8 dagen naar het zonnige was nog nooit zo voordelig 13 Mensen zonder hoogtevrees Arena Suites ArArAr 8 VERDIEPINGEN Heel even werden Teun Visser en zijn vrouw wakker van de klap, maar ze dachten aan onweer en vielen opnieuw in slaap. Zondag ochtend trof Visser een straatklin ker in zijn woonkamer aan. Knal door het raam gegooid. „Het zal wel met de spanningen op mijn werk te maken hebben." De directeur van de visveiling is al maanden de gebeten hond op Urk. Tussen de directie en de zelf standige vissorteerders loopt sinds ruim ruim twee jaar een con flict. Aanleiding zijn een dure sor- teermachine die volgens de sor teerders niet deugt, en de tarie ven. Die zijn niet naar behoren, al dus opnieuw de sorteerders. Toen de directie begin dit jaar een ei gen stichting oprichtte om het sor- teerwerk over te nemen van de 90 zzp'ers was de maat vol. Drie kort gedingen en twee beroepszaken volgden. In de sorteerhal wordt een beet je smalend gedaan om het inci dent. „Hij zal wel naar ons wij zen", aldus Teun de Boer, een voorman van de vissorteerders. „We zijn met veel, misschien was het een van ons, al steunen wij zulke acties natuurlijk niet. Maar het is niet de eerste keer dat Vis ser met zo'n verhaal komt." Na de eerste rechtszaak riep Visser vol gens De Boer al om bewaking. „Hij probeert ons voor te stellen als gewelddadige types." Rechters in Lelystad en Leeuwarden stelden in verschillen de rechtszaken de vissorteerders grotendeels in het gelijk. De direc tie mocht niet eenzijdig de afspra- De directeur probeert ons voor te stellen als gewelddadige types ken veranderen. Tot de zaak hele maal is uitgeklaard moet de visvei ling de vissorteerders toelaten in de sorteerhal en betalen volgens het tarief van 2015, dus voor de op richting van de stichting. Begin augustus herhaalde de rechter dit vonnis grotendeels in een beroeps zaak. Het zijn in de eerste plaats de advocaten die via arbitragecom missie en een bodemprocedure een uitweg zoeken. „Er zijn drie arbiters benoemd. De verwach ting is dat het misschien net voor december lukt", aldus raadsman Philip de Koningh van de vissor teerders. „Beide partijen hebben heel lang met elkaar samenge werkt en zullen dat nog heel lang gaan doen. Het enige dat nodig is, is elkaar recht in de ogen kijken en afspraken maken." Dat zijn cliënten met stenen gaan gooien zou De Koningh ver bazen. „Waarom? De rechter heeft al diverse keren herhaald dat de visveiling niet zomaar de relatie mag opzeggen. Ze hebben geen motivatie voor dergelijke agressie. Integendeel. Zij voelen zich ster ker door het rechtssysteem." 8 DAGEN V.A transfer Ijg ^appartement/ iflUMI :iïr woensdag 31 augustus 2016 Conflict op spits bij visveiling Urk In het hart van de Urker gemeen schap speelt al maanden een conflict tussen de visveiling en sorteerders. Nu kreeg de direc teur een steen door zijn raam. Anton Goegebeur Urk —Teun de Boer, vissorteerder VILAFRANCA DEL PENEDÈS In het Spaanse landsdeel Cata- lonië bouwen durfals menselij ke torens om festivals op te luisteren. Zoals gisteren, ter ge legenheid van de feestdag van martelaar Sint Felix. FOTO LLUIS GENE/AFP Tamaragua Hotel Ar Ar Logies Jardin Del Atlantico ArArArLogies Ruime appartementen Vlak bij het zandstrand RETOURVLUCHT Op slechts 200 meter van het strand In 2015 geheel gerenoveerd Centrale ligging In het gezellige Puerto de Santiago Op loopafstand van winkels restaurants Ontbijt en Halfpension ook mogelijk Blue Sea Callao Garden Ar Ar Ar All Inclusive Tamaragua Hotel Ar Ar Logies Jardin Del Atlantico ArArArLogies AU Inclusive Vlak bij het strand Gratis wifi bij de receptie Ruime appartementen Op loopafstand van het strand Vlak bij het zandstrand 3 zwembaden Gran Canaria Tenerife

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13