'Na inbraak stort je in ravijn' Meer geld in grondpot Getuigen verspreid het land ZEELAND 5 Man bekneld in persmachine Gewonde bij eenzijdig ongeval Politie zoekt drie jongemannen Alle sieraden van onze ouders en grootouders weg. Het voelt alsof ze opnieuw gestorven zijn Kennisgeving wijzigingsbesluit kavelbesluiten Borssele en V, Ministerie van Economische Zaken IV 112 NIEUWS MIDDELBURG Het dagelijks pro vinciebestuur wil meer financiële speelruimte om grondaankopen te kunnen doen. Het vraagt Pro vinciale Staten de kredietruimte te verhogen met 27,4 miljoen naar 62,4 miljoen euro. Door de verhoging van de grondprijzen is meer geld nodig om de provinciale ruilgrond op de huidige omvang van 800 hectare te houden. In de toekomst moet de grondvoorraad trouwens stij gen naar 1.200 hectare. Dat is nodig voor de ontwikke ling van de landbouw, grote pro jecten als de Tractaatweg en Wa- terdunen alsmede natuurdoelstel lingen. Haar man, J. Lijnse, geeft aan dat ze onder meer woede-aanvallen en slaap- en concentratieproble men heeft. „En elke nacht staat ze op om alle kamers en alle sloten te controleren." Morgen horen de drie verdach ten welke straf ze krijgen. Twee weken geleden eiste de officier van justitie dat de drie familiele den uit Oost-Souburg en Vlissin- gen celstraffen van vijf en zes jaar GOES Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk weet niet of het nog lukt om alle getuigen te horen die iets kunnen zeggen over de vechtpartij eind vorig jaar in de tijdelijke opvang voor vluchtelingen in de Goese Zeelandhallen. De getuigen zijn verspreid over heel Nederland en één is teruggekeerd naar Iran. In oktober gaat de politie op reis naar opvangcentra om te proberen al die getuigen te spreken. Maar Suijker buijk waarschuwde de recht bank dat getuigen die nu nog in Nederland zijn, dan mogelijk ook al verdwenen kunnen zijn. „Of uitgezet of zelf vertrokken." De rechtbank behandelde tijdens een tussentijdse zit ting de zaak van de 21-jarige Iraniër E. A. Hij zou eind vo rig jaar betrokken zijn ge weest bij die bewuste vecht partij. Het Openbaar Ministe rie verdenkt hem ervan dat hij destijds met een scheer mes een andere vluchteling zou hebben verwond door hem te snijden in zijn keel. De verdachte en zijn raads man waren niet aanwezig op de zitting. De verdachte mocht drie maanden gele den van de rechtbank Toren- tijd verlaten en hij woont in middels buiten Zeeland. Zijn raadsman zei destijds dat het beledigen en bespot ten van Arabieren door Per zen de oorzaak was van de vechtpartij in de tijdelijke opvang in Goes. Volgens hem probeerde A. de boel te kalmeren maar raakte hij zo betrokken bij de vechtpartij. Het is nog niet duidelijk wanneer A. daadwerkelijk wordt berecht. moeten krijgen. Ze worden name lijk verdacht van een hele serie in braken in vooral 2014 en 2015 in Vlissingen en Middelburg. De drie probeerden, aldus Lijn se, op 3 oktober 2015 voor de eer ste keer in te breken in hun gelijk vloerse woning in West-Souburg. „Twee mannen begonnen om half drie 's middags aan het slaapka merraam te rukken. Mijn vrouw deed haar middagslaapje, werd wakker en begon te gillen, waar na de twee het op een lopen zet ten. De derde wachtte hen op waarna ze vertrokken." Hij vertelt dat getuigen de man nen zagen lopen en dat hun be schrijving overeenkomt met de mannen die hij twee weken gele den in de rechtbank zag zitten. Ze bekenden 'zijn' inbraak, maar ze ontkenden vele andere. Die poging tot inbraak zorgde bij mevrouw Lijnse ervoor dat ze erg wantrouwend werd. Hij: „Tot dat moment sliepen we altijd met het raam op een kier. Daarna was dat afgelopen." Een inbraakpo ging bij een van de buren taste haar veiligheidsgevoel nog meer aan. Desondanks ging het echt paar er toch nog op uit. Zo ook op 5 december, naar Ritthem, om met andere familieleden Sinter klaas te vieren. „Bij terugkomst ontdekten we dat het slot uit de deur was geslagen en dat een ruim zestig kilo zware kluis met heel veel erfstukken was verdwe nen. Onze beide ouders en groot ouders droegen Walcherse dracht en bijna alles is verdwenen." Vol gens zijn vrouw voelt het ontdek ken van de inbraak alsof je vanaf een berg in een heel diep ravijn stort. „Alles weg. Alle sieraden van onze ouders en grootouders. Het voelt alsof ze opnieuw gestor ven zijn. Maar ook dat ze defini tief weg zijn, omdat we geen tast bare herinneringen meer heb ben." Mevrouw Lijnse is nu nog steeds onder doktersbehandeling. Haar man heeft het, zegt hij, te druk om veel te piekeren. Wel hoopt hij dat de drie hun verdien de straf krijgen. „Dan kunnen ze vijf tot zes jaar niet meer inbre ken." Van vrijdag 2 september 2016 tot en met vrijdag 14 oktober 2016 ligt het wijzigingsbesluit kavel- besluiten III, IV en V (innovatiekavel) in het wind- energiegebied Borssele ter inzage. Belanghebbenden die een zienswijze hebben ingediend op het ontwerp besluit kunnen beroep instellen. Op grond van de Wet windenergie op zee kan de Minister van Economische Zaken in overeenstemming met de Minister van Infrastructuur en Milieu voor elk wind- park een kavelbesluit nemen. In een kavelbesluit wordt bepaald waar en onder welke voorwaarden een wind- park gebouwd en geëxploiteerd mag worden. De onder havige kavels liggen meer dan 22,2 kilometer uit de Zeeuwse kust tegen de grens met België en de daar gerealiseerde en geplande windparken. De definitieve kavelbesluiten tot vaststelling van de kavels III, IV en V windenergiegebied Borssele (Staats courant van 8 april 2016, nrs. 14523,14545 en 14551) lagen van 8 april 2016 tot en met 20 mei 2016 ter inzage. De besluiten zijn sinds 21 mei 2016 onherroepelijk. In de voorschriften bij de besluiten van de Minister van Economische Zaken van 24 maart 2016 tot vaststelling van de kavels III, IV en V zijn de coördinaten die de kavels begrenzen niet correct opgenomen. Om dit te wijzigen moet de Minister van Economische Zaken in overeenstemming met de Minister van Infrastructuur en Milieu een wijzigingsbesluit nemen op grond van artikel 11 van de Wet windenergie op zee. Dit wijzigings besluit geeft de correcte coördinaten van de begrenzing van de kavels III, IV en V en van de tracés voor de aan- sluitverbinding tussen de windparken op de kavels III, IV en V en hetTenneT Platform Borssele Bèta. Het ontwerpwijzigingsbesluit heeft van 1 juli 2016 tot en met 11 augustus 2016 ter inzage gelegen. Naar aan leiding van de terinzagelegging zijn geen zienswijzen naar voren gebracht. Onlangs is het wijzigingsbesluit vastgesteld. Het wijzigingsbesluit wordt op 2 september 2016 door de Minister van Economische Zaken bekendgemaakt door publicatie in de Staatscourant. Belanghebbenden die een zienswijze hebben ingediend op het ontwerpwijzigingsbesluit kunnen nu beroep instellen tegen het wijzigingsbesluit. Waar kunt u de stukken inzien? U kunt van vrijdag 2 september 2016 tot en met vrijdag 14 oktober 2016 het wijzigingsbesluit inzien op www.bureau-energieprojecten.nl. Op papier kunt u deze stukken tijdens reguliere openingstijden inzien op de volgende locatie: - Rijkswaterstaat Zee en Delta, locatie Middelburg, Poelendaelesingel 18, 4335 JA Middelburg, T (0118) 62 20 00. Bij Rijkspanden kunt u op vertoon van uw legitimatie bewijs de stukken inzien. Hoe kunt u beroep instellen? Belanghebbenden die een zienswijze hebben ingediend op het ontwerpwijzigingsbesluit kunnen tegen dit besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt zes weken en vangt aan met ingang van de dag na die waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd. Dit betekent dat het indienen van een beroepschrift mogelijk is van zaterdag 3 september 2016 tot en met vrijdag 14 oktober 2016. Een belanghebbende die redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen zienswijze naar voren heeft gebracht op het ontwerp van het desbetreffende besluit kan ook beroep instellen. U wordt vriendelijk verzocht om, indien u beroep instelt, een kopie van uw beroepschrift te zenden aan het Ministerie van Economische Zaken ter attentie van de directie W[Z (D passage 2), Postbus 20401, 2500 EK Den Haag. Let op! Het origineel van uw beroepschrift dient u te zenden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het beroepschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit; - de redenen waarom men het niet eens is met het besluit. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigd. Over de hoogte daarvan, de manier waarop en binnen welke termijn u dit moet betalen, krijgt u, na indiening van het beroep, bericht van de griffie van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Waar vindt u meer informatie? Alle stukken zijn ook beschikbaar via www. bureau-energieproj ecten.nl. woensdag 31 augustus 2016 MIDDELBURG Bij Hillebrand Konstruktiebe- drijf BV aan de Kleverskerkse- weg in Middelburg is gisteren rond 11.15 uur een ongeval ge beurd, waarbij een man be kneld is geraakt. Hillebrand maakt bruggen en andere weg- en waterbouwconstruc ties. Het slachtoffer zat be kneld in een persmachine. De brandweer, ambulance en een traumahelikopter kwa men ter plaatse. Volgens de politie bleek het letsel van de man mee te vallen. SINT-MAARTENSDIJK De bestuurder van een perso nenauto is maandagnacht ge wond geraakt bij een eenzij dig ongeval op de Provinciale- weg bij Sint-Maartensdijk. De bestuurder raakte rond 02.20 uur van de weg en kwam in de berm tot stilstand, na enkele tientallen meters over het fietspad de zijn gere den. Dat meldt HV Zeeland. Toen de hulpdiensten arriveer den, bleek dat het slachtoffer al uit de auto was gekomen. De bestuurder is met onbe kende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. GOES De politie zoekt drie jonge mannen van rond de 18. Zij lie pen in de nacht van 22 op 23 augustus tussen 0.00 uur en 1.00 uur in de omgeving van de Tulpstraat in Goes. Die nacht zijn daar twaalf auto's bekrast en bespoten met een brandblusser. Ook wil de poli tie weten of iemand de poe derblusser herkend. Meer dan een acht maanden na de inbraak ondervindt mevrouw Lijnse nog steeds de nadelige ge volgen daarvan. Niet alleen zijn de 81-jarige inwoonster van West-Souburg en haar man (81) veel familie-erfstukken kwijt. Ze lijdt ook nog steeds aan een post traumatische stressstoornis. Emile Calon West-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33