'Klein Colombiaantje' verstierf droom van Gesink 26 „Laten we kijken naar de feiten. Ja, Verstappen verknoeit zijn start. Daarna had hij zo'n 200 meter de tijd om dat te herstellen. Het is te vergelijken met een voetballer die na balverlies de bal meteen terug wil veroveren. Dan neem je risi co's. Vervolgens stuurde Vettel te ver naar binnen, waardoor er geen ruimte overbleef voor Raikkönen en al helemaal niet voor Max." Een ander feit is dat er niet eens een onderzoek kwam naar de late re acties van Verstappen om Raikkönen af te houden. Dus zo erg was het niet." „Ik denk wel dat hij, als hij dat in terview terugziet waarin hij zegt de Ferrari's liever van de baan te rijden, denkt: dat had ik beter an ders kunnen zeggen. Maar zondag zag ik voor het eerst in zijn Formu le i-loopbaan dat hij pas 18 jaar is. En wij hebben allemaal de wijs heid achteraf, maar ga er maar eens staan als je vol met adrenali ne zit." „Die hele mediahype van nu slaat nergens op, het waren gewo ne race-incidenten. De gevestigde orde gaat nu klagen, maar het zijn altijd de verliezers die zeuren. Ver stappen is een steen in de vijver van de Formule 1. Zondag zagen we de rimpelingen. Twee jaar gele den was de sport slaapverwek kend om naar te kijken. Dankzij Max is de sport weer spannend en daar mag de Formule t-wereld hem dankbaar voor zijn." Twee jaar geleden was de Formule 1 slaapverwekkend, dankzij Max is de sport weer spannend „Mentaal en technisch is Max Ver stappen al heel ver, gezien zijn leeftijd. Maar het is onmogelijk dat hij geen fouten maakt op weg naar de top. De vraag is of je dit als een echte fout kunt beschou wen. In zijn emotie heeft hij iets geroepen, dat hoort bij een gedre ven sportman, bij een winnaar. Dat is waarschijnlijk twintig mi nuten na de finish gebeurd, als al les nog heel vers is. Als je hem nu dezelfde vragen stelt, zullen de antwoorden genuanceerder zijn." „Ik vind het allemaal nog wel meevallen. Hij heeft dingen kort en krachtig gezegd, we moeten er niet te dramatisch over doen. Dat hoort bij het groeiproces, zoiets zie je ook terug bij grote talenten in het voetbal of het wielrennen. Alleen had Max niet moeten zeg gen dat hij zijn concurrenten nog liever van de baan rijdt dan dat hij ze laat passeren, dat gaat te ver." „Het is voor een topsporter die zichzelf wil verbeteren, essentieel om bij zichzelf te rade te gaan. Ik kan moeilijk oordelen in hoeverre de schuld van de incidenten bij hem ligt, maar zelfreflectie is hoe dan ook cruciaal als er iets mis is gegaan." „We moeten ook niet vergeten dat het brein van een 18-jarige nog niet uitontwikkeld is. Uit on derzoek blijkt dat dit pas rond 25 jaar het geval is. Zaken als zelfre flectie en niet te impulsief en emo tioneel reageren moeten mensen op deze leeftijd vaak nog leren." „Het is te hopen dat hij die za ken leert de komende jaren, dat ie mand hem corrigeert als het no dig is. Wat dat betreft wordt hij na tuurlijk ook altijd vergeleken wor den met zijn vader, die ook zo fel kan zijn. Dat kan een valkuil blij ven voor hem." Hij harkt weer zoals alleen hij dat kan. Dat ranke, gespierde on derstel, malend als een windmo len. Die afgetrainde blonde kop, heen en weer zwiepend bij elke pedaalslag. Op de mythische slot klim naar de bergmeren van Covadonga was Robert Gesink opeens weer Robert Gesink. Tweeënhalve maand na zijn hersenschudding in de Ronde van Zwitserland bleef hij hier gis teren als laatste vluchter solo vooruit in etappe 10 van de Ron de van Spanje, waar hij vaker op krabbelde na een tegenslag. Zijn pech: op dezelfde dag ont brandt de strijd om het eindklas sement ook voor het eerst deze ronde. Nairo Quintana, Alberto Contador, Alejandro Valverde en Chris Froome bestoken elkaar op de slotklim met aanvallen. Tot 2,5 kilometer voor de finish houdt Gesink stand. Dan ziet hij de uit eindelijke ritwinnaar en klasse mentsleider Quintana langszij ko men. „Ik kwam heel ver, maar er kwam helaas nog een klein Co lombiaantje langs", zegt Gesink er later zelf over. „Die blijkt dan net wat frisser als je zelf een dag voorop hebt gezeten. Logisch." Quintana mag dan deze droom verstieren, Gesink weigert alles uit handen te geven. Met een laat ste krachtinspanning spurt hij drievoudig Tourwinnaar Chris Froome nog helemaal kleuren blind om plaats twee. Gesink, la chend: „Als je dan toch de hele dag hebt lopen knallen, kan dat er ook nog wel van af." Tweede in een rit in een grote ronde, nooit deed hij beter. Maar dat is natuurlijk niet voldoende, Gesink wil een ritzege. „Het zou wel lekker zijn als dat deze Vuel ta nog lukt. Al had ik daar graag nu al verandering in gebracht." En dan, lachend: „Maar, hé. Ik ben pas 30 jaar, joh. Ik heb eigen lijk nog tijd zat." dinsdag 30 augustus 2016 Max Verstappen (onder) wordt in de eerste bocht op Spa-Francorchamps van de baan geduwd door de Ferra ri's. FOTO REX FEATURES Later in de race schiet Raikkönen (rechts) uit de bocht na een duel met Max Verstappen. De Fin stelt later dat de Nederlan der hem bewust van de baan werkte. ROLEX ROL EX 'Die medianype slaat nergens op De acties en uitspraken van Max Verstappen maken wereldwijd de tongen los. Drie experts over het racetalent van Red Buil. Robin van der Kloor en Roel Wiche Rotterdam Jan Lammers, oud-autocoureur: Sef Vergoossen, voormalig voet- —Jan Lammers balcoach en sportliefhebber: Lars van der Eerden, sportpsy- choloog: De condor van Varsseveld vliegt weer. Alleen Nairo Quinta- na kon Robert Gesink gisteren van de dagzege houden. Arjan Schouten Lagos De Covadonga Nairo Quintana is weer de leider in de Vuelta. Ploegmaat Alejandro Valverde is zijn naaste belager, op 57 seconden. Froome volgt een tel later. SI Robert Gesink sprint naar plaats twee. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26