€49 MINICRUISES VOORMINIPRIJZEN P&O 5 Vrienden blijken verwisseld na geboorte in ziekenhuis Naschokken in getroffen aardbevingsgebied Italië NYNKE DE JONG FERRIES ml Twee vrienden uit de Canade se provincie Manitoba hebben onlangs ontdekt dat ze na hun geboorte in 1975 verwisseld zijn in het ziekenhuis. Ze be sloten tot dna-onderzoek na dat een soortgelijk geval vorig jaar aan het licht kwam in Ca nada. De twee hebben altijd gedacht aan een verwisseling omdat ze meer op eikaars ouders leken. Leon Swanson en David Tait Jr. werden met drie dagen verschil geboren in het ziekenhuis in Keewati- nook in 1975. Tijdens een pers conferentie waarop ze het nieuws bekendmaakten, barst- ten ze allebei in tranen uit. „We hebben afgesproken dat we zullen proberen één fami lie te zullen zijn", aldus de va der van een van hen. De Italiaanse regio rondom de plaats Arquata del Tronto in midden-Italië, dat vorige week heftig werd getroffen door een aardbeving, heeft gisteren nog enkele naschokken te verwer ken gekregen. In de middag was er een schok van 3.7 op de schaal van Richter. Iets voor 18 uur was er een nieuwe, nog krachtiger schok van 4.4. Reeds beschadigde gebouwen stortten alsnog in. Het Openbaar Ministerie on derzoekt of het instorten van gebouwen bij de beving ie- Frankrijk: actie VN tegen gifgas mand is aan te rekenen. On dertussen heeft de regering de EU om clementie gevraagd bij het toepassen van de begro tingsregels in verband met de kosten van herstel in mid den-Italië: dit gaat miljarden euro's kosten. In een emotio nele dienst heeft het land za terdag afscheid genomen van de 291 doden die vorige week bij de aardbeving vielen. In middels is dat aantal opgelo pen naar 293: in het weekein de zijn nog enkele gewonden in ziekenhuizen overleden. Actie tegen nepwapens Russen naar Turkije Zwemmer overleden Column ROTTERDAM - HULL ia Boek vandaag nog via pofemes.com/nl/minicruise of bel ons op 010 714 54 64 Zelfs minister-president Mark Rutte had een videoboodschap voor onze Albert. Namens alle Ne derlanders bedankte hij hem har telijk. Boulevard zonder Albert, dat was als Bassie zonder Adriaan, zo sprak onze voorman poëtisch. Het is 2016. De belangrijkste man van het land bedankt een pre sentator die ons jarenlang op de hoogte hield van de klysma's van Patty Brard, de relaties van Patri cia Paay en de financiële besognes van Peter Jan Rens. Ik krabde mezelf even achter de oren. Het is hét bewijs dat roddel- journalistiek officiële journalis tiek is geworden. Vroeger vonden we het nog ranzig wanneer de Joop van Tellingens van deze we reld vanachter een kliko BN'ers be spioneerden. Vroeger las je de Pri vé alleen bij de kapper, in de priva cy van je eigen wassen-watergol- ven-droogkap. Toen sprak men er nog schande van wanneer het op de begrafenis van een BN'er foto's werden gemaakt van verdrie tige collega-celebrity's. Totdat Albert dit nieuws naar primetime bracht. Hij heeft er voor gezorgd dat men het gevoel heeft recht te hebben op al her nieuws. Want dat hoort er im mers bij, als je BN'er bent. Dan moer je maar accepteren dar men sen je in privéleven lopen te wroe ten. Dar ze een huilfoto van je wil len wanneer je net gescheiden bent. Dat je gefilmd wordt wan neer je in een kroeg zit te zoenen met iemand anders. Hoezo hebben wij daar recht op? Hoezo hoort dat erbij, als BN' er? Hoezo heeft er niemand na één seizoen Boulevard gezegd: en nu houden we weer op met dat malle non-nieuws over Saskia en Serge en Hepie en Hepie. Kom al lemaal maar weer achter die kliko vandaan! hebben we aan Albert te danken. De premier bedankt een man die ons op de hoogte hield van de klysma's van Patty Brard Albert Verlinde nam afgelo pen vrijdag afscheid van RTL Boulevard. Na vijftien jaar trouwe roddeldienst is het tijd voor iets anders. We werden er de hele week al rustig op voor bereid, zodat de klap minder hard aan zou komen. Er waren lieve woorden, een afscheidsspeech en een haag van collega's, waardoor ik even dacht dat ze een nieuwe versie van 'We are the world' had den opgenomen. maandag 29 augustus 2016 KEEWATIN00K ROME A Leon Swanson (links) en David Tait Jr. WEIMAR Frankrijk wil dat de Veiligheids raad van de Verenigde Naties door Syrische regeringstroe pen gepleegde gifgasaanvallen aan de kaak stelt. Rusland en ook China kunnen zich onmoge lijk tegen zo'n resolutie keren, vindt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Marc Ayrault. On derzoekers van de VN en de Or ganisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) wezen woensdag de regering in Damascus aan als schuldige aan minstens twee gifgasaan vallen op rebellen. Ruim vierhonderd deelne mers zijn in juni de Mont Ven- toux opgewandeld, -gerend of -gefietst. Dat bracht 774 duizend euro op voor onder zoek naar zenuwziekte ALS. ROTTERDAM De politie begint van daag een landelijke campagne op scho len en bij sportclubs tegen kinderen die met nepwapens op straat lopen. Dit is een groeiend feno meen volgens de po litie. Volgens een woordvoerster krijgt de politie landelijk twintig tot dertig meldingen hiervan per week. Uiterst ge vaarlijk: de politie kan niet op afstand kan zien dat ze niet echt zijn. MOSKOU Rusland heeft het verbod op charters naar T urkije opgehe ven, zoals presiden ten Poetin Erdogan onlangs afspraken. Het verbod werd in gesteld nadat Tur ken een Russische straaljager had neer gehaald. DOVER Een poging om het Kanaal zwemmend over te steken, is een Brit zaterdag fa taal geworden. Nick Thomas was 's och tends vertrokken in Dover en had er al zestien uur in het water op zitten toen hij in de problemen raakte. Hij werd op 16 km van de kust van Calais bewuste loos uit het water ge haald. Reanimeren mocht niet baten; hij overleed in een zie kenhuis. @nynke Roddels JOUW TRIP. JOUW SCHIP. VANAT PER PERSOON Stap aan boord en vaar mee vanaf Rotterdam naar Huil en ontdek alles wat geweldig is aan York, Leeds of Huil. Reis in stijl naar Groot-Brittannië tijdens een P&O Ferries minicruise vanaf 49 per persoon. Algemene voorwaarden: Geldig voor reizen vanaf 1 oktober tot en met 29 december 2016. Geadverteerde prijs is per persoon gebaseerd op 2 personen die een 2-persoons binnenhut delen en reizen van Europoort naar Hull met vertrekdag zondag t/m woensdag. Voor andere vertrekdagen, bestemmingen, maaltijden of andere extra's wordt een toeslag in rekening gebracht. Deze aanbieding kan online en telefonisch geboekt worden. Voor telefonische boekingen geldt een boekingstoeslag van €6. Aanbieding is onderworpen aan beperkte beschikbaarheid en afvaarten en kan zonder voorafgaande kennisgeving worden ingetrokken. De aanbieding kan niet worden gecombineerd met andere aanbiedingen of kortingen. Volledige promotionele en algemene voorwaarden van toepassing en verkrijgbaar op poferries.com Maar roddeljournalistiek is éch te journalistiek geworden. En dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5