13-0 of 16-0: ach, het is maar bekervoetbal de straten van Sas van Gent H 13 Nog een paar dagen en dan begint de echte competitie gelukkig weer We houden het de eerste keer bij renners op uitnodiging Schoute terug bij de voetbaltak, waar hij als penningmeester aan de slag ging. „Binnen de vereni ging wist niemand meer dat we een clublied hadden. Dat heb ik toen tevoorschijn getoverd. Met het eerste voetbalelftal hebben we een cd opgenomen. Iemand moest de hoofdtekst zingen, maar niemand durfde. Toen heb ik maar gezongen en die jongens zongen het refrein mee. Ook bij uitwedstrijden werd het altijd luidkeels meegezongen." De laatste jaren kan Schoute niet meer op de velden van Wal cheren komen. „In 2000 moest ik stoppen met mijn clubactivitei ten, omdat ik mijn vrouw geen minuut alleen kon laten. Samen met mijn dochter heb ik negen jaar lang dag en nacht voor haar moeten zorgen. Nadat zij over leed, kreeg ik zelf allerlei kwaal tjes, zoals een hartstilstand. Ik Binnen de vereniging wist niemand meer dat we een clublied hadden ben daar gelukkig wel overheen gekomen, maar mijn zicht is erg slecht. Alleen met mijn scootmo- biel de straat op durf ik niet, om dat ik geen ongelukken wil ver oorzaken." Toch is Schoute nog altijd een bezig baasje. Organiseren zit hem in het bloed en dus is hij in Ter Reede dagelijks in de weer. „Op dinsdag- en donderdag ochtend ben ik wedstrijdleider bij het biljarten. Zelf kan ik niet meer meedoen, maar zo blijf ik betrokken. Op donderdagavond en vrijdagmiddag zit ik bij de kla- verjasclub. Op maandagmiddag zijn we in de weer met het bewo nerskoor. Ik heb de teksten extra groot uitgeprint, zodat ik toch mee kan lezen en zingen. Je moet zelf wat aanpassingen doen om mee te kunnen blijven draaien." De opzet van de beker kende dit seizoen een wijziging. Veel eer ste- en tweedeklassers waren ge koppeld aan tegenstanders buiten de provincie en moesten op door deweekse avonden veel kilome ters maken. Oostkapelle trad bij voorbeeld aan tegen Piershil, VDL (Maassluis) en VFC (Vlaardingen) Dan hadden de derde-, vierde- en vijfdeklassers het beter getrof fen. Die clubs speelden veelal in de buurt, desondanks moesten er tal van wedstrijden worden uitge steld of zelfs afgelast worden. IJzendijke bleek voor de uitwed strijd tegen RCS geen elftal op de been te kunnen krijgen en dus werd de ontmoeting verplaatst. Dat gebeurde ook met het treffen tussen Lewedorpse Boys en Clin- ge. WHS en Stavenisse voorzagen in deze late vakantieperiode al in een vroeg stadium problemen en besloten de wedstrijd ruim een week geleden al te verschuiven naar een later tijdstip. Reglementen Bij Hoofdplaat hadden ze dat ook graag gewild voor de openings wedstrijd tegen Walcheren, maar de Zeeuws-Vlaamse formatie kon met de tegenstander geen over eenstemming bereiken over een nieuwe datum. Conform de regle menten van de KNVB werd Hoofdplaat uit het bekertoernooi gezet. Cadzand en Hansweertse Boys begonnen nog wel aan het bekertoernooi, maar maakten hun exercitie niet af. Oorzaak: te weinig spelers. O ja, en dan was er nog de wedstrijd tussen Ter- neuzen en SDO'63 afgelopen zon dag. De oplettende toeschouwers - toegegeven dat waren er niet veel - zagen dat het duel voortij dig beëindigd moest worden, om dat bij SDO steeds meer spelers met blessures afhaakten. De teller stond op 13-0, die uitslag ver scheen ook op de websites van de verschillende media. Totdat er een officieel mailt je binnenkwam van de waarnemend voorzitter van Terneuzen. Wat bleek? Het duel was alsnog hervat. 'Trainer SDO heeft zijn schoenen nog aan gedaan. Uitslag 16-0. Laatste 3 op naam van Can Kiran', luidde de tekst. Een dag later bleek dat die le zing toch enige nuance behoefde. Sigi Leest, trainer van SDO'63, be zwoer dat hij niet mee had ge daan. „Ik ben een aantal jaren ge leden gestopt met voetballen." Maar was het nu 13-0 of 16-0? „Het is 16-0 geworden", zei Leest op een besliste toon. „De wed strijd is uitgespeeld. Eerder ge stopt? Nee, dat klopt niet." En dus kwam er gewoon 16-0 op het wed- strijdformulier te staan. Ach, wat maakt het ook alle maal uit; 13-0 of 16-0, het is maar bekervoetbal Nog een paar dagen, dan begint de echte competitie gelukkig weer. Het idee is als grap geboren. Pol mann: „We sponsoren met wijn bar Bottles Next Door een club uit Sas van Gent. Maikel Pieters wilde wel eens een koers in de buurt fiet sen. Er verdwijnt steeds meer uit het straatbeeld, kermiskoersen zie je nauwelijks nog. Dat idee heb ben we besproken met Edwald Martijn." Martijn, organisator van onder meer de Omloop van de Braak man en de BeNe Ladiestour, vond het meteen een goed initiatief en tekent voor de wielertechnische zaken. „Ik vind het geweldig dat we deze koers mogen organiseren. Ik hoop dat het een succes wordt en een blijvertje op de kalender. Het is leuk om dit spektakel terug in Sas van Gent te hebben. Ik hoop dat het weer meewerkt en dat we gespaard blijven van valpar tijen." Polmann benaderde Gerard Her mans van de stichting Onderne mers Kanaalzone-Zuid om een aantrekkelijke prijzen- en premie- pot te kunnen samenstellen. Her mans zegde meteen zijn medewer king toe. „We willen als onderne mers een netwerkorganisatie zijn en ongeacht de grootte en branche meer publiek naar Sas van Gent trekken. We hebben een paar heel grote sponsors, maar ook veel klei ne. Die zijn als vriend van de koers allemaal belangrijk. We spon soren en leveren hand- en span diensten." Het parkoers van bijna twee kilo meter (dertig ronden) is de voor bije weken al door talrijke renners verkend. Met de vele bochten lijkt het vooral een technisch parkoers te zijn. Ronnie Gras, wiens doch ters Anja en Alexandra rondmiss zijn, geeft het startschot en wil nog een paar rondjes meerijden. „Ik ben in juni aan mijn hart geo pereerd en moest van de cardio loog zeker zes weken wachten voordat ik weer begon. Maar na vier weken zat ik alweer op de fiets. In het begin doen mijn be nen altijd een beetje zeer. Volgens de cardioloog is dat ouderdom. Ik ga toch proberen om zo lang moge lijk mee te rijden." De start (16.00 uur) en finish zijn zondag in de Stationsstraat. woensdag 31 augustus 2016 bezig baasj e Guus Schoute is nog altijd een bezig baasje en is in Ter Reede betrokken bij tal van activiteiten. FOTO LEX DE MEESTER —Guus Schoute Met de poulewedstrijden in de districtsbeker werd afgelopen week het voetbalseizoen ook in de lagere klassen op gang ge trokken. Terwijl Hoek en VC Vlis- singen de eerste competitiewed strijden in de hoofdklasse af werkten, streden de andere clubs voor een plekje in de vol gende ronde. Nou ja strijden. Eens temeer bleek dat het be kertoernooi in deze beginfase een niemendalletje is. Jan Dagevos BESCHOUWING Aswin Polmann (links) en Ronnie Gras zorgen voor een nieuwe kermiskoers in Sas van Gent. fotocamileschelstraete —Aswin Polmann

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61