Jong maakt sprong naar eigen bedrijf 2016 dankzij recente hitte in de toptien Veldrit in Hulst RoMi Cage trekt muziekliefhebbers naar Abdijplein Meer zonuren en warme dagen dan gemiddeld gemeten in Vlissingen. Westdorpe boekte afgelopen dagen een record en een regionale hittegolf. Westdorpe kwam afgelopen dagen tot een regionale hittegolf. Dat gebeurde verder alleen in Limburg De Vestingcross in Hulst, waarvan de eerste editie op 12 februari is, krijgt een zeer sterke bezetting. Onder ande ren Mathieu van der Poel en Wout van Aert doen mee. ZEELAND 10 Zeeland sluit de meteorologische zomer morgen met mooie cijfers af Met dank aan de hitte van de af gelopen dagen, die ervoor heeft ge zorgd dat 2016 in de toptien van warmste zomers belandt. „De zomer in Zeeland was best goed met vooral in het westen vrij veel zonneschijn", zegt Jaco van Wezel van Weeronline. „Ook was het gemiddeld genomen een war me zomer, met meer warme da gen dan normaal, maar wel min der zomerse dagen." Landelijk komt de meteorologi sche zomer (1 juni tot 1 septem ber) uit op een gemiddelde tempe ratuur van 17,7 graden, wat goed is voor een gedeelde tiende plaats in de lijst van warmste zomers. Dat geldt ook voor Zeeland. Het weerstation in Vlissingen noteer de de afgelopen drie maanden een gemiddelde temperatuur van 17,8 graden, tegen 17,3 graden normaal. Het tweede Zeeuwse station, in Westdorpe, komt waarschijnlijk uit op 17,6 graden, tegen 27,3 gra den normaal. Dat leidt tot een tiende plaats op de ranglijst van warmste zomers. Zoals het er nu naar uitziet, ein digt Vlissingen op 680 zonuren de ze zomer. Normaal is 646 uur. Lan delijk lag het aantal zonuren op ge middeld 625 uur. Westdorpe telde bijna 590 zonuren. Er is geen lang jarig gemiddelde beschikbaar, om dat het station daarvoor nog niet lang genoeg meet. Vlissingen begroette deze zo mer 54 warme dagen (dagen waar op de maximumtemperatuur 20 graden of meer is). Normaal is 48. Het aantal zomerse dagen (met maxima boven de 25 graden) was juist lager dan normaal: 9 tegen 14. Vorige week donderdag was, met 31,8 graden, de enige tropi sche dag (boven 30 graden). Het aantal mooi-weerdagen (zon schijnt minimaal de helft van de tijd, het blijft droog en de maxi mumtemperatuur ligt boven nor- maal) was 38 tegen 35 normaal. Westdorpe turfde 65 warme da gen, 16 zomerse dagen, 5 tropische dagen en 20 mooi-weerdagen. Bij zonder was 24 augustus, toen het daar 33,3 graden werd. Niet eerder was het ergens in het land op die datum zo warm. Westdorpe had de afgelopen da gen ook een regionale hittegolf te pakken (vijf dagen achtereen bo ven de 25 graden, waarvan drie bo ven de 30). Dat gebeurde verder al leen in Limburg. Er viel deze zomer in Zeeland minder regen dan op veel plaatsen elders in het land, maar niet min der dan normaal. Vlissingen tapte 203 millimeter af tegen 202 nor maal. In Westdorpe, waarvoor nog geen normale waarde beschik baar is, viel 142 millimeter. Lande lijk bedroeg de neerslag gemid deld 260 millimeter tegen 225 nor maal. Jump u Hoe is het om ondernemer te zijn? In het flitsproject ZomerOndernemer waagden 20 jongeren de sprong. m dinsdag 30 augustus 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl •ZEELAND 5 Vooral aan de kust was het een mooie zomer Rolf Bosboom Vlissingen •ZEELAND 5 HSUiW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68