Zelf remmende auto hindert politie bij werk Trainer cel in om seks met pupil World Tegel Expo! 4 NI Tweede man Islamitische Staat omgekomen in Syrië Er wordt gedacht: je kunt toch lezen, maar voor dove mensen is het anders WorldTegelExpo Agenten in het hele land klagen steen en been over de zelfremmen- de auto's. Het veiligheidssysteem City Emergency Brake signaleert voorliggers en trapt automatisch op de rem om een botsing te voor komen. Maar de politie zit daar niet op te wachten: agenten wor den gehinderd door de plotselinge rembeweging. Meerdere politiemensen zijn bijna tegen het autodashboard ge knald, omdat de Touran een nood stop maakte. Agenten in onder meer Rotterdam en Noord-Neder land hebben zich hierover be klaagd. „Onbegrijpelijk", vindt Geert Priem, voorzitter van politievak- bond ANPV. „Als agent moet je of fensief kunnen rijden en wegge bruikers van de weg kunnen du wen als dat nodig is. Maar dat kan niet meer. Ik snap niet waarom de politie dit systeem ooit heeft laten inbouwen." Hoe vaak agenten door het rem systeem te laat bij 112-meldingen zijn aangekomen, is niet bekend. Ook is onduidelijk of criminelen dankzij de zelfremmende auto bij achtervolgingen zijn ontkomen. „Het heeft regelmatig voor proble men gezorgd", weet Priem. De korpsleiding van de Nationa le Politie laat het remsysteem in al- Ik snap niet waarom de politie dit systeem heeft laten inbouwen le nieuwe auto's permanent uit schakelen. „Dat duurt naar ver wachting een aantal maanden", laat een woordvoerder weten. „Zo dra Volkswagen de oplossing ge reed heeft, kunnen de voertuigen die het betreft langs de dealer om de software aan te passen." Tot die tijd blijven de noodhulp voertuigen inzetbaar. De korpslei ding heeft besloten om alle nieuw te leveren Tourans niet meer uit te rusten met de City Emergency Brake. Of er kosten met de terug roepactie zijn gemoeid en zo ja hoe hoog die zijn, is nog niet be kend. Agenten kunnen het remsys teem nu al handmatig uitschake len met een eenvoudige druk op de knop. Maar wanneer de auto opnieuw wordt gestart, moet ook het remsysteem opnieuw worden uitgezet. Agenten vergeten dat nogal eens, zeker in de hectiek die bij een spoedrit komt kijken. In totaal zijn 300 van de 1.500 noodhulpvoertuigen van de poli tie ingeruild voor de nieuwe, zelf remmende auto's. Dat gebeurde de afgelopen maanden. De Volks wagen Touran, type 3, heeft meer vermogen en is iets milieuvriende lijker dan zijn voorganger. UTRECHT Een 23-jari- ge volleybaltrainer uit Leusden moet zes maanden de cel in we gens ontucht met een 13-jarige speelster. Het slachtoffer van Nick B. hoorde gisteren, geflan keerd door haar vader, het vonnis aan bij de rechtbank in Utrecht. Haar vroegere trainer was niet aanwezig. De zes maanden cel zijn ge lijk aan de eis van de aanklager. De familie zei na afloop van de zitting tevreden te zijn dat B. de cel in moet. „Je poetst er niet mee weg wat hij mijn dochter heeft aange daan, maar hij heeft nu een strafblad en wordt gevangen gezet. Daar hoort hij ook, wat ons betreft", sprak de vader. De zaak tegen de trai ner kwam aan het rol len toens de ouders van de dan 14-jarige pupil in mei 2014 aangifte de den van misbruik. B. bleek al meer dan een jaar in het geheim een seksuele relatie te heb ben met hun dochter. Hij had ook tientallen foto's en filmpjes waar het meisje naakt op fi gureerde. Met een team- genootje van het slacht offer wisselde de dan 21-jarige trainer onder tussen naaktfoto's uit. De vereniging probeer de volgens de vader van het slachtoffer de zaak aanvankelijk in de doof pot te stoppen. De trai ner werd geroyeerd, maar de clubleiding ad viseerde de ouders van de meisjes geen aangif te te doen. B. voerde op 16 augus tus bij de behandeling van zijn zaak aan dat hij amper volwassen was toen hij de ontucht pleegde. Hij wist dat het niet mocht, maar zag de meisjes als gelijk waardige partners. De belangrijkste woordvoer der van Islamitische Staat (IS), Abu Mohamed al-Adnani, is omgekomen in het noorden van Syrië. Dat heeft het aan IS gelieerde persbureau Amaq gisteren bekendgemaakt. De VS hadden een beloning van 4,5 miljoen euro op zijn hoofd staan. Al-Adnani kwam om het leven in Aleppo terwijl hij bezig was met tactisch werk. Hoe hij de dood vond, is niet bekend. Begin dit jaar raakte hij zwaargewond door een luchtaanval in het westen van Declaraties pgb's voldoen niet Irak. Hij was volgens het Ame rikaanse leger bijna doodge bloed, maar kon net op tijd naar de door IS bezette stad Mosul worden gebracht. Al-Adnani wordt gezien als de nummer twee van IS, achter de leider Abu Bakr al-Baghda- di. Hij zou de leiding hebben gehad over militaire operaties in Syrië en Irak. Hij was te zien in video's die IS via inter net verspreidde en waarin hij aanhangers van de terreur groep opriep aanslagen te ple gen. Jongens blijven slapen bij IKEA Duits gezin komt om Gifgas Syrië veroordeeld Bom doodt 21 mensen Nieuw in Nederland! yfiifjyz; "sööom2 Paul RoescherI woensdag 31 augustus 2016 De Nationale Politie haalt 300 splinternieuwe noodhulpauto's terug naar de garage. De reden: het automatische remsysteem van de Volkswagen Touran zorgt ervoor dat de wagen, uitge rekend bij spoedritten, onver wachts op de rem trapt. Peter Winterman Den Haag —Geert Priem, voorzitter ANPV De Volks wagen Touran type 3 remt automatisch als hij te dicht op voorliggers rijdt. FOTO LEX VAN LIESHOUT/ANP ALEPPO Merel Kappelhoff van mu seum FOAM over het initiatief van 9 musea om rondleidingen te organiseren in gebarentaal. UTRECHT De helft van alle declaraties voor persoonsgebonden bud getten (pgb's) die iedere maand bij de Sociale Verzekerings bank (SVB) binnenkomen, klopt niet. Dat blijkt uit een steek proef van 140.000 declaraties bij de uitvoeringsinstantie. Het gaat niet om financiële malver saties, maar om administratieve fouten. Zo ontbreekt op veel de claraties een handtekening. Vanaf 1 oktober moeten inge diende declaraties wel kloppen. Met het pgb kunnen chronisch zieken zelf hun zorg regelen. BREDA Twee 16-jarige jongens hebben in de nacht van maandag op dinsdag overnacht in de IKEA in Breda. De jongens gingen een halfuur voor sluitingstijd de ves tiging in Breda binnen en ver stopten zich onder een bed. Rond 5 uur 's morgens gingen de lichten aan. Omdat de jon gens zich verveelden, meldden ze zich bij het binnenkomende personeel. Het duo kreeg een verwijzing naar Bureau Halt. Van IKEA kregen ze bovendien een winkelverbod van een jaar aan hun broek. Het aantal vermeende drugscriminelen dat sinds het aantreden van president Duterte op de Filipijnen is ge dood bij politie-acties, is in middels meer dan 2.000. MALLORCA Vier leden van een Duits gezin zijn op het Spaanse eiland Mallorca om het le ven gekomen door een verkeersonge val. De auto met de vader, moeder en twee dochters van 7 en 10 jaar botste frontaal op een klei ne vrachtwagen. De vrachtwagen chauffeur liep lich te verwondingen op. De familie komt volgens Duitse me dia uit Freising bij München. DEN HAAG Minister Bert Koen- ders van Buitenland se Zaken noemt het gebruik van chemi sche wapens in Syrië 'volstrekt onaan vaardbaar'. De schul digen moeten zich verantwoorden. Koen- ders reageert op een VN-onderzoek. MOGADISHU Door een bomaan slag in de regerings wijk van Mogadishu zijn volgens de So malische autoritei ten zeker 21 men sen om het leven gekomen. Er vielen ruim 30 gewonden. Een terrorist van de radicaalislamiti- sche militie al-Sha- baab blies zich gis teren in een vracht wagen met explo sieven op bij een hotel in de buurt van het presiden tieel paleis. voor consumenten, bouwers, ontwerpers en architecten. De grote doorbraak! Niet eerder ging er zo'n wereld van mogelijkheden open Oina SL YYI Met de juiste woonvloer geeft u uw V3iyd <X yVWL woning de juiste statuur. Met Ciga Cl root formaat XXL tegels van 75x75 tot 160x320 cm. 1200 tegels in graniet, marmer, basalt, 1 tegel woonvloeren travertin en betonlooks. En meer dan H 100 soorten keramisch parket! J 3 Keuze uit 50 fabrikaten wereldwijd! Uit Italië, Spanje, Arabische emiraten en Brazilië. Als u hier niet slaagt, slaagt u nergens! Megastore in Rijssen - Plaagslagen 2 (0548) 540 340

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4