"Barry Hay stelt seks, drugs en rock 'n roll te boek Onderzoek naar kerncentrale 25 °C 'In strijd met privacyregels' Turkije wil weten welke Turken er in een Nederlandse cel zitten. Nederland is niet van plan die gegevens te verstrekken. Walcheren De Turkse overheid probeert de identiteitsgegevens te achterhalen van Turkse gevangenen in Neder land. Het consulaat in Rotterdam heeft gevangenissen en detentie centra per brief verzocht om de personalia. Dat bevestigt een woordvoerder van Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) aan dagblad De Limburger. Volgens het schrijven wil het Turk se consulaat de gegevens van 'justi tiabelen met de Turkse nationali teit ten behoeve van het verlenen van consulaire bijstand'. Reden voor verzoek was het verlenen van 'consulaire bijstand' aan gedetineerden DJI heeft de gevangenisdirecteu ren opdracht gegeven de informa tie niet te verstrekken 'aangezien dit in strijd is met de Nederlandse privacywetgeving', aldus de woord voerder. „Een verzoek tot consulai re bijstand kan door een (buiten landse) gedetineerde zelf aange vraagd worden indien daar behoef te aan is. Niet andersom." In de brief, die dateert van begin augustus, staat dat de consul 'ver plicht is' Turkse gedetineerden te bezoeken. Om die bezoeken te kun nen inplannen, is de verblijfsplaats nodig, zo wordt als reden voor het informatieverzoek opgegeven. De brief is twee weken na de mislukte staatsgreep in Turkije verzonden. Een week later liet Justitie de ge vangenisdirecteuren per interne mail weten dat niet aan het Turkse verzoek kan worden voldaan. Het is niet bekend of alle justitiële in richtingen het schrijven hebben ontvangen. In 2015 waren in Neder land 224 gedetineerden met ge boorteland Turkije, zo blijkt uit DJI-cijfers. Hoeveel in Nederland geboren personen met (ook) een Turks paspoort hier gevangenzit ten, is niet bekend. In het verleden hebben 'andere landen dergelijke pogingen ook wel ondernomen', zeggen bron nen. Bij de Turkse consulaten in Rotterdam en Deventer was giste ren niemand bereikbaar. Het call- center voor Turkse consulaten in Ankara gaf geen nadere informatie. Recent ontstond nog ophef over Turkse bemoeienis met Nederland se aangelegenheden, naar aanlei ding van een brief van de Thrkse consul-generaal aan enkele burge meesters over hoe te handelen bij demonstraties tegen Ankara. Afge lopen zaterdag liet premier Mark Rutte de Turkse president Erdogan telefonisch weten dergelijke in menging niet te tolereren. Het kabinet heeft een onafhanke lijk onderzoeksbureau gevraagd alle feiten en cijfers over de finan cieel kwakkelende kerncentrale Borssele uit te zoeken. Over twee weken worden de resultaten ver wacht. Daarna volgt opnieuw overleg met de provincie. Dat is de uitkomst van het ge sprek gisteren tussen de PvdA-Kamerleden Albert de Vries, Joyce Vermue, Jan Vos, ge deputeerde Ben de Reu en minis ter Jeroen Dijsselbloem (Financi ën). Regeringspartij PvdA vindt dat het kabinet Zeeland in de kou laat staan, zo meldde deze krant zaterdag. Er wordt druk ge zet op de eigen ministers om Zee land een hand toe te steken. In het gesprek met Dijsselbloem is aangedrongen op de noodzaak om een oplossing te vinden voor de verliesgevende kerncentrale. „We wisten dat er geen zak geld klaar stond, maar met dit resul taat zijn we tevreden", reageert De Reu. „De deur staat op een kier, terwijl we dachten dat die dicht zat." Dat vindt De Vries ook. „Er is compassie met Zee land. Maar het kabinet wil wel weten wat nodig is. Dat is reëel." Nieuwsmedia De waterstralen die uit het Spuiplein in Breskens schieten, brengen vooral kinderen veel lol. Wie in deze warme zomerdagen verkoeling zoekt, kan terecht bij de bekende zwembaden en stranden. Maar ook op minder voor de hand liggende plekjes kun je de warmte het hoofd bieden. We geven u een paar tips op pagina ZEELAND 2 JRmjHme M T urkije wil namen van gevangenen Sjors van Beek Den Haag P14 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Jeffrey Kutterink Den Haag woensdag 31 augustus 2016 De PZC is onderdeel van Zonnig en droog pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 205 711688 555530 Rennen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1