WffMÉ 1 24 VOETBAL NEDERLANDS ELFTAL A Het is chaotisch rond Oranje. Maar hoe moet het nu verder? Bondscoach Danny Blind heeft Wesley Sneijder gevraagd een rol als speler-trainer te vervullen op weg naar het cruciale duel met Zweden. Brandbrief voor Jorritsma Kort Lens Krul op het veld bij Ajax Tim Krul heeft zich gisteren voor het eerst op het trainingsveld van Ajax gemeld. De 28-jarige doelman werkte een individuele sessie af met de fysiotherapeut. Krul is nog herstellende van een knieblessure. Ajax speelt, na de interlandperiode, op 11 septem ber tegen Vitesse. De verwachting is dat Krul eerst minuten in Jong Ajax zal maken. Ook Majka naar Bora De Poolse wielrenner Rafal Majka verruilt aan het einde van dit seizoen de Russische wielerploeg Tinkoff voor het Duitse Bora. De klimmer heeft voor twee jaar getekend. Majka volgt de Slowaakse wereldkampioen Peter Sagan, die begin augustus al zijn overstap van Tinkoff naar Bora bekend maakte. De 26-jarige Pool won dit jaar de bolletjestrui in de Tour de France. Janmaat Na de wedstrijd tegen Zweden gaat de bonds coach met de KNVB stoeien over de defini tieve nieuwe be manning van zijn onthoofde staf. Hans van Breukelen was gister middag te gast in het hotel van de spelers. De geplaagde technisch di recteur van de KNVB stond am per binnen of Wesley Sneijder zei lachend tegen hem: „Zo Hans, be dankt hè. Klasse hoe jij deze week alle druk bij ons weghoudt." Het gaat dezer dagen inderdaad alleen maar over gedoe rónd Oran je. De internationals zelf? Die zijn in deze malle kermis nog volledig buiten schot gebleven. Voor de le zer die interesse heeft: bij de trai ning op het veld in Katwijk oog den ze gisteren scherp. En mocht Vincent Janssen of Steven Berg huis de komende dagen toch zijn concentratie verliezen, omdat hij een petitie voor het langer aanblij ven van teammanger Hans Jorrits- ma heeft getekend, dan komt Sne ijder weer in beeld. Voortrekkersrol Danny Blind vertelde gisteren dat hij zijn meest ervaren internatio nal heeft gevraagd een beetje extra mee te denken. „Ik zie We sley in een voortrekkersrol deze week op weg naar Zweden", schetste de bondscoach. „We ver wachten van hem dat hij met spe lers praat, dat ie de scherpte be waakt. Zelf ziet Wesley zijn rol ook zo. Ja, zelfs als hij niet in de basis zou spelen. Na ons gesprek hierover heeft hij me nog een sms gestuurd om te bevestigen dat ik op hem kan rekenen." Sneijder in de rol van een soort speler-trainer, kort gezegd. Het is één van de manieren voor Blind om te improviseren nu de beoog de extra assistent-trainer Ruud Gullit er niet bij is. Voor Blind stond weken geleden al vast dat het in deze week vooral draait om praten en bespreken hoe de eerste WK-klus tegen Zweden moet wor den aangepakt. Voor heel uitgebreid trainen ont breekt de tijd, óók al omdat Oran je overmorgen eerst nog een oefen wedstrijd (tegen Griekenland) speelt. Dat zei Blind in een interview met De Voetbaltrainer. Dus nog ruimschoots voordat zijn staf leeg liep. „De gesprekken met spelers tij dens zo'n interlandweek doe ik al tijd al alleen met Marco (van Bas ten, red.). Daar was de derde trai ner in onze staf nooit bij. Dus daar hoeven we gelukkig nog niks in aan te passen nu Advocaat weg is en Gullit niet is gekomen." Ook nu zijn alweer zo'n 12, 13 TEAMMANAGER spelers bij Blind op de kamer ge weest voor een gesprek. „Soms gaan die gesprekken puur over voetbal, over tactische zaken. Soms ook helemaal niet. Jorrit Hendrix bijvoorbeeld is er voor het eerst bij, die kende ik nog hele maal niet. Van hem wilde ik we ten hoe hij in het leven staat." Vacatures Na Zweden gaat Blind om tafel met de KNVB. Dat worden stevige gesprekken. Blind baalt er ontzet tend van dat straks liefst drie vaca tures in één keer opnieuw moeten worden bemand: die van eerste as sistent (na het vertrek eind no vember van Van Basten naar de FI FA), tweede assistent en teamma nager. Het ideale plaatje is dat er een heel ervaren assistent bij komt met toernooi-ervaring, plus een assistent die dicht bij de spelers staat. Maar stel: Oranje verliest van Zweden en in oktober ook van Frankrijk, wat moet je dan als KNVB? Nog steeds nadenken over een staf rond Blind of wordt prio riteit nummer 1 dan een nieuwe bondscoach zoeken? Een buitenlandse journalist vroeg Blind gisteren naar de situa tie in België. Daar is Thierry Hen ry verrassend assistent geworden bij de Rode Duivels. Is een buiten lander een optie bij Oranje? Blind: „Een assistent moet een Nederlan der zijn, vind ik. Maar nu ik deze vraag krijg zeg ik spontaan: als het gaat om de derde positie in de staf, kan dat ook best een buiten lander zijn die heel lang in Neder land heeft gespeeld." Met een lach: „Zo, nu kan de pers meteen een lijstje gaan ma ken." En ja, natuurlijk valt in deze chaos ook weer onvermijdelijk de naam van Louis van Gaal. Zou hij nou écht niet willen bijspringen en zijn sabbatical willen onderbre ken in het landsbelang? „Ik heb vo rige week nog met Louis gedi neerd", aldus Blind. „Ik heb hem toen maar niet gevraagd voor tweede assistent. De rol van pres tatie-innovatiemanager die Hans van Breukelen zoekt? Ik denk ook niet dat Louis zoiets wil. Dat weet ik eigenlijk wel zeker." Rooney door tot 2018 Wayne Rooney blijft nog tot en met het WK voetbal in Rusland Engels internatio nal. Daarna neemt hij afscheid. „Mijn be sluit staat vast. Het WK in Rusland is het juiste moment", liet de dertigjarige aanval ler van Manchester United gisteren weten. Rooney neemt het zondag met Engeland op tegen Slowakije in de eerste kwalificatie wedstrijd voor dat WK over twee jaar. Quote van de dag Ik moet gewoon nog veel leren en ga weer hard werken om mezelf te verbeteren woensdag 31 augustus 2016 WIELRENNEN VOETBAL I Jeremain Lens voetbalt komend seizoen op huur- basis voor Fener- bahge. Lens, in dienst bij Sunder land, is bij de club met trainer Dick Advocaat, Robin van Persie en Gregory van der Wiel de vier de Nederlander. Daryl Janmaat (foto) voegde zich gisteren als 24e speler bij het Nederlands elftal. De rechts back is door bondscoach Danny Blind opgeroepen als vervanger van de geblesseerde Kenny Tete. Bondscoach improviseert met Sneijder Maarten Wijffels Noordwijk Maarten Wijffels Noordwijk Danny Blind heeft zich nog al tijd niet neergelegd bij een ver trek van Hans Jorritsma per 1 januari. De bondscoach en zijn staf hebben nu ook de spelers be trokken in hun pleidooi voor het langer aanblijven van de 67-jarige teammanager. „De spelers is gevraagd een brief te ondertekenen. Op initiatief van ons als staf, ja", aldus Blind. „Ik heb nog de hoop dat de beslissing wordt terugge draaid." De top van de KNVB (RVC en technisch directeur Hans van Breukelen) is inmiddels ge start met het zoeken naar een teammanager 'plus', een zoge noemde prestatie-innovatiema nager. Die krijgt een nog uitge breider takenpakket dan Jor ritsma. Het moet iemand wor den met toernooi-ervaring als speler en/of coach en net als Jorritsma mag het ook een niet-voetballer zijn. Mensen zo als bijvoorbeeld Peter Blangé, Marc Lammers of Robin van Galen. Spits Sergio Agüero van Manchester City kan de derby tegen United vergeten. De Ar gentijn deelde afgelopen weekeinde een elle boogstoot uit aan Winston Reid van West Ham United en is voor één duel geschorst. Hicham Faik heeft een tweejarig contract getekend bij Excelsior. De voormalig speler van Roda JC was clubloos en hield zijn condi tie op peil op Woudestein. Trainer Frank de Boer krijgt bij Internazio- nale de beschikking over het Braziliaanse top talent Gabigol. De spits, voluit Gabriel Barbo- sa Almeida, tekende een contract tot medio 2021. Hij komt per direct over van Santos. Gozubuyuk 8 Serdar Gözübüyük is aangesteld voor de WK-kwalifica- tiewedstrijd tus sen Kazachstan en Polen. Het be tekent voor de Nederlandse scheidsrechter zijn 33e interna tionale aanstel ling. —Olympisch tennis kampioene Monica Puig werd, na haar succes in Rio, in de eerste ronde van de US Open direct uitgeschakeld door de Chinese Zheng Saisai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24