ZEELAND 9 flWfK Het zwembad ligt er schoon bij en de grasveldjes zijn mooi gemaaid. Vakantiekracht Max Makel (18) is onmisbaar bij Zonneweelde. c< if i Ondertussen kennen sommige vaste gasten mij al. Het sociale aspect vind ik het allerleukste Ik werk de hele dag buiten en iedereen is in vakantiesferen. Alleen maar vrolijkheid hier Hij begon drie jaar geleden als grasmaaier, maar in middels is de Max Makel (18) uit Nieuwvliet echt een ma- nusje-van-alles bij camping Zon neweelde in Nieuwvliet-Bad. En juist dat maakt zijn vakantiewerk zo leuk. „Ik ben nu toevallig weer aan het grasmaaien, maar mijn da gen zijn echt heel gevarieerd. Vooral de onverwachte klusjes zijn leuk, als ik ineens een elektri citeitsprobleem moet oplossen sa men met mijn collega's bijvoor beeld. Ook is het mijn taak om het zwembad schoon te houden. Vooral als het druk is, moet ik toch een paar keer per dag de fil ters leeghalen", vertelt Makel. Terwijl jongeren afkoelen in het zwembad, kinderen een ijsje eten met papa en mama op het terras en opa en oma lekker in de zon liggen te lezen, is Makel druk aan het werk. Steekt het zicht van mensen die vakantie vieren dan niet net zo erg als de zon? „Nee, helemaal niet! Ik ben de hele dag buiten en juist omdat iedereen hier in vakantiestemming is, is mijn werk zo leuk. Er zijn gasten die ieder jaar terugkeren en mij ondertussen al kennen. Het is leuk om tussendoor een praatje te maken en ik krijg natuurlijk ook veel vragen over de camping. Echt, soms ben ik net een maat schappelijk werker." En als het spitsuur is in het res taurant is de 18-jarige ook daar te vinden. Ook al is hij gestopt met zijn horeca-opleiding én -baan tje. „Een maand nadat ik gestopt was bij mijn vorige baas, drie jaar geleden, werd ik gevraagd om hier te komen werken. Ik heb meteen 'ja' gezegd. Mijn hele le ven in de horeca werken, is niets voor mij. Ik ben graag technisch bezig. Maar ik help hier uiteraard graag als het nodig is." Zo staat hij soms ineens tot twaalf uur 's nachts te werken, in plaats van tot vijf uur 's avonds. „Tja, dan is het wel even pieken als ik er 's ochtends weer om acht uur uit moet. En soms moet ik natuurlijk ook wel eens minder leuke klus jes doen, zoals vegen. Maar dat hoort erbij. Als je leuke dingen wil doen, moet je af en toe ook eens minder boeiende dingen aanpakken." Ondertussen laadt Makel zijn strandwagentje in met takenpak ketten, die hij later naar de slaap- strandhuisjes brengt die sinds dit jaar op het strand van Nieuw- vliet-Bad staan. De vakantie kracht baalt dat hij volgende week weer naar school moet. Het liefst zou hij hier blijven werken. Ondanks dat hij 's ochtends niet goed uit zijn bed kan en sinds mei, nadat hij gestopt was met Max Makel, klusjes op camping Bij nader inzien zijn horeca opleiding, fulltime op deze camping gewerkt heeft „Het is jammer, maar ik wil dit niet mijn hele leven blijven doen. Dus ik zal toch een opleiding moeten volgen. Bovendien is hier in de weekenden toch niet veel te doen voor mij, ik moet hier echt in het zomerseizoen zijn." Makel gaat vanaf volgende week havo doen in het volwassenonderwijs, daar na wil hij hbo bedrijfskunde gaan volgen. „Natuurlijk heb ik daar ook zin in, maar het liefst zou ik nog even doorgaan hier. Ik vind het oprecht leuk werk, want het is niet zo dat ik per se geld no dig heb of aan het sparen ben voor iets." Het sociale aspect van zijn job vindt Makel het allerbe langrijkste. „Je leert hier echt hoe je met mensen om moet gaan, ook al ben je van jezelf niet zo so ciaal. Je moet wel, want je krijgt constant vragen van iedereen." Terwijl hij weer op zijn grasmaaier springt, wordt Makel enthousiast begroet door een jon getje dat bij zijn moeder op de fiets zit. Het manusje-van-alles is duidelijk geliefd op deze cam ping. PZC ONLINE Hester @HesterLoeff Of misschien zijn de Zeeuwse stran den gewoon popu lair bij mensen die niet op social me dia zitten. Zo'n on derzoek zegt niks. woensdag 31 augustus 2016 Max is iedere week anderhalve dag bezig met grasmaaien. Af en toe een praatje maken met de campinggasten hoort erbij. Maatschappelijk werker, maar ook grasmaaier Gertie De Boey Max Makel (18) uit Nieuw vliet start volgende week met de havo, hij wil hbo be drijfskunde gaan doen. Makel heeft de afgelopen drie zomers bij camping Zonneweelde gewerkt. In de zomerrubriek van maan dag is een vervelende fout ge slopen. Bij de foto links van Bernadet Bos en Marcel den Heijer staat niet het juiste on derschrift vermeld. Dat moet zijn: Zij is coach en trainer op het gebied van loopbaan, rela ties en ontspanning. Hij heeft een installatie- en timmerbe drijf, kookt voor groepen op lo catie en heeft een massage praktijk. #PZCFOTO Dat Zeeland een ontzettend mooie provincie is, weten we natuurlijk al lang. Maar wie de foto's op Instagram bekijkt die zijn getagd met #pzcfoto valt van de ene verbazing in de andere: wat heeft onze pro vincie toch veel mooie plaat sen! De 15 mooiste foto's van augustus hebben wij voor u verzameld. Kijk op: pzc.nl/1.6316443 TWITTER Het Zeeuwse strand is een beetje populair, schreven wij dinsdagochtend. Hester heeft niet zo veel met het onder zoek, dat naging hoe populair de Zeeuwse stranden op so cial media zijn. UW REACTIE Zeeland sluit de meteorologi sche zomer deze week met mooie cijfers af: 2016 belandt in de toptien van warmste zo mers. Daryl Friendno zegt op Facebook: „Maar in de top 5 van de meest geklaagde. =P" Mibelel Thiesen bevestigt dit: „Als het grijs is, het regent en er staat een flinke wind, dan kunnen alle definities mij ge stolen worden en vind ik het rotweer. Ik vond het dan ook een ***zomer!" ONLINE TOP 5 1. De brand in Krabbendijke: een nachtmerrie voor elk verzorgingshuis 2. Zeeuws strand is een beetje populair 3. Zo was de Zeeuwse zomer van 2016 4. Annieta uit Goes wil wereld kampioen worden: in touw trekken 5. PvdA en GL boos om plan strandhotel in vakantietijd Kijk op www.pzc.nl of (Dpzcredactie facebook.com/depzc ©pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37