panelen geplaatst", aldus Jan-Willem Meinen, manager Vastgoed bij RWS. RWS vindt het belangrijk dat huurders be taalbaar wonen, lagere energie- lasten spelen een belangrijke rol. Huurders met zes zonnepa nelen besparen per jaar onge veer 240 euro op de energiere kening, aldus Meinen. Daar staat een huurverhoging van 10 euro tegenover. De corporatie plaatst alleen panelen als de huurder dat wil. woensdag 31 augustus 2016 Het thema van de Kloetingse kindervakantieweek is Vikingen, foto marcelle davidse 'Windhondenclub stopt' Luc Oggel Goes Het nieuwe schooljaar begint met een vervelend bericht voor Thoolse scholieren uit het bijzonder onderwijs. Taxi bedrijf J.D. den Dunnen, het bedrijf dat het leerlingenver voer in de gemeente verzorgt, is failliet. Ellen Jobse Tholen Willem Adriaansens Rilland Het Mobilisatie-Oorlogskruis dat uitgereikt wordt aan de doch ter van Jan Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67