/niutifarékm €500 11 VEILIGE DOUCHE IN 1 DAG Jaar na de vluchtelingenpiek verdrinken er nog steeds mensen in zee Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Hoe staat Europa ervoor, een jaar nadat de vluchtelingencrisis de huiskamer binnenkwam? Terwijl de EU hoopt dat de Turkijke-deal standhoudt, verdrinken er nog steeds mensen. Eind augustus 2015. Over de Egeï- sche zee varen elke dag tientallen rubberbootjes met (vooral Syri sche) vluchtelingen van Turkije naar Griekenland. Verderop in Eu ropa, voor het station van Boeda pest, scanderen duizenden vluchte lingen 'Germany, Germany' voor de tv-camera's, terwijl ze wanhopig de treinen naar dat land proberen te bereiken. Over een paar dagen zal de Syrische peuter Alan Kurdi ver drinken en aanspoelen op een Turks strand. De foto van zijn li chaampje wordt een icoon van de crisis. Eind augustus 2015 besefte Eu ropa écht dat er een vluchtelingen- crisis was. Hoe staat het er een jaar later voor? Sinds de EU in maart een deal heeft gesloten met Turkije, komen er veel minder bootjes aan op de Griekse eilanden: 2.400 vluchtelingen in augustus, volgens vluchtelingenor ganisatie UNHCR, tegenover 107.000 in augustus 2015. De meeste migran ten proberen nu in rubberboten vanuit Libië Italië te bereiken. De meeste boten worden op zee on derschept door Europese (marine)- schepen. 105.000 mensen namen in de eerste zeven maanden van 2016 de Libië-route. Ongeveer evenveel als in dezelfde periode in 2015. Het zijn vooral Nigerianen en Eritreeërs. Volgens het IOM ver dronken er dit jaar 3.100 migranten. Dan zitten ze vast. In Griekenland wachten nog 60.000 vluchtelingen op een beslissing over hun toe komst. In Italië is het niet veel beter. Veel van de tienduizenden (Afri kaanse) migranten die daar nog zijn, zullen als economische vluch teling nooit een verblijfsvergun ning krijgen. Het voor de zomer ontruimde vluchtelingenkamp bij Calais telt volgens Frankrijk alweer 7.000 bewoners. Niemand die het echt lijkt te we ten. Een deel van de erkende vluchtelingen in Griekenland moeten worden 'herverdeeld' over Europa, maar dat komt nauwelijks van de grond. Zij die aankwamen na de Turkije-deal moeten terug naar Turkije (waarna Europa een- op-een een Syriër uit een Turks op vangkamp over moet nemen), maar dat gebeurt mondjesmaat. Ook herverdeling vanuit Italië komt niet op gang. Europa probeert ook de stroom migranten uit Afrika tegen te gaan. Het sluit deals met Afri kaanse landen en traint de Libische kustwacht. In Nederland staan nu bedden leeg in de opvang, ze worden achter de hand gehouden, voor als de Tur- kije-deal geen standhoudt. lederjaar belanden meerdan 4.200 mensen in het ziekenhuis door een val in de badkamer. Voelt u zich ook minderveilig in uw badkamer? Wij vervangen uw bad of douche in slechts 1 dag. Ruil uw oude douche of bad in voor een nieuwe, veilige badkamer en ontvang €500 korting! Let op, deze actie loopt t/m 4 september. Syrië 2015 2016 dinsdag 30 augustus 2016 Vooral kampen overvol Vluchtelingen per maand Cyril Rosman Rotterdam m Het voor de zomer geruimde vluchtelingenkamp in het Franse Calais telt alweer 7.000 asiel zoekers. 1. Hoeveel vluchtelingen komen er nu nog aan in Europa? 2. En wat als ze aan land zijn? 3. Hoe nu verder? Algerije CyprijSjf Egypte 200.000 150.000 100.000 50.000 0 Turkije Griekenland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11