'Citytrips zijn mijn favoriet' 4 Wk Voor u getest Tabiets kun je tegenwoordig tussen de shampoo en de tandpasta vinden bij de drogist. En ook nog eens voor een schappelijk bedrag. Maar verwacht geen opperbeste kwaliteit en snelheid. Mijn geld en ik „Nee, ik heb er een baan naast. Ik werk bij RBK Verhuur en help mee om grote festivals en concerten op te bouwen. Drie keer in de week vertrek ik richting België voor de rugbytrai- ning en dankzij flexibele werktijden kan ik dat combineren. Met Dender monde hadden we een topjaar. We wonnen alles wat er te winnen viel." „Ik krijg een reiskostenvergoeding. In Nederland ligt de vergoeding per ki lometer gemiddeld op 19 cent, bij Dendermonde is dat bijna het dub bele. Ook overige kosten, zoals be zoekjes aan een fysiotherapeut, wor den door mijn club gedekt." Als ik in een winkel mooie schoenen zie, kan ik ze bijna niet laten staan „De ambitie om op het hoogste inter nationale niveau te spelen heb ik ze ker. Van de zomer had ik contact met clubs uit Frankrijk, Spanje en Portu gal. Alle gesprekken liepen op niets uit, waardoor ik besloot bij Dender monde te blijven. Er moet iets op mijn pad komen waar ik honderd procent achter sta en waarvan ik ook financieel beter word." „In mijn jeugdjaren was er altijd fi nanciële ruimte om iets te onderne men of te kopen. Misschien is dat de reden dat ik gemakkelijk geld uitgeef. Ik zal alleen nooit mijn laatste cent uitgeven, maar altijd een buffer ach ter de hand houden." „Door schoenen en horloges. Als ik in een winkel mooie schoenen zie kan ik ze bijna niet laten staan. Bij horlo ges precies hetzelfde, alhoewel dat de laatste jaren minder wordt. Voor een horloge betaalde ik wel eens 400 euro, aan schoenen geef ik gemiddeld 100 euro per paar uit. Ik heb nog nooit spijt gehad van deze aanko pen." „Voor als ik later op mezelf ga wonen. Ik woon nu nog in Middelburg, bij mijn moeder. Omdat ik veel weg ben, is het nu niet het beste moment een huis te kopen of te huren. Als het moment daar is om uit huis te gaan, vind ik het handig al wat gespaard te hebben. In Dendermonde heeft mijn rugbyclub ook een slaapplaats voor me geregeld. Met mijn werk en fami lie en vrienden in Middelburg ver blijf ik daar hooguit één nacht in de week." „Ik kan er niet specifiek één benoe men, maar het meeste geld geef ik uit aan reizen. Omdat ik gebonden ben aan het rugbyseizoen kan ik niet al tijd weg wanneer anderen vrij zijn. Daardoor maak ik korte uitstapjes, die ik meestal pas een paar dagen van te voren boek. Citytrips zijn mijn fa voriet. De mooiste reis was naar Boe dapest. Daar ben ik de laatste jaren meerdere keren geweest. Op de prij zen let ik niet echt, maar gemiddeld ben je voor een weekend Boedapest 400 euro per persoon kwijt aan vlucht en hotelovernachtingen." „Een speedboot. Jaren geleden ge kocht met het idee lekker te gaan va ren in de zomer. Sinds de aankoop ging ik weinig het water op. Te weinig tijd is mijn excuus. Nu staat de boot te koop voor 8.000 euro." Laurent Legrand wil spelen op het hoogste niveau, foto lex de meester Wouter Funnekotter oop een drogisterij binnen en de kans is groot dat je er een ta blet kunt kopen. Want hoewel de iPads van Apple steeds duurder lijken te worden, zak ken de prijzen van tablets van een heleboel andere bedrijven juist flink. De technologiewebsite Tweakers on derzoekt hoe goed die spotgoedkope tabiets zijn. Ze haalde daarvoor vier 7 inch-modellen van rond de 100 euro naar haar testlab. Kun je voor dat geld goed spul kopen of is het beter om door te sparen? De tablets in deze vergelijking heb ben redelijk wat gemeen: ze hebben een scherm van 7 inch met vergelijk bare beeldresolutie, draaien op het Android besturingssysteem en zijn, helaas, allemaal niet zo snel. Dat laat ste kun je blijkbaar in deze prijs klasse ook niet verwachten. Het gebrek aan snelheid uit zich bijvoorbeeld bij het openen van apps en bij het wisselen tussen apps: daar voor moet je veel geduld hebben. Je merkt het ook als je een webpagina bezoekt waarop veel afbeeldingen staan die geladen moeten worden. Wil je vervolgens scrollen, dan moet je geen haast hebben. Er valt zeker te werken met een goedkopere tablet, maar het kan geen kwaad van tevo ren je verwachtingen wat bij te stel len. Flets Er zijn ook genoeg verschillen te ont dekken tussen deze vier tabiets. Bij de beeldkwaliteit bijvoorbeeld. De modellen van Archos en Lenovo heb ben bijvoorbeeld geen gelamineerd scherm. Dat betekent dat het scherm een paar millimeter onder het glas ligt. Daardoor oogt het beeld wat flets. De tablets van Asus en Huawei hebben een scherm dat wél direct aan het glas vastzit. Die zien er een stuk mooier uit. Er bestaat ook veel verschil in de accuduur. Waar je met de Huawei bijvoorbeeld meer dan zeven uur non-stop kan internetten voor hij de geest geeft, houdt de tablet van Ar chos het maar half zo lang vol. De ZenPad van Asus doet het maar nipt beter. Het model van Lenovo pres teert op dit vlak lang niet slecht, maar niet zo goed als de Huawei. 2013 Een ander opvallend punt is de soft ware. De tabiets mogen dan allemaal op Android draaien, het gaat in geen van de gevallen om de nieuwste ver sie daarvan. De versie die we op de tablet van Huawei terugvinden, stamt zelfs uit 20T3. Daarmee kun je niet genieten van de nieuwste foefjes uit moderne versies van Android. Mochten beveiligingsproblemen worden ontdekt, dan is de kans dat de fabrikant dit wil repareren met nieuwe software erg klein. Als we alle plussen en minnen te gen elkaar afzetten, dan wordt duide- WIE? woensdag 31 augustus 2016 PZ Elke week vraagt de redactie een streekgenoot het hemd van het lijf over financiële kwesties. Vandaag Laurent Legrand (24) uit Middelburg. Hij rugbyt als enige Zeeuw in het buitenland en werd met Dendermonde afgelopen seizoen landskampioen van België. Hans Puik Ben je fulltime professioneel rugbyer? Word je wel betaald voor je sport? Zou jij je baan opgeven voor een fulltime carrière als rugbyer? Spaar je? Waardoor laat je je verleiden? Waar leg je geld voor apart? Wat is je grootste financiële uitspatting? Wat was je grootste miskoop? Betaalbaar, maar ook traag Wout Funnekotter is hoofd redacteur bij de technologie website Tweakers. Voor hij leiding gaf aan de redactie heeft hij jarenlang allerlei pro ducten getest, met een nadruk op mobiele technologie. Wan neer de tijd het toelaat, doet hij nog wel eens een producttest zoals deze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48