gelooft in een linkse directe 221 15.° 50% NIEUWS 7 Zeker honderd leerlingen van 'Gülen-scholen' blijven weg Apple iPhone 5S Galaxy S7 Edge Samsung Galaxy J5 dinsdag 30 augustus 2016 linie was dat het schuld van de media was. Hoe groot zal op de avond van 15 maart 2017 het zelfreinigend vermogen van de SP zijn? Het moet een 'flinke winst' zijn in de woorden van Roemer. Hij wil ze ker 22 zetels halen, om die reden staat partijvoorzitter Ron Meyer op die plek, aldus Roemer. Want als straks zijn mensen het kabi net in gaan - hij streeft naar AZ, Volksgezondheid en Sociale Za ken - 'moet er extra power in de fractie'. Als Roemer straks de ja renlange peilingen logenstraft, is er niets aan de hand en zijn ze in de eerste ronde een gesprekspart ner in de kabinetsformatie. Mocht de SP voor de derde keer vijftien zetels halen of min der, steekt Roemer dan de hand in eigen boezem? In het bedrijfs leven worden dergelijke resulta ten niet gepikt. Hij heeft zijn mandaat ook niet verdiend met een intern lijsttrekkersdebat. Roe mer reageert geagiteerd op de mo gelijkheid dat de uitslag weieens kan tegenvallen. Kan zijn fractie dan het machts woord spreken? In 2012 niet. De Kamerleden die straks terugko men, zijn loyaal. Ook de nieuwe lingen zijn daar uitgezocht op lo yaliteit. Het partijbestuur heeft gezorgd voor de huidige situatie en zal het ook niet zeggen. Roe mer zal het besluit dus echt zelf moeten nemen. De kans is groot dat dan een van de vrouwen uit de top tien het stokje overneemt. AMSTERDAM Bij vermeende Turkse Gülen- basisscholen in Amsterdam zijn zeker honderd leerlingen van school gehaald. Bij Witte Tulp in Amsterdam Osdorp gaat het om minstens 80 van de 400 scholieren. Basisschool Cosmi- cus Impuls in Amsterdam- Noord, een andere basisschool die gelieerd zou zijn aan Gülen, zag 20 van de 125 leerlingen ver trekken. „Er worden momen teel veel gesprekken gevoerd met ouders", zei een medewerk ster gisteren. De basisschool BACK TO SCHOOL Witte Tulp wordt volgens haar extra beveiligd deze week. De uitschrijvingen houden vermoe delijk verband met de couppo ging in Turkije en de grimmige sfeer die is ontstaan in de Turk se gemeenschap. Een woord voerster van de vereniging van schoolbesturen in Amsterdam kon gisteren nog niet aangeven hoeveel kinderen in totaal zijn uitgeschreven in de hoofdstad. Dat komt omdat er eerst een an dere school gevonden moet wor den voordat dit mogelijk is. Staatssecretaris Sander Dekker bezoekt de aftrap van de 'Back to School'-bustour. De tour gaat langs scholen in het land om leraren social media, apps en YouTube beter te laten integreren in het onderwijs, foto robin van lonkhuijsen/anp eenmalig bijbetalen: CO 300 min/1000 sms H 000MB (4G) slechts KORTING eenmalig bijbetalen: €0 onbeperkt min/sms 6000MB data (4G) Tot 50% korting op je abonnement en tijdelijk geen aansluitkosten! eenmalig bijbetalen: €0 100 min/sms 1 1000MB data (4G) l Ook mogelijk: onbeperkt bel/sms 4000MB: €24.00 p/mnd /mnd slechts^ /mnd Ben" telE2 '<pn T NOORWEGEN ZWE Ruim 300 dode rendieren door bliksem in Nationaal Park Hardangervidda SALE! CO FOTO PIM RAS Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 92(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7