Krijgen herten de kogel of niet? PW wil provinciale actie tegen aanlandplicht 4 ZEELAND Esther Suske en Wiske komen met iets bijzonders... Zeeland Nazomerfestival „We nemen binnen twee we ken een besluit of we de uit spraak van de rechtbank aan vechten", zegt gedeputeerde Carla Schönknecht. Die bepaal de eind juni dat de provincie ten onrechte toestemming had gegeven om damherten af te schieten. Faunabescherming stapte naar de rechter en kreeg gelijk. Damherten zijn een be schermde diersoort, maar wor den soms als een regelrechte plaag ervaren. Met name in de Kop van Schouwen klagen be woners dat de honderden her ten schade aanrichten. Op het eiland Haringvreter in het Veer- se Meer leven zo'n 120 dieren. Staatsbosbeheer wilde er zo'n 40 afschieten, maar staatssecre taris Sharon Dijksma stak daar vorig jaar een stokje voor. Ook Noord-Holland kampt met een damhertenprobleem. Boswachters mogen daar ech ter de komende jaren duizen den damherten afschieten in de duingebieden tussen IJmui- den en Den Haag. De provincie wil daarvoor deze maand ont heffing verlenen. Met het af schieten moet de populatie da len van 3.800 naar 1.000 herten. De kans is groot dat Faunabe scherming beroep aantekent te gen de vergunning. Schönknecht put wel wat moed uit de situatie in Noord-Holland. „Op sommige plaatsen, zoals bij ons de Ha ringvreter, lopen gewoon te veel herten." De echte ster was Sven Hammond. Een dampende soultrain met een paar blitse jazzwagonnetjes MIDDELBURG Provinciale actie is nodig tegen de aanlandplicht waarmee vissers worden gedwon gen alle gevangen vis aan wal te brengen. Statenlid Ruud Haaze van de Partij voor de Vrijheid (PVV) heeft Gedeputeerde Sta ten gisteren gevraagd daarin het voortouw te nemen. Haaze sluit met zijn schriftelij ke vragen aan bij het protest te gen de aanlandplicht van zo'n vijftig kotters zaterdag in Rotter dam. De vissers vrezen dat het wer ken hen onmogelijk wordt ge maakt, als de aanlandplicht onver kort over drie jaar in werking treedt. In zijn vragen wijst Statenlid Haaze erop dat de afgelopen an derhalf jaar al veel onderzoek is gedaan naar technische maatrege len, zoals aanpassingen aan de netten, om de bijvangst van te kleine vis te verminderen. „Niets blijkt echter te werken", aldus de PW'er. Haaze wil van Gedeputeerde Staten weten of zij dat ook vin den. Wat Haaze betreft gaat de hui dige, in Europees verband vastge stelde aanlandplicht de prullen- Er moet een voor vissers werkbare regeling komen bak in. Gedeputeerde Staten moe ten volgens hem richting Den Haag en Brussel duidelijk maken dat 'er een voor vissers werkbare regeling moet komen'. Houd de krant van zaterdag in de ?aten voor een bijzondere actie voor 505 Kinderdorpen. woensdag 31 augustus 2016 Middelburg Wil de provincie nog onthef fing kunnen verlenen voor het afschieten van damherten in de De Manteling en op de Kop van Schouwen, dan moet ze snel in beroep gaan tegen een uitspraak van de rechtbank. Frank Balkenende Rauwe rock, intelligente indie en schuimende soul Het Zeeland Nazomer festival brengt negen dagen lang muziek op het Abdijplein in Middelburg. Van Sven Hammond tot het Cello8ctet Amsterdam, van De Dijk tot Jett Rebel. Met ook Zeeuwse helden als Danny Vera en RoMi Cage. En nog veel meer. De krant doet verslag, elke dag. Frank Balkenende Wie traden gisteravond op? Hunter Street, een nieuwe indie- rockband uit het grensgebied van Zeeuws-Vlaanderen en Vlaanderen. Een Britpop-groep a la Franz Ferdinand en The Kooks, met een zanger die de baard duidelijk uit de keel heeft. Ze hebben net een EP uitge bracht. Uit dezelfde indierock- hoek komt Sunday Sun, een rij zende ster die al eens in het voorprogramma van de Britse grootmacht Blur stond. De vier die elkaar op de Rockacademie ontmoetten, maken intelligente popsongs met vaak briljante har monies. De topact was Sven Hammond, ofwel Sven Figee, een Hammond-virtuoos die al met Anouk en Di-Rect speelde. Ook de Zeeuwse trompettist Rik Mol blaast af en toe met Sven mee. Was er veel belangstelling? Het publiek druppelde nog bin nen toen Hunter Street aftrapte in de Pop-aanzee-tent. Er stond en zat op dat moment een man of 150. Na een half uur was de menigte minstens verdriedub beld. En om half tien stond het halve plein al vol. Bij het optreden van Sunday Sun mogen kinderen op het podium hun kunsten vertonen. FOTO LEX DE MEESTER Hoe was de sfeer op het plein? Relaxed bij Hunter Street, dat best veel applaus kreeg. Verder opmerkelijk veel vijftigers die op een stoel naar Sunday Sun luis terden, terwijl de pakkende songs veel meer uitnodigen tot dansen. Wat viel op tijdens de avond? Dat het flink afkoelde. En dat Zeeuwen best mee willen zingen als de band uitdaagt. Sunday Sun liet het publiek zelfs uit vol le borst 'Middelburg' blaten en op het podium dansen. Voor herhaling vatbaar? De jonge honden van Hunter spe- len soms nog wat wild en onge controleerd, maar hebben al wel enkele sterke songs. Sunday Sun maakte indruk met een strakke set vol meerstem- ming gezongen composities in de sfeer van Crowded House, The Beach Boys en The Beatles. Kun je stilstaan bij I call you Ho ney of hun nieuwe hit Superior? Professionele feel good-muziek. Maar de echte ster was natuur lijk Sven Hammond. Een dam pende soultrain met een paar blitse jazzwagonnetjes. Website: Lees een verslag van gisteravond en meer over het fes tival op pzc.nl/nazomerfestival Ruud Haaze, PVV-Statenlid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32