Avond maakt Potatolands goed EREN 19 Vestingdagen toveren Hulst om in één groot Sprookjesbos Hulst was dit weekend in sprookjesachtige sfeer tijdens de jaarlijkse Vestingdagen. Rapunzel heeft het er zondagmiddag maar druk mee. Niet zo gek, want welk kind wil er nu niet met zo'n mooie prinses op de foto? En kele vaders kijken met jaloezie naar hun kinderen. Rapunzel bezocht een weekend lang Hulst, tijdens de Vestingda gen. Zoals het een echte prinses betaamt, overnacht ze niet in het eerste het beste hotelletje. Nee, Ra punzel resideert in de toren van het stadhuis. Op de Grote Markt, met uitzicht over de hele vesting. Uit de toren hangt een lang, dik touw. „De prins klimt langs daar naar boven", vertelt de prinses. Die prins komt uit een sprookje dat nog niet verfilmd is door Walt Disney. „Ik ben de Prins op de Witte Fiets", zegt hij trots. Hij komt uit Hulst, Rapunzel uit het Brabantse Drunen. Elke dag werkt ze in de Efteling. „Dus ik zie Sneeuwwitje, Doornroosje en As sepoester elke dag." Of ze dage lijks achterop bij de Prins op de Witte Fiets mag om naar haar werk te gaan, laat ze in het mid den. Sowieso wedt de prins op meerdere paarden (of fietsen). „Ik heb Assepoester al tien keer ten huwelijk gevraagd." Rapunzel en de Prins op de Wit te Fiets zijn actief voor Er Was Eens, een soort uitzendbureau voor figuren uit het Sprookjesbos. Marleen van Domburg van de Kau- ter heeft er nog geen werk gevon den. Maar ja, zij is dan ook een heks. In grote koperen ketels brouwt ze haar heksendrank Slier- ste keren dat je op een bezem kunt vliegen. Op een steenworp af stand spelen Assepoester, Sneeuw witje, Repelsteeltje en Anastasia het toneelstuk Lang en Gelukkig. Het stuk (opgevoerd voor de poor- lk heb Assepoester al een keer of tien ten huwelijk gevraagd temie. Dat smaakt lang niet gek. En het verband met heksen is zo gelegd. Drink je namelijk te veel Sliertemie, denk je binnen de kort ten van de basiliek) trekt veel toe schouwers, die na de voorstelling snel doorlopen naar de volgende activiteit in de Hulster binnen stad. En ze leefden nog lang en ge lukkig. „Vorig jaar regende het en was het koud. Nu is het 32 graden. Tja, wat doe je eraan?" Mare Stam zit er niet echt mee dat het zaterdagmid dag niet overdreven druk is op 'zijn' Potatolands in Axel. „Dat ma ken we vanavond wel goed." De festivalorganisatie heeft er al les aan gedaan om ervoor te zor gen dat de ongeveer 150 aanwezi gen zaterdagmiddag niet overver hit raken. Er is een fontein en er staan twee zwembaden. „Die bad jes doen we 's avonds weg. Het is mijn laatste jaar als voorzitter, dus zou het zomaar kunnen dat ik an ders in dat zwembad eindig!" Stam werd voorzitter toen Axel 800 jaar bestond, nu vier jaar gele den. Een jubileum dat groots ge vierd werd. „Nu staat de organisa tie en kan ik afscheid nemen. De opvolging is geborgd." Aan het concept van Potatolands is in de loop der jaren weinig veranderd. Muzikaal talent uit Axel en om streken krijgt er een podium. Overdag stellen bijvoorbeeld de Axelse musea hun pracht en praal tentoon. „Als mensen op vakantie zijn, gaan ze naar musea. Naar die in hun eigen stad gaan ze eigen lijk nooit. Daarom zijn de musea van Axel hier, om zich te presente ren", legt Stam uit. Van de exposi ties zijn vooral de drie militaire voertuigen van oorlogsmuseum Gdynia in trek. 's Avonds werd de mindere op komst van de middag inderdaad goedgemaakt. Onder meer The Bright, winnaar van bandjeswed- strijd Steenworp, stond op het po dium. De roek-stage werd afgeslo ten door John's Sons, het dancepo- dium door DJ DVW. Volgens de organisatie kwamen er ongeveer 1.250 mensen op Potatolands af. maandag 29 augustus 2016 richtingen om Bezoekers van de Vestingdagen in Hulst konden dit weekend meerijden met de koets van Assepoester, fotos camile schelstraete Hulst leeft lang en gelukkig Bob Maes Prins op de Witte Fiets Bob Maes Axel Thijs (8, rechts) frist op tijdens een duikcursus. foto peter nicolai De Prins op de Witte Fiets wil ook met Rapunzel op de foto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74