Oranje heeft baat bij rust Samen stilstaan bij de brand in Ter Weel Een ideale plek om te chillen Guus Suske en Wiske komen met iets bijzonders 2 ZEELAND ZOMERWARMTE WAAR VIND JE Camper Heel jammer, maar de vakantie is bijna voorbij. Toch worden we nog een paar dagen getrakteerd op schitterend zomerweer. Waar kun je verkoeling vinden zonder hutjemutje te zitten? Commentaar Het rommelt bij de KNVB. De grootste sportbond van ons land heeft moeite een technische staf samen te stellen voor bondscoach Danny Blind, die het Nederlands elftal naar het WK in Rusland in 2018 moet leiden. De ellende begint na het succesvolle WK in 2014 in Brazilië. Coach Louis van Gaal weet Oranje met weinig aantrekkelijk voet bal naar een verrassende derde plek te loodsen. Van Gaal verzilvert de bronzen plek maar vergeet het goud op te halen bij Manchester United. De KNVB kiest voor het duo Hiddink-Blind. Als het con tract van Hiddink na een reeks teleurstellende wedstrijden wordt ontbonden, lukt het Blind niet om zich te kwalificeren voor het de ze zomer gehouden EK in Frankrijk. De KNVB grijpt in. Oud-gediende Dick Advocaat wordt inge haald als De Verlosser om de relatief onervaren Blind met raad en daad bij te staan. Wijs geworden door eerdere ervaringen laat Ad vocaat een vertrekclausule in zijn contract opnemen. Als er een aanbod komt van een land of een club, kan hij probleemloos ver trekken. Twee weken geleden maakt Advocaat gebruik van de clau sule. Sindsdien is het hommeles bij de KNVB. Het lukt de bond niet om Ruud Gullit binnen te halen als opvolger van Advocaat. Assistent-bondscoach Marco van Basten laat deze week weten ook te vertrekken. De leegloop bij de technische staf getuigt van weinig leider schap bij de KNVB. Het gebrek aan management kan niet op een slechter moment komen. Het Nederlands elftal speelt volgende week de eerste WK-kwalificatiewedstrijd tegen Zweden. Commo tie over de samenstelling van de technische staf leidt af en zorgt voor irritatie onder de spelers. Oranje is gebaat bij rust. De ellende bij het Nederlands Elftal begint al na het succesvolle WK in Brazillië De kerkdienst is vrijdag om 15.30 uur in het restaurant van Ter Weel Krabbendijke. Iedereen die de behoefte heeft om daarbij aan wezig te zijn, is welkom. „Perso neel, hulpverleners, omwonen den, familieleden van bewoners: heel veel mensen zijn ons te hulp geschoten tijdens en na de brand", zegt communicatieadvi seur van Ter Weel Janneke de Jon ge. „Het is goed om met elkaar stil te staan bij wat er zondag en de da gen erna allemaal gebeurd is." Voorganger tijdens het samenzijn is Henk Catsburg, de geestelijk ver zorger van Zorggroep Ter Weel. Hoe de dienst er inhoudelijk uit komt te zien, is nog niet bekend. De predikanten van de vier kerk gemeenten komen vandaag bij el kaar om daarover te praten. Voorganger is Henk Catsburg, geestelijk verzorger van Zorggroep Ter Weel De brand bij verzorgingshuis Nieulande brak zondagmiddag uit in een appartement op de tweede verdieping. Een storing in een stekkerdoos veroorzaakte de brand, waarbij twee bewoners om het leven zijn gekomen. Almanak Tijn (10) uit Kloetinge mocht onlangs een weekje mee naar Engeland met opa en oma. Een heel avontuur, met de camper. Hij genoot volop en kreeg alle aandacht. Maar Tijn is iemand die ook graag nadenkt over dingen, dus op een avond stelde hij een le- vensvraag aan zijn grootouders. „Wat gebeurt er eigenlijk met je spullen als je dood bent", wil de hij weten. „Nou, die gaan meestal naar familie", antwoordde zijn opa. „Oh", klonk het opgetogen, „mag ik dan de camper heb ben?" Waarschuwing voor collecte Steigerpalen de grond in Braderie in teken jubeljaar Zoutelande Marktmeester neemt afscheid woensdag 31 augustus 2016 li De vier kerkelijke gemeenten in Krabbendijke slaan de handen in een. Zij houden vrijdag een geza menlijke dienst, speciaal voor al le mensen die betrokken zijn ge weest bij de brand die afgelopen zondag woedde in verzorgings huis Nieulande. Ellen Jobse Krabbendijke Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De gemeente Middelburg waarschuwt voor een col lecte door 'Dieren in Nood'. Deze organisatie wil collec teren in Middelburg maar heeft volgens de gemeente niet de juiste informatie overlegd. Ook waarschuwt het Centraal Bureau Fond senwerving (CBF) om, al dus de gemeente, niet met deze partij in zee te gaan. 'Dieren in Nood' wil van 28 augustus tot 3 september collecteren. CADZAND-BAD De nieuwe jachthaven bij Cadzand-Bad krijgt steeds meer vorm. De Combinatie Cadzand-Bad is deze week begonnen met het aanbren gen van de 65 palen voor de havensteigers. De palen worden de komende drie weken, tussen 08.30 en 20.30 uur, in de grond ge trild. De oplevering van de haven is zoals gemeld ver traagd. Die zou voor de zo mer openen, maar dat wordt pas oktober. GAPINGE De jaarlijkse braderie in Ga- pinge staat zaterdag in het teken van Gapinge 800 jaar. Er zijn kinderactivitei ten zoals bungeejump, blik- gooien en ringlopen. Er is een ballonnenclown en een troubaduer zingt oud-Holl- landse liedjes. Molen de Graanhalm en de Torenkerk zijn geopend. In dorpshuis de Spil is 's avonds een buffet met mu ziek door dj Eric en een la sershow van Hans Croon. Er komt een einde aan het tijdperk van de marktmees ter op de Veerse seizoens- markten. Frans Marcelis ver trekt na 29 jaar en staat vol gend seizoen van mei tot eind september jaar gewoon als koopman achter zijn kraam. De nieuwe Stichting seizoensmarkten Veere neemt het stokje over. Verkoeling zonder al die drukte Jeffrey Kutterink Toegegeven, het strand bij de Bergse Diepsluis heeft nou niet bepaald de grandeur van I biza, het eiland waar ze twee weken geleden nog op het strand lagen te bakken en desperados achterover sloegen. „Iets van een strandtent en muziek zou leuk zijn", vindt Jasper van Wezel (19). „Maar als dat alles ia.." Wat de vier vrienden uit Dinteloord, Steenbergen en Wouwse Plantage vooral trekt is de rust. „Het is een heerlijke plek om te chillen", zegt James Ostermeier (19). „Dat doen we hier dan ook regelmatig. En als het een beetje lekker weer is trekken we de zwembroeken aan, zwemmen of slaan een bal over. Gewoon even bijpraten. Voordeel is ook dat het niet ver weg is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30