3 dgn Veluwe+diner Knock-out dreigt, maar Roemer 6 NI ÖZCAN AKYOL www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 zo cPa Brabant diner 3 dgn Bergen+diner Lijsttrekker Emile Roemer denkt dat de kans op regeringsdeelna me groot is. „We willen de groot ste worden", heeft hij eerder in deze krant gezegd. En Roemer wil ook minister-president wor den. De lat ligt hoog en daarmee creëert Roemer zijn eigen pro bleem. Al was het maar omdat Roemer het potentieel aan SP-kiezers al jarenlang niet weet te verzilveren. Tot nu toe is hij de man die 35 zetels in het vizier had en ze enkele weken voor de verkiezingen van 20t2 niet wist vast te houden. Roemer is tot nu toe niet de stemmentrekker gebleken, de kil ler, de man die meedogenloos de premier of zijn coalitiepartner PvdA fileert. In grote debatten heeft Roemer vaak een pro bleem, hij deelt wel tikken uit maar slaat ook de plank pijnlijk mis. In de ogen van de SP wordt de samenleving afgebroken door een kabinet met de PvdA erin. De sociaaldemocraten verliezen flink, maar de SP profiteert niet. Het ligt aan het politieke klimaat, zei Lilian Marij nissen, gisteren in deze krant. De ongemakkelijke waarheid dat het aan de lijsttrek ker kan liggen, spreekt ze niet uit. Maar Aboutaleb, Asscher en Klaver scoren goed bij de kiezer, ondanks het politieke klimaat. De paradox van de SP is dat ze met verbaal geweld anderen de maat neemt, maar zichzelf niet. Er is te weinig interne tegen spraak, dat werd de avond van de verkiezingsuitslag in 2012 genade loos verfilmd door Coen Ver braak. De documentaire toonde een vriendenclub die diep teleur gesteld en vol onbegrip de uit spraak van de kiezer zag. Roemer bleef sprakeloos op de bank zitten. De SP-aanvoerder heeft onwaarschijnlijk lang ge daan over de verwerking van de ze tegenvaller. Zijn verdedigings- Column @OzcanAkyol fenomeen heeft, moet zij zichzelf niet langer pijnigen. Er bestaan op lossingen voor haar levensgroot probleem. Om maar wat te noemen: ver mijd interviews in vrouwenbla den, maak geen documentaires over een persoonlijk leven, ver schijn niet op televisie als deelna me aan een programma niet di rect met het eigen vakgebied heeft te maken en deel niet een privédo- mein in columns. Ik weet zeker dat de aandacht van mensen die zij als plebs be schouwt zienderogen zal afne men. Dan kan Halina Reijn einde lijk weer in alle rust op Schiphol 'een veel te dure aftersun met nut teloze glitters' kopen, zonder de bewonderende blikken van reizen de omstanders. Er wordt weieens hardop afge vraagd hoe de kloof tussen de eli te en de gewone man zich kon ont spinnen. Ziehier het antwoord: een bekende vrouw uit de grach tengordel vertelt in geuren en kleuren over haar carrière als ge slaagde artiest, die alleen kan be staan bij de gratie van haar fans, maar tegelijkertijd kijkt ze op hen neer en schrijft ze in beledigende taal over hen. De digitale schandpaal, vol pri mitieve scheldkanonnades, die haar gisteren ten deel viel, is ver achtelijk en stemt een mens som ber. Het geeft vooral aan hoe diep de lezers waren beledigd. Dat is iets wat zij moet herkennen: kwet sing ondergaan. Juist Halina Reijn is iemand bij uitstek die weet hoe dat voelt. Maar dat maakt haar co lumn al helemaal onbegrijpelijk. Reijn minacht alle mensen die haar de moeite waard vinden om aandacht te geven Met plaatsvervangen de schaamte las ik gisteren in deze krant de column van Halina Reijn, die blijkbaar een hekel heeft aan burgers die haar 'onbetaald aansta ren', op het moment dat ze in het openbaar door hen wordt her kend. Reijn noemt dikke vrouwen 'zeekoeien', bombardeert een man die haar geïnteresseerd aankijkt tot amoebe en minacht - merk waardig genoeg - alle mensen die haar de moeite waard vinden om aandacht te geven. Het is wat, zeg. Ik ken het verschijnsel: op straat word ik regelmatig aangeklampt door toevallige passanten die mijn romans hebben gelezen, of me van mijn televisieoptredens her kennen, en me daarom iets vrien delijks willen toevertrouwen. Maar elke keer als dat gebeurt, raak ik verlegen en spreek ik mijn waardering voor hun interesse uit. Wie ben ik zonder mijn publiek? Niemand. Als polderdiva Halina Reijn daad werkelijk zo veel moeite met dit dinsdag 30 augustus 2016 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Heerlijk fietsen op de nabij gelegen Veluwe of bezoek historisch Amersfoort! 2 nachten 4* Van der Valk Leusden - Amersfoort (8,3) O 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangendiner Gratis parkeren, wifi, en wandel- en fietsroutes 2 nachten 4* Hotel Oosterhout (8,1) 4* Fletcher Hotel-Restaurant Marijke 2 keer uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. ontbijt lx diner (plate du jour) JTO50 1 keer 3-gangen diner #q Hapjes aan de bar JTr* Gratis gebruik van wifi 0**va Als eerste partij presenteerde de SP de kandidatenlijst voor 15 maart 2017. Maar is Roemer nog wel de baas na die datum? Het gaat niet goed met de SP en zijn opvolgers staan al klaar. Jan Hoedeman Den Haag Halina Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6