24 Terwijl de KNVB in rumoer uiteenvalt, maakt het belangrijkste elftal zich op voor de WK-kwalificatie. VOETBAL NEDERLANDS ELFTAL Kort Interesse voor Bazoer Riechedly Bazoer staat vlak voor het sluiten van de transfermarkt opnieuw in de belangstelling van buitenlandse clubs. „Er spelen weer wat din gen", vertelde de 19-jarige middenvelder van Ajax, voordat hij zich gisteren in Noordwijk meld de bij Oranje. „Vorig seizoen was er interesse voor mij en nu weer. Bij Ajax ben ik nu even ge slachtofferd door de trainer." Bazoer weigerde een halfjaar geleden een aanbieding van Napoli. Tete valt uit bij training Kenny Tete heeft gisteren vroegtijdig de training van het Nederlands elftal verlaten. De rechtsback verliet het speelveld van Quick Boys uit Katwijk en liet zich behandelen door de medische staf van Oranje. Het is nog onduidelijk wat hem mankeert. Tete is een van de twee rechtsbacks in de selectie van bondscoach Danny Blind voor de komende interlands tegen Griekenland en Zweden. Zijn ploeggenoot Joel Veltman bij Ajax is de andere. Dubbelrol Van der Breggen Olympisch kampioene Anna van der Breggen (foto) is geselecteerd voor de wegwedstrijd en de tijdrit bij de Europese titelstrijd van volgende maand in Frankrijk. Ook Ellen van Dijk heeft een dubbelrol toegewezen gekregen. Bij de mannen start Stef Clement op beide onderdelen. Op de tijdrit wordt hij vergezeld door Steven Lammer- tink. Op de weg door, onder meer, Wout Poels. Bij de vrouwen start ook voormalig olympisch kampioene Marianne Vos op de weg. UITSLAGEN Chadli Ten Dam Kreder an de rand van het trainingsveld in Katwijk trekt Wesley Sneijder een quasi-ernstig gezicht. „Ik heb die namen van mogelijke assistenten ook allemaal gelezen", zegt hij. „Dat waren er nog al wat." En dan, half grijnzend, met een glinstering in de ogen: „Mij hebben ze ook gepolst, maar weet je: ik vind zelf voetballen nog veel te leuk." Nee, de spelers van Oranje zullen niet erg wakker liggen van het ver trek van directeur Bert van Oost veen, of van het onophoudelijke ru moer in Zeist. Sneijder al helemaal niet, het bravouremannetje, immer goedgemutst en onbezorgd. Boven dien: die is bij Galatasaray wel wat gewend, qua bestuurlijke chaos. Op de maandag dat de internatio nals verzamelen in Noordwijk, is net het nieuws doorgesijpeld dat Van Oostveen opstapt bij de KNVB. Dat kon er ook nog wel bij, na alle onrust rond het vertrek van Dick Advocaat, en de soap rond Ruud Gullit en Hans van Breukelen die daar op volg de. En dus klinkt overal de vraag hoe dat precies doorwerkt binnen Oran je: al dat gedoe. „Voor ons is het bijzaak", zegt spits Vincent Janssen, een zinnetje dat je bij de meeste spelers langs hoort komen. Ze zijn hier om te voet ballen, ze houden zich niet bezig met bestuurlijke kwesties, ze willen winnen van Zweden, volgende week. Jetro Willems houdt vrolijk een balletje hoog naast de dug-out - en wekt niet meteen de indruk erg van slag te zijn. Tegelijk: helpen doet het nu ook weer niet. Kijk maar naar de maan denlange onrust bij de zwembond of de judobond, resulterend in sportie ve debacles op de Olympische Spe len. Het zijn ongrijpbare mechanis men. Een verband valt nooit te bewij zen, maar het leidt op zijn minst af van de hoofdzaak: sportief presteren en een slag slaan in de strijd om kwa lificatie voor het WK van 2018. Rondom Oranje en de KNVB gaat het dezer dagen over alles behalve voetbal, nota bene aan de vooravond van een nieuwe kwalificatiereeks. Bo vendien, iets verderop op de Dirk Kuijt-tribune in Katwijk kijkt Hans Jorritsma toe, de teammanager die na twintig jaar trouwe dienst moet vertrekken bij de KNVB: de zoveel ste kwestie in een onnavolgbaar hoofdpijndossier. „Dat raakt me wél", zegt Sneijder daarover, nu serieus. „Hans is ie mand die altijd alles tot in de punt jes regelt voor ons. Al sinds ik in Oranje speel, is hij erbij. Als zo'n man dan weg moet, nota bene mid den in de voorbereiding op een be langrijke interland, dan vind ik dat niet goed. Daar heb ik gewoon geen goed gevoel bij." Ook typisch Sneijder: praten met het hart op de tong, niet vies van een vleugje opportunistisme en bom bast: „Als team moeten we onze krachten bundelen, denk ik. Samen voor Hans." Medelijden Je zou dezer dagen haast medelijden voelen met Danny Blind, de bonds coach die in mei nog zo monter be gon aan de herstart van Oranje. In Portugal werkte het Nederlands elf tal een prima trainingsstage af, resul terend in twee oefenoverwinningen en een gelijkspel, behaald met een grondig vernieuwde selectie. Maar in het heden staat Blind al weer hopeloos in zijn hemd - deze keer buiten zijn schuld of invloed AGENDA Dinsdag, 20.45 uur in Solna: dinsdag 30 augustus 2016 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN TENNIS New York (VSt). US Open. Mannen, eerste ronde: Edmund (Gbr) - Gasquet (Fra/13) 6-2 6-2 6-3, Cilic (Kro/7) - Dutra Silva (Bra) 6-4 7-5 6-1, Nadal (Spa/4) - Istomin (Oez) 6-1 6-4 6-2, Ramos (Spa/31) - Benneteau (Fra) 3-6 6-3 6-3 2-6 6-1, Monfils (Fra/10) - Muller (Lux) 6-4 6-2 7-6 (5) Vrouwen, eerste ronde: Kuznetsova (Rus/9) - Schiavo- ne (Ita) 6-1 6-2, Kerber (Dui/2) - Hercog (Slo) 6-0 1-0 Opg, Vinei (lta/7) - Friedsam (Dui) 6-2 6-4, Kvitova (Tsj/14) - Ostapenko (Let) 7-5 6-3, WIELRENNEN Ronde van Spanje. Tiende etappe, Lugones - Lagos de Covandonga: 1 Quintana (Col) 188 km in 4.50.31, 2. Gesink (Ned) 0.24, 3. Froome (GBr) 0.25, 4. Fraile (Spa) 0.28, 5. Valverde (Spa), 6. Scarponi (Ita), 8. Contador (Spa) 1.04, 53. Bouw man 9.30, 68. Tankink 12.05, 83. De Kort 13.31, 129. Kei zer 21.43, 130. Stamsnijder, 131. Van Emden, 143. Terps tra 22.42. Algemeen klassement: 1. Quintana 38.37.07, 2. Valverde 0.57, 3. Froome 0.58, 4. Chaves (Col) 2.09, 5. Contador 2.54, 6. König (Tsj) 2.57, 48. Gesink 35.20, 83. De Kort 1.06.58, 102. Tankink 1.18.02, 114. Bouwman 1.25.48, 137. Keizer 1.38.59, 138. Terpstra 1.39.15, 157. Van Emden 1.53.02,165. Stamsnijder 1.57.50. Nederlandse selectie EK wielrennen. Mannen, weg: Bouwman, Castelijns, Clement, Duyn, Kei zer, De Kort, Lindeman, Oomen en Poels. Tijdrit: Cle ment, Steven Lammertink. Vrouwen, weg: Blaak, Brand, Van der Breggen, Van Dijk, Pieters, Vos, Markus en Korevaar. Tijdrit: Van Dijk, Van der Breggen. 3 Nacer Chadli ver trekt na drie jaar bij Tottenham Hotspur. De Bel Bij Oranje is gische oud-spe ler van AGOVV en FC Twente heeft voor vier jaar getekend bij West Bromwich Albion, dat ook in de Premier League speelt. Wielrenner Lau rens ten Dam plakt er nog een seizoen aan vast bij Giant-AIpe- cin. De routinier, die later dit jaar 36 wordt, stapte eind 2015 over naar de ploeg waar onder meer Tom Du- moulin rijdt. Wesley Kreder koerst volgend jaar weer voor Wanty-Groupe Gobert. De 25-ja- rige Leidenaar stond in 2014 al onder contract bij de Belgische formatie. De laat ste twee jaar kwam hij uit voor Team Roompot. Sjoerd Mossou Noordwijk Donderdag, 20.45 uur in Eindhoven: Nederland - Griekenland (oefeninterland) Zweden - Nederland (kwalificatieduel voor WK 2018) Hans Jorritsma is al twintig jaar in dienst als teamma nager van het Ne derlands elftal. Hij moet daar per 1 ja nuari 2017 mee stoppen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24