PSV hoopt op Kenedy 27 Marcel Brands brengt Mare Overmars verder in het nauw PSV-manager Marcel Brands claimt dat Ajax op het laatste moment heeft geprobeerd Luuk de Jong en Bart Ramselaar te halen. Armenteros na drie jaar terug bij Heracles Ziyech op weg naar Ajax Vitesse rekent op Tighadouini VERSTERKING arcel Brands ver trok gistermiddag geen spier, nadat zijn uitspraken over Ajax-collega Mare Overmars tot de voetbalvol gers waren doorgedrongen. „Kra ken? Dat maken jullie ervan. Ik heb gezegd dat het niet mijn stijl is. De rest is voor jullie interpreta tie." 'Het' is in dit geval de handelwij ze van Overmars op de transfer markt. Hij zou de contractverlen ging van Luuk de Jong bij PSV en de komst van Bart Ramselaar naar Eindhoven in extremis hebben willen voorkomen. Brands brandde in een inter view met het voetbalprogramma 'FC Afkicken' los over het transfer circus van de afgelopen maanden. Een van zijn meest opmerkelijke uitspraken betrof Overmars. De voetbalbaas van Ajax zou Luuk de Jong gebeld hebben op het mo ment dat hij met PSV bijna een ak koord had over een nieuwe verbin tenis. Dat telefoontje was er niet om hem met zijn verjaardag of nieuwe overeenkomst te felicite ren, maar om hem voor een over stap naar Ajax te interesseren. „Ik hoor het telkens weer van zaakwaarnemers", aldus Brands. „Spelers waarmee we rond zijn of bijna rond zijn, worden dan nog door Ajax gebeld. Ook bij een jeugdspeler van ons (de Tsjech Mi chael Sadilek, red.) is het bijvoor beeld gebeurd. Als wij iemand wil len hebben, gaat daar een heel tra ject aan vooraf. We halen geen spelers omdat onze concurrent ze wil halen. Anders hadden we ons nu bijvoorbeeld nog wel voor Ha- kim Ziyech gemeld." Onder vuur Hoewel Brands naar eigen zeggen niet de bedoeling had om zijn Ajax-collega af te fakkelen, kwam het op een groot deel van de bui tenwereld toch zo over. Overmars lag de afgelopen week onder vuur, omdat hij eerst via het eigen club kanaal Ajax-tv had verklaard geen EINDHOVEN PSV hoopt van daag of morgen de Braziliaan Robert Kenedy (20) aan de se lectie toe te voegen, maar heeft nog geen 'ja' te pakken van eigenaar Chelsea. Tech nisch manager Marcel Brands gaf gisteren aan dat hij Kene dy op huurbasis aan de selec tie wil toevoegen, ongeacht het aantal vertrekkers. PSV heeft eerder al naar zijn dien sten geïnformeerd, maar de afgelopen dagen lag de zaak volgens Brands stil. „Het klopt dat we geïnteresseerd zijn en geïnformeerd hebben, maar op dit moment is er geen concrete aanwijzing dat hij naar ons komt. Wij heb ben begrepen dat Chelsea hem liever aan een club in de Premier League verhuurt." Kenedy is een linksback die ook als aanvaller op de flan ken kan spelen. Brands rekent er niet op dat hij nog komt, maar in de voet ballerij kunnen dingen snel veranderen. werk te zullen maken van Ziyech. Inmiddels zijn de Amsterdam mers toch vol in de race om de sterspeler van FC Twente over te nemen. Het tastte de geloofwaar digheid van de Ajax-leiding aan. Bij Ajax wordt het verhaal van Brands niet herkend. Volgens een woordvoerder van de club heeft Overmars niet gesproken met Luuk de Jong en is ook Ramselaar in de afgelopen weken niet meer in beeld geweest bij Ajax. De van FC Utrecht naar PSV overgeko men middenvelder stond eerder wel op de scoutingslijst in Amster dam. Haantjesgevecht Het haantjesgevecht overschaduw de gisteren even de lopende trans ferperikelen bij beide clubs. Brands liet weten geen vertrek van Luciano Narsingh, Adam Ma- her en Jetro Willems meer te ver wachten. Ook voor Simon Poul- sen en Florian Jozefzoon wordt het buitengewoon lastig om voor morgenavond (als de transferpe riode sluit) nog een andere club te vinden. Niettemin blijft het gis sen. Onder meer de zaakwaarne mer van Willems en Maher zin speelde de afgelopen week nog na drukkelijk op een vertrek van bei de spelers. Wij halen geen spelers omdat onze concurrent ze wil halen dinsdag 30 augustus 2016 VOETBAL Samuel Armenteros keert terug bij Heracles Almelo. De 26-jarige spits onderte kende een contract voor één jaar, met een optie op nog een seizoen. De Cu baanse Zweed zat zonder club, nadat hij in mei was vertrokken bij FK Qarabag uit Azerbeidzjan. De aanval ler speelde tussen 2009 en 2013 ook al in het zwart-wit van Heracles. Een Belgisch avontuur bij Anderlecht liep vervolgens op niets uit. De topclub uit Brussel verhuur de hem aan Feyenoord en Willem II, voordat Armen teros vorig jaar naar Azer beidzjan vertrok. VOETBAL Hakim Ziyech was persoon lijk al akkoord met Ajax. En ook de clubs zijn het nu zo goed als eens over de over gang van de creatieve spe ler van FC Twente naar de Amsterdamse club. Ziyech was gisteren al heel de dag in Amsterdam om de laatste plooien glad te strijken. Op het laatste mo ment toonden clubs uit het buitenland ook interesse in hem. Zo deed Swansea Ci ty afgelopen weekeinde nog een miljoenenbod op hem. Maar de voorkeur van de Marokkaanse internatio nal is duidelijk: hij wil naar Ajax. VOETBAL Vitesse richt zijn pijlen op Adnane Tighadouini (foto). De Arnhemse eredivisieclub bevestigt in gesprek te zijn met de 23-jarige aanvaller uit Ede. Vitesse wil hem één jaar huren van Malaga. Tig hadouini staat nog tot 2020 onder contract bij de Spaan se club. Daar komt hij ech ter niet in aanmerking voor een plek in de eerste selec tie. Vorig jaar verhuurde Malaga Tighadouini al aan het Turkse Kayserispor. De aanvaller genoot zijn jeugd opleiding bij Vitesse. De Arn hemmers verhuurden hem aan Cambuur en FC Volen- dam. Via NAC Breda beland de hij vorig jaar bij Malaga. PSV en Ajax botsen op transfermarkt Rik Elfrink Eindhoven T Marcel Brands (links) en Mare Overmars. foto's pro shots en vi images Marcel Brands

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27