SP-lijst ruilt gevestigde namen in voor nieuw talent van buitenaf Hkoopjepeal.nl) —SiïVAN NIEUWS 7 ^3$ Ik plan geen revolutie binnen de SP, helemaal niet. Ik wil een revolutie in Den Haag 70% WM „Heeft te maken met onzeker heid. Mensen zijn bang dat ze hun baan kwijtraken aan arbeids krachten uit lagelonenlanden. Na tuurlijk is dat bedreigend. En in tijden van angst zie je dat populis ten aantrekkelijk zijn. Maar die banen behoud je niet door de is lam te bestrijden. Volgens mij is dat ook niet waar die mensen echt mee bezig zijn. Ze willen een fatsoenlijk contract, een so ciale huurwoning, goede thuis zorg." „Ja, dat punt is gekaapt door rechts. Maar in de jaren 8o ging het om gastarbeiders, nu gaat het om vluchtelingen, die aan oorlog zijn ontsnapt. De analyse van de PW lijkt misschien op die van ons, wij begrijpen die mensen ook, maar hun oplossingen zijn totaal anders. Zij willen moskee ën dicht, azc's dicht, grenzen dicht. Ik vind het een schandalig geluid. Ik zou nooit willen dat de SP zich op zo'n manier roert." „Ik vind dat Emile ons geluid prima vertolkt. Joh, toen mijn vader in de jaren 90 de partij leidde, luisterde er soms hele maal niemand naar de SP. Jaren later kreeg hij in veel punten ge lijk, maar toen! Mijn vader heeft zware tijden gehad, hoor. En ook wel eens op minder dan vijftien zetels gestaan." Ze heeft hem om advies ge vraagd, toen ze nog twijfelde over de stap naar Den Haag. Maar dat advies kwam er niet. „Jan was erg terughoudend. Hij zei wel dat hij trots is op wat ik bij de FNV heb bereikt. Maar hij zei ook: Li lian, dit moet je zelf beslissen. Ik denk dat hij het met me eens was toen ik mezelf vier jaar gele den te onervaren vond, en ik denk ook dat hij me er nu klaar voor vindt. Misschien denkt hij ook aan de last die ik van zijn schaduw kan hebben, maar dat hoeft niet. Ik schaam me niet voor mijn achternaam, ik ben er hartstikke trots op. En ik ben het gewend om onder een vergroot glas te liggen." Ze werd al aardig op de proef gesteld, begin dit jaar, toen het bericht naar buiten kwam dat ze een relatie had met de dertig jaar oudere omroepbaas Jan Slagter. Ineens was haar privéleven het nieuws van de dag. Zelfs de pre mier maakte er grappen over. De ■b :£tlü ^V\ twee kwamen met een schriftelij ke verklaring, waarin ze ontken den een relatie te hebben. „Ik vond het heel vervelend. Al zou ik daten met Cristiano Ronaldo - dat gaat toch niemand wat aan? Ik dacht echt: moeten we hier nou een verklaring over uitge ven? Maar goed, het was blijkbaar nodig. Je hoort: als het niet waar is, zeg het dan! Toen werd de druk zo hoog, dat ik dacht: nou, oké, als jullie het willen horen! Het is niet waar. Maar dan zeg gen mensen weer: ja, als het echt niet waar was, zou je er ook niet op hoeven te reageren! Ja, zeg. Zoek het dan maar uit." Met de premier heeft ze geen contact meer gehad. En als ze hem straks tegenkomt in Den Haag, zal het er wat haar betreft ook niet meer over gaan. „Ik ga hem er niet naar vragen. Ik ben er klaar mee. Klaar." Of het nu weer over de inhoud mag gaan. Over de SP, die achter af al zo vaak gelijk kreeg, zegt ze. „Die flexibilisering van de ar beidsmarkt, dat is ook weer zo'n mode waar we later spijt van gaan krijgen. Iedereen moet maar ZZP'er worden. Dat is leuk voor de happy consultant, maar wie let er op de zelfstandige schilder, die in het zzp-bestaan wordt ge duwd? Wie regelt zijn pensioen, of betaalt wanneer hij ziek wordt? Nu is de SP zogenaamd ouderwets, omdat we hier tegen strijden, maar over tien jaar zegt iedereen: we zijn doorgeschoten. Dat weet ik zeker." Ze wil dingen 'fundamenteel veranderen'. Liefst door een keer niet langs de zijlijn te staan, maar te regeren. „We zijn niet opge richt om altijd in de oppositie te zitten. Ik weet dat een linkse coa litie nu heel ver weg lijkt, maar de mensen gaan pas in maart stemmen. Er zijn gekkere dingen gebeurd." De SP in de regering: het is iets wat haar vader nooit bereikte. „Hij zou het vast mooi vinden als het een keer wél lukt, en ik er een rol in kan spelen. Maar hij droomt er niet van, hoor. Hij is apetrots dat een clubje uit Oss is uitgegroeid tot een brede volkspartij. En dat z'n dochter daar een rolletje in speelt, is helemaal mooi." SP-raadslid en FNV'er Lilian Ma rijnissen is de hoogste nieuwe binnenkomer op 3. Kamerlid Renske Leijten staat op 2, direct achter lijsttrekker Emile Roemer. Een andere opvallende naam is die van huidig partijvoorzitter Ron Meyer. Hij gaf eerder in de wandelgangen aan zich in het land sterk te willen maken voor de partij. Roemer vertelt dat hij Meyer zelfheeft gevraagd toch op de lijst te gaan staan, al maakt de leider gelijk duidelijk dat hij en de SP-voorzitter nooit in één Kamerfractie zullen belanden. Dat is in theorie mogelijk als de SP een flinke winst pakt bij de verkiezingen, maar toch weer in de oppositiebankjes zou belan den: Meyer staat op plek 22. „Ik wilde Ron op de kieslijst, omdat de kans bestaat dat wij straks meepraten over de vormingvan een nieuw kabinet", vertelt Roe mer. „Als ik, of andere toppers op onze lijst dan bewindspersoon worden, wil ik de mogelijkheid openhouden hem alsnog naar de Kamer te halen voor wat extra po wer, naast al onze talenten." Andere opvallende namen hoog op de lijst zijn de Groning se statenfractievoorzitter Sandra Beckerman (6), die ook al veel ge noemd werd toen er een nieuwe voorzitter moest komen, en vak bondsbestuurder Cem Lacin (10). Veel SP'ers uit de huidige frac tie keren niet terug, was al duide lijk. Nu blijkt dat ook Kamerlid Tjitske Siderius niet meer op de kieslijst prijkt. Eerder kondigden Harry van Bommel, Paul Uien- belt, Sharon Gesthuizen, Farshad Bashir en Arnold Merkies zelf hun vertrek aan. Nu slechts €49,95 SLJjJtf Nu slechts 29,95 107,30 77% €82,35 Nu slechts 24,95 77% 70% Nu 2 stuks €29,95 Vanaf slechts €19,95 80% Nu slechts 9,95 maandag 29 augustus 2016 Jullie strijden voor de mensen in de lagere economische klassen. Maar die stemmen vervolgens massaal PVV. In de jaren 80 zei de SP: buiten landers moeten Nederlander worden of anders remigreren. Dat is nu het onderwerp van de PVV. Is het probleem van de SP ook niet dat de partij niet meer wordt geleid door een lasser met een grote bek, maar door een brave man met een strop das? Lilian Marijnissen als 4-jarig meisje met haar vader op de verkiezingsposter van de SP. De SP-lijst voor de Kamerver kiezingen van 15 maart is door spekt met nieuw talent. Leider Emile Roemer kan zijn geluk niet op. „Een aantal toppers heeft nu 'ja' gezegd." Edwin van der Aa Den Haag Luxe Grote RVS Regendouche Verander je badkamer in een luxe wellness Geschikt voor alle douchekranen Compleet geleverd, makkelijk te monteren Sta iedere dag op met een goed humeur! Adviesprijs Korting U bespaart: €149,95 67% €100,- korting korting Set van 3 schitterende palmbomen voor binnen en buiten Heerlijk; het hele jaar door een zomers en exotisch gevoel Kunnen tegen kou; dus ook geschikt voor ons klimaat Verbaas al je vrienden en familie GRATIS verzending! Adviesprijs Korting U I €99,95 70% €70,- 72 stuks Duracell Industrial Batterijen Gaan tot wel 5x langer mee dan gewone batterijen Houdbaar t/m 2021 Altijd handig om in huis te hebben Kies zelf de samenstelling: AA, AAA of beiden DURACELL Adviesprijs Korting U bespaart: korting Duopack split topper hoeslaken van 100% Percal Katoen Speciale hoeslaken voor uw topmatrassen Zorgt voor extra veel comfort in uw bed Lekker zacht en anti-allergisch Beschikbaar in verschillend kleuren korting. Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 70% €70,- Luxe LED Plafonnière met of zonder bewegingssensor Bespaar op energiekosten dankzij LED-verlichting Sensor instellen voor afstand in meters, brandtijd en lichtgevoeligheid Extreem lange levensduur (20.000 uur) Adviesprijs Korting U bespaart: €49,95 60% €30,- korting korting Roterende case voor je iPad of Samsung tablet Beschermt je dure tablet optimaal tegen krassen en stoten Ook te gebruiken als handige standaard voor de perfecte kijkhoek In vele verschillende kleuren en voor vele modellen tabiets Adviesprijs Korting U bespaart: €49,95 80% €40,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay I) NIET TEVRE0EN? GEL0 TERUG!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7