BUITEN (Winder- water ZEELAND 11 De Happen en Stappen-route rond Dreischor spreekt me gelijk aan. Maar of wijn en wandelen nu écht hand in hand gaan? Onze route begint vandaag, als we Jo- han mogen geloven, 'in één van de groenste dorpen, in één van de oudste schuren (1735) van Zeeland!' Het is direct duide lijk dat we hier op Schouwen- Duiveland te maken hebben met duurzame ondernemers die zich zelf op de kaart kunnen zetten. Oók letterlijk, want Johan is naast eigenaar van Wijnhoeve De Kleine Schorre, initiatiefnemer van de Happen en Stappen-route. De magie begint in de wijn gaard van Paula en Johan. De vier wijnen die uit hun zes gestokte druivenrassen worden hoogvlie gers. Echt! De fruitige Auxerrois werd al geschonken aan Willem en Maxima én brengt reizigers van KLM Businessclass al tien jaar tot grote hoogten. Vandaag zijn de Wijnhoeve en minicamping afgehuurd voor het huwelijk van Quirien en haar Jo han. Met hun kinderen Phileine en Thygo runnen zij als gezin ei genlijk óók een duurzame onder neming. De magie tussen dit kop pel ontstond toen hij haar een bult bezorgde door haar te laten vallen tijdens het rock-'n-rollen. Die bult moest diezelfde week nog geïnspecteerd worden en zo vielen ze... voor elkaar. Na de rondleiding langs de schuur, waar het feest zal worden gevierd, de persinstallaties, wijn tanks, flessenopslag, etikettenma- chine en de winkel waar naast wijnen allerlei Zeeuwse snuiste rijen te koop zijn, deelt deze wijn boer met enorme passie voor wijn zijn belangrijkste wijntips: Niet te zuinig zijn bij de koop loont, Combineer wijn met eten, Probeer veel verschillende wijnen. Dat laatste laten we ons geen tweede keer zeggen. We happen gretig toe op de aangeboden wijn proeverij. Na het drinken van de verrukkelijke Auxerrois op de nuchtere maag in het stralende zonnetje, begrijp ik ineens het idee achter de minicamping op de Wijnhoeve. Moeten we écht nog gaan wandelen!? Na nog een glaasje moed in drinken, stappen we op. We be ginnen in de wijngaard en (kun nen) lezen over de druivensoor- ten voor de wijnen die we zojuist dronken. Het is vreemd om te rea liseren dat deze druiven die in ok tober geoogst worden, al in juni 2017 verwerkt in flessen wijn op de markt liggen. De wandeling Na de vergezichten op het boe renland en de dijk, komen we bij Boerderijwinkel De Stolpe. Hier heet de kitten, met de naam Tij gertje (zo horen we later), ons welkom. „Die kat is nu al be roemd. Alle kinderen willen hem aaien", vertelt Rien. Opa Rien en oma Nellie (69 jaar getrouwd!) ge nieten nu de kinderen op vakan tie zijn weer even van het reilen en zeilen in het familiebedrijf. Voor onderweg geven ze ons boe- rensmurfenijs mee. We blijken nog te kunnen lo pen langs Dreischor en door de omgeving van de voormalige zeearm, het Dijkwater, de Sint-Adriaanskerk, het Streek- en Landbouwmuseum Goemans- zorg en zo verder. We zien dat de brochure uitstekende mogelijkhe den biedt om de route te verlen gen (tot 13 kilometer) én te ver korten (tot 2 kilometer). Eerlijkheid duurt het langst: wij kozen niet de langste wande ling. Ook Theetuin De Stokroos - die ik graag had willen bezoeken vanwege de stokrozen, eh.„, thee..., oké de huisgemaakte taart - redden we niet. Onze wande ling verzandt in happen en grap pen. We lachen ons een bult. Via Beldert, het voormalige landbouwhaventje, keren we te rug naar De Kleine Schorre. Om te kunnen happen en stappen, moet je snappen dat je beter wijn kunt proeven na je wandeling. Anders zie je door de druiven de wijngaard niet meer. NATUURJOURNAAL Heeft u wel een krukels ge geten? En was het dan de stompe-, de ruwe- of de ge wone alikruik? En dat visje wat laatst zo lekker smaakte, was dat nou een bot of toch een scholle tje? De Zeeuwse wateren herber gen een rijk onderwaterleven, maar hoewel er volop van gegeten wordt, zijn de feitjes en details toch vaak best wel onbekend. Volgende week is het de achtste Oosterscheldeweek en het Natio naal Park Oosterschelde organi seert in samenwerking met aller lei partners een hele reeks activi teiten. Het Zeeuwse Landschap werkt mee om in te zoomen op het leven onder water. Wandeltocht Van 3 tot en met 10 september is de Oosterscheldeweek. Dit jaar be gint de week op zaterdag 3 septem ber met een nieuwe activiteit: de NP Oosterschelde Wandeltocht vanuit Wemeldinge. De wandel tocht is een initiatief van Stich ting Franse Slag Mars en Natio naal Park Oosterschelde. In samen werking met Stichting Het Zeeuw se Landschap. Er kunnen afstan den gelopen worden van respectie velijk 7,15 en 24 kilometer. Start en finish liggen bij Gasterij Schou- dee in Wemeldinge. Alle afstanden komen langs de getijdenpoelen bij Wemeldinge. Hier staat Stichting Het Zeeuwse Landschap om te vertellen over het leven in de getijdenpoelen en beestjes te vangen met de passe rende wandelaars. Ook mensen die niet meedoen met de wandel tocht zijn van harte welkom om naar deze activiteit bij de getijden poelen te komen. De poeltjes zijn aangelegd door het projectbureau Zeeweringen. Op verzoek van het projectbureau hebben ecologen van Het Zeeuw se Landschap vorig jaar in kaart ge bracht wat er zoal leeft en groeit in de poeltjes. En dat is verbazing wekkend veel! reischor Dijkwater Boerderijwinkel De Stolpe Goemanszorg Streek- en Landbouwmuseum Sint-Adriaanskerk #antent^eWnhoeve De Kleine Schorre. Beldert Wijnhoeve De Kleine Schorre Johan Quirien trouwen op De Kleine Schorre. Theetuin De Stokroos woensdag 31 augustus 2016 Stappen na een wijntje Simone Bommeljé Een wekelijkse wandeling door Zeeland. Vandaag de Happen en Stappen route. Meer informatie: foodwalks.nl/ Happen-en-Stappen-rond- Dreischor. Mail jouw favoriete wandeling door Zeeland naar: info@pzo.nl. Een tweewekelijkse rubriek over natuur in Zeeland. Chiel Jacobusse Ruwe alikruik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39