Samenwerken Kermiskoers keert terug in O O) CD 12 ZEELANE ATB-competitie is toe aan de finale 's Lands Welvaren gaat voor de titel Van Wallenburg wint dressuur SV WALCHEREN CLUBLIEFDE De 81-jarige Guus Schoute is 75 jaar lid van sv Walcheren. Hij bekleedde er vele functies, ontving tal van onderscheidingen en is nu erelid. De finale van de strijd om de Zeeuwse ATB Zomercompetitie wordt zondag verreden. Het Patrick Tolhoekparkoers in Westen- schouwen is de plaats van handeling. Na drie races voert Dick van den Berg het klas sement aan met 107 punten, Edzard van Ewijk is tweede (75 punten). De broers Alexander en Daniël Paardekooper zitten op het vinkentouw. Simone Cornelisse heeft bij de vrouwen nog kans op de eindze ge. De wedstrijden beginnen zondag met de jeugd vanaf 12.30 uur, terwijl de senioren en veteranen om 14.00 uur aan hun strijd gaan beginnen. De derby in de tweede divisie driebanden tussen promovendus Hoondert/de Waard en 's Lands Welvaren eindigde in een 6-2-overwinning voor de bezoekers. Debu tant Michael Vink won met een punt ver schil van Bram de Waard en Richard de Bruin werd als kopman van de thuisploeg weggespeeld door Francis Forton: 15-40. Dankzij een serie van zeven laat in de partij leek zijn score nog ergens op. Marc van de Boom redde de eer voor de thuisploeg, maar wel pas na 87 beurten. Een ding is dui delijk: 's Lands Welvaren mikt dit seizoen op de titel en promotie. PAARDENSPORT Merel van Wallenburg was bij de dressuur- wedstrijd van de RV Sé-Ros in Vrouwenpol der met de ruin Zip goed op dreef. De ama zone uit Ritthem greep in de klasse Zi en Z2 in beide proeven naar de zege (63,82 en 67,79 procent. Lisa van der Veer (Seroosker- ke) en de ruin Aimee eindigden op de twee de plaats (61,61 en 63,97 procent). Dolly Mellema (Kortgene) liep met de mer rie Estavank SP in de eerste manche van L2 naar een overwinning (67,66 procent). De combinatie sloeg een gat van 3,33 procent met Marcia de Nooijer uit Vlissingen en de ruin Fleetwoot. Myléne Floresse (Middel burg) was met de vosruin Egidio in de twee de manche de beste (62,66 procent). Driebanden Kreekloop Zwingeul Guus Schoute zag het levenslicht enkele weken voordat sv Walcheren op 4 de cember 1934 werd op gericht. Hij herinnert zich nog goed hoe de liefde op zesjarige leef tijd al begon. „Ik zat op een katho lieke school. Op een dag kwam daar de kapelaan binnen en die vroeg wie er wilde voetballen. Sa men met een aantal anderen stak ik mijn vinger op en als vanzelf sprekend belandden we toen bij de Katholieke Sport Vereniging Walcheren. De eerste de beste za terdag stonden we direct op het veld." Het voetballen was in die tijd niet altijd even vanzelfspre kend, want het was midden in de oorlogsjaren. „Door de oorlog kon den we de ene keer wel en de an dere niet trainen. Zo speelden we op een weitje aan het Van Nispen- plein toen het luchtalarm afging en iedereen wegstoof. Uiteindelijk hebben ze me ergens in Souburg teruggevonden. Toen mocht ik van huis uit even een tijdje niet sporten." Toch bewaart Schoute ook mooie herinneringen aan die tijd. Hij woonde in de Badhuisstraat naast het kantoor van de Duitse Feldwebel Jacobs. „Die regelde al tijd van alles en ook mijn familie kreeg regelmatig spullen via hem. Toen hij erachter kwam dat ik voetbalde, kreeg ik voor mijn ver jaardag een paar nieuwe voetbal schoenen van hem. Dat was in die tijd een bijzondere luxe, dus ik was spekkoper." Handbal Schoute bleef voetballen tot in de senioren. Halverwege de jaren vijf tig werd hij ook actief binnen de handbaltak van de vereniging, die destijds in opkomst was.. „Met na me het vrouwenteam beleefde een enorme opmars. Ze speelden in de nationale top en ook interna tionaal deden ze mee. Ik ben voor zitter geworden van de handbal sectie en dat heb ik jarenlang naar volle tevredenheid volgehouden. Totdat er een rare situatie ont stond en het team uit elkaar viel, wat ik niet kon voorkomen." In de handbalsport werd Schou te ook scheidsrechter en hij bereik te de nationale top. Als leidsman vormde hij een vast duo met Mid delburger Bart Brasser, die tegen woordig net als Schoute in verzor gingshuis Ter Reede woont. „We zien elkaar nog regelmatig. Zo gaan we vanmiddag samen zingen met het bewonerskoor." Met het vrouwenhandbalteam reisde sv Walcheren heel Europa door. „We speelden eens een toer nooi in Warschau en toen bleek dat ze een scheidsrechter tekort- kwamen. Via via kwamen ze bij mij uit. Ik moest een duo vormen met een Pool die geen woord En gels of Duits sprak. We zijn een dagje samen opgetrokken met een tolk erbij en hebben afspraken ge maakt over te gebruiken gebaren. De volgende dag stond er een heel stuk in de krant over het unicum van twee scheidsrechters die el kaar niet konden verstaan, maar door gebaren toch de wedstrijd in goede banen konden leiden." Na de handbalperiode keerde Dat is een mond vol, verwijzend naar een man die bij leven een fietslegende in Sas van Gent is. Hij reed op een fiets zonder versnelling da gelijks naar school in Terneuzen en maakte altijd een beresterke in druk. Op advies van twee Bel gische beroepsrenners deed hij mee aan een koers voor nieuwelin gen in Stekene. Ronnie Gras won. „Tegenwoordig komen ze in gro te auto's, maar in die tijd ging je op de fiets naar de koers", vertelt hij. „Rugzakje mee, een paar bana nen, tomaten en boterhammen er in. Verkleden deden we bij een boer in een schuurtje. Stampen op een fiets zonder versnelling, op kasseien en stofwegen. In Neder land ging je met een premie van elf peperkoeken of een schemer lamp zonder lamp naar huis. In België verdiende je geld. Dat was interessant." De koers in Sas van Gent wordt een wedstrijd onder auspiciën van de KNWU in de zogeheten fun- klasse. Maximaal vijftig toerrij ders, die door de organisatie zijn benaderd om mee te doen, zijn van de partij. Op bescheiden wijze willen de initiatiefnemers een herstart maken van een evene ment dat in zijn beste jaren een topbezetting kende en duizenden toeschouwers trok. Hennie Kuiper, Jan Raas, Joop Zoetemelk, Johan van der Velde, Gerrie Knetemann, Cees Priem, Freddy Maertens, de gebroeders Planckaert en vele anderen ver maakten het publiek, dat rijen dik stond. Zo'n vaart zal het zondag niet lopen, beseft Aswin Polmann. „Maar we merken wel dat het enorm leeft. We zijn benaderd door mensen die mee willen doen, maar we houden het de eerste keer bij renners op uitnodiging." De veiligheid van de renners speelt een grote rol in het besluit niet meer dan maximaal vijftig man te laten starten. De inmiddels 83-jarige Ronnie Gras, die zelf nog duizenden kilometers per jaar fietst en vereerd is dat de koers naar hem is genoemd, vindt dat slim. „In die smalle straatjes is dat meer dan genoeg." woensdag 31 augustus 2016 MOUNTAINBIKE BILJARTEN RCS bereikte de volgende ronde van de dis trictsbeker door een 8-2-zege op IJzendijke. Voor RCS scoorden Thomas de Rijke (3), Mer- vin Niemantsverdriet (2), Daniel Muntjewerf, Yordi Nijland en Lars van Rosevelt. Bij IJzendij ke waren Thomas van der Roode en Lodewijk van Keeken de doelpuntenmakers. Zaamslag verloor met 1-0 van Zundert. Fabian Nele mans benutte een penalty. WHS versloeg Sta- venisse met 4-1 via treffers van Arvin de Witte (2x), Quinten Weijler en Sander van 't Hof. Voor Stavenisse scoorde Arwin de Ruiter. Lesley Kerkhove heeft de tweede ronde bereikt van het 25.000 dollartoernooi van Bar celona. De Zierikzeese tennisster versloeg de Spaanse Ariadna Marti Riembau: 6-0 6-3. 1 Tonny van Iwaar- den is in Sas van Gent Zeeuws kampioen drie banden gewor den. De biljarter uit Krabbendijke verraste Jens van Dam en Dion Bergmans. Bei den werden met 2-1 in sets versla gen. Van Dam werd tweede, Bergmans derde en Pierre van den Berg vierde. 3 De atletiekvereni ging Schelde- sport houdt van avond de Kreek loop. De start is op de baan van het Zuidersport park in Terneu- zen. De aanvang is 19.30, de af standen zijn 2800, 5200 en 9600 meter. Van Cadzand- Bad naar Knokke en terug, zondag morgen wordt Dwars door de Zwingeul gehou den. De kortst mo gelijke afstand voor de atleten is 7500 meter. De start is om 10.30 uur bij De Zee meeuw in Cad- zand-Bad. Schoute blij ft een Menno Kole Vlissingen VLISSINGEN Vanuit Ter Reede volgt Guus Schoute zijn club via de laptop. „Het is jammer dat ik er fysiek niet meer kan komen. Die ogen van mij zijn een ver schrikkelijke kwaal, maar ik word 82 en ben blij dat het kop- pie nog werkt. Ik heb hier iemand op be zoek gehad van de Nederlandse Vereni ging voor Blinden en Slechtzienden. Die was al 19 jaar steke blind, maar hij heeft heel mijn computer ingericht, zodat ik al les kan vergroten en op die manier onder meer sv Walcheren kan blijven volgen." Wat betreft de recen te ontwikkelingen denkt Schoute, die in 2002 tot Lid in de Or de van Oranje Nas sau werd benoemd, dat de plannen voor een fusie tussen de Vlissingse clubs op niets uit zullen draaien. „Wij zijn daar destijds ook mee bezig geweest. Voor een fusie zitten er te veel eigenaar digheden en verschil lende structuren bin nen elke vereniging. Toch zou met een goede samenwer king wel de nodige winst te behalen zijn." Halverwege de jaren tachtig kwam in Sas van Gent een eind aan een traditie, toen een punt werd gezet achter de CPC- wie lerkoers. Op initiatief van Aswin Polmann wordt het evenement voorzichtig nieuw leven ingebla zen. Zondag wordt het start schot gegeven voor De Grote Ronnie Gras van 't Sas-koers. Peter van Kouteren Sas van Gent ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40