Maaltijdbox Brij biedt senioren wel een lekkere hap ZEELAND 5 Zeeland Nazomerfestival Gezelligheid overheerste, en die werd vanaf het podium bepaald nes luchtfotografie voor bedrijven kan verzorgen. Daarvoor heb ik zelf een website gebouwd. Ik weet niet of dit echt een boterham oplevert. Voorlopig zet ik mijn kaarten op een IT-studie. Wat ik heb geleerd? Dat de klant koning is." Megan Simpelaar (t7), Selena Bregonje (r6) en Bente Deveneijns (17), de sport-K3 van het Zwin Col lege in Oostburg, springen letter lijk het bedrijfsleven in. „Met de Jump It proberen we mensen aan het touwtje springen te krijgen. We kopen de springtouwen in en vervolgens customizen we ze, on der meer met een brandmerk. Touwtje springen is gezond. In een kwartiertje verbrand je net zoveel calorieën als in anderhalf uur hard lopen. Het bespaart dus ook nog eens tijd." 'En het is goedkoop', vul len ze als volleerde verkopers aan. „Voor t2,50 euro ben je klaar. Dat is toch een schijntje vergeleken met je sportschoolabonnement?" Marica Balk (21) uit IJzendijke, die 'internationale lifestyle' studeert in Tilburg, bedacht een maaltijdbox voor senio ren. 'Brij' heet haar Hello Fresh-variant. „Uit onder zoek blijkt dat ouderen on dervoed raken omdat het eten niet smakelijk oogt en ook niet lekker is. Daar wil ik met Brij iets aan doen." Meer kleur op het bord, dat in de Brij-box trouwens van aardewerk is. Ze levert drie varianten: kant en klaar, eentje die de klant deels zelf moet be reiden en een verras singsbox. Het menu wil ze met ouderen samen stellen. „Ik ga in IJzendij ke een test doen. Een kwart van de bevolking in Zeeuws-Vlaan- deren is 65-plus, dus een prima proefgebied. Mijn doel is hierop af te stude ren." Zij n vader tip te hem voor het pro ject ZomerOn- dernemer. Sem van Eisen (15) uit Middel burg heeft een drone, maar deed er weinig mee. „Ik drijf nu A Sem van Eisen uit Middelburg Phodrone, een bedrijf dat met dro- met zijn drone. dinsdag 30 augustus 2016 Gemina zacht maar niet braaf Het Zeeland Nazomer festival brengt negen dagen lang muziek op het Abdijplein in Middelburg. Van Sven Hammond tot het Cello8ctet Amsterdam, van De Dijk tot Jett Rebel. Met ook Zeeuwse helden als Danny Vera en RoMi Cage. En nog veel meer. Wat viel op tijdens de avond? Het publiek stond niet zo gecon centreerd te luisteren als bijvoor beeld vrijdagavond, toen een en semble van acht cellisten op het podium stond. Mensen stonden rustig met elkaar te keuvelen, haalden drankjes en bewonder den de verlichte bomen. Maar zelden zonder de heupen te be wegen op het ritme van de mu ziek - al was het maar een klein beetje. Gezelligheid overheer ste, en die werd vanaf het po dium bepaald. Voor herhaling vatbaar? Aan de muziek van Gemina, Ro Mi Cage en Rondé kun je geen buil vallen. Niks mis mee, zoals ze in Zeeland zeggen. Gemina was lief, mooi, zacht, zonder braaf te zijn. RoMi Cage strooi de met wat meer decibellen, liet de felgekleurde lichten nu en dan over het plein flitsen. En toch weer serieuzer dan de af sluiter, Rondé, die als een door gewinterde festivalband anders op het podium stond. Maar alle maal maakten ze muziek die aan genaam in het gehoorligt, waar eigenlijk niemand iets op aan te merken heeft. Perfect voor een zomeravond op het Abdijplein. Website: Lees een verslag van gisteravond en meer over het fes tival op pzc.nl/nazomerfestival De krant doet verslag, elke dag. Wie traden gisteravond op? Gemina, twee muzikale zusjes uit Middelburg. Marith en Isabel- le van Beek zingen veel twee stemmig en klinken als een twee ling. Na Gemina was het de beurt aan RoMi Cage, een pop duo uit Middelburg. Romy en Mi chael Coomans maken popmu ziek die soms neigt naar coun try, maar meer nog naar rock. Ten slotte betrad Rondé het po dium. Een Indiepop-band uit het midden van het land, die veel op treedt op festivals in het land. Was er veel belangstelling? Alle mensen die om de Pop-aan- zee-tent stonden om Gemina van dichtbij te beluisteren, een man of honderd, schoof moeite loos door naar het hoofdpodium voor RoMi Cage. Daar verdrie dubbelde het publiek binnen no-time. En de muziekliefheb bers bleven binnen druppelen. Hoe was de sfeer op het plein? Relaxed. Als een feestje op een Frans pleintje in de avondzon. Typisch Abdijplein, dus. En dat is uiteindelijk toch gewoon het mooiste plein van het land. Ze ker op een zwoele zomeravond, met het monumentale Abdijcom plex zo sfeervol uitverlicht. A Zangeres Romy Coomans van het Middelburgse zangduo RoMi Cage, die zo naar het Abdijplein kon lopen, foto lex de meester Een stoomcursus mag je het met recht noemen. In het pro ject ZomerOndernemer zetten twintig Zeeuwse jongeren de af gelopen maand een eigen be drijfje op. Natuurlijk met hulp van deskundigen. Zo'n vinger oefening levert leuke producten op, bleek gisteren tijdens de slot bijeenkomst in Goes. Frank Balkenende Goes A Marica Balk uit IJzendijke met haar maaltijdbox voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33