AMATEURVOETBAL 25 Reparatie doelnetten haalt ploeg uit ritme, maar toch wordt er gewonnen Hoofdklasser verslaat Dosko met 1-0 na haperend begin. Yves Nyemb (links) werd net als Vlissingen. foto lex de meester Bij VC Vlissingen moe ten komende week de puntjes even op de i worden gezet. De t-o-overwinning gis termiddag op Dosko vergoedde veel, maar het deed de opstartpro blemen in en buiten het veld nu ook weer niet meteen vergeten. „We gaan van de week even pra ten", kondigde trainer Ruud Pen- nings alvast aan. In het onderhoud met zijn spe lers zal het vooral over voetbaltac- tische zaken gaan, met de leiding van de club en de gemeente zul len de organisatorische zaken te gen het licht gehouden worden. VC Vlissingen werkte gisteren voor eigen publiek de eerste com petitiewedstrijd af. Het was de be doeling dat het duel met Dosko om 14.00 uur zou beginnen, maar pas zestien minuten later floot ar biter Post uit Den Haag voor de af trap. De doelnetten bleken bij aan vang niet goed bevestigd te zijn, terwijl de scheidsrechter dat tevo ren al had aangegeven. Het zorgde voor de nodige com motie, zonder dat het probleem werd opgelost. Het bestuur van Vlissingen wees naar de gemeente die als taak heeft om de netten goed te bevestigen. De oproepme- dewerker van de gemeente werd gebeld, maar die was onbereik baar. Toen beide ploegen aan de af trap stonden, was er nog niets ge beurd en weigerde de arbiter te be ginnen. Het zorgde voor irritatie bij trai ner Ruud Pennings. Uuiteindelijk nam hij zelf het heft in handen. Met pinnen, die van een ander veld kwamen, repareerde hij ra zendsnel één van de doelnetten. „Het duurde mij iets te lang alle maal", zei de oefenmeester na af loop. „Voor zo'n warming-up staat een bepaalde tijd. Dan ko men de spieren op spanning, maar door dat gedoe werd dat alle maal tenietgedaan. Natuurlijk is het vervelend dat de gemeente niet bereikbaar is, maar het is ook een leermomentje voor de vereni- Het is ook een leermomentje voor de vereniging ging. We moeten reservemateriaal hebben klaarliggen." De perikelen leken hun weer slag te hebben op Vlissingen. Er kwam weinig terecht van de aan vallende intenties. De ploeg be gon slap aan het duel en gaf Dos ko de gelegenheid om het initia tief te grijpen. De Brabantse for matie deed dat met verve en kreeg in de eerste achttien minuten vier mogelijkheden om de score te ope nen. Vlissingen-doelman Joan van Belzen redde tot twee keer toe en zag eenmaal de bal op de paal be landen. Vlissingen stelde er pas in de 25ste minuut iets tegenover. De boogbal van Khalid El Hattach ging echter over. Op slag van rust was Eren Yildizturan dicht bij de openingstreffer, maar hij reageer de iets te laat op een goede voor zet vanaf links. De aanvaller kwam na rust niet meer terug. Ge- raldi Geerman werd zijn vervan ger. De vleugelspits kreeg al snel de toorn van zijn trainer over zich heen, toen hij twee keer balverlies leed. „Geraldi laat soms geweldige dingen zien", zei Pennings. „Hij heeft een heel belangrijk wapen en dat is zijn snelheid. Hij moet al leen leren om zijn snelheid meer vanuit de combinatie te gebrui ken. Op die manier kan hij zich zelf heel goed vrijspelen. Daar kwam ook de goal uit." Bij die treffer liet Geerman zijn klasse zien. Na een afgeslagen cor ner kwam hij in balbezit en be diende hij centrumspits Yves Nyemb op maat. Die rondde be kwaam af en maakte zijn tweede competitietreffer voor Vlissingen. Dosko drong hierna nog hevig aan, maar verdedigend had Vlissin gen de zaakjes prima op orde. In KARAKTERISTIEK het centrum heersten Jarreau Ma nuhuwa en Milton Roemeratoe. Zo won Vlissingen net als vorige Over de manier van voetballen moeten we het komende week nog maar eens hebben week tegen IFC met 1-0 en heeft de ploeg na twee duels de maxi male score. „Er zijn nog wel wat verbeter- punten hoor", zei Pennings. „Het was tegen Dosko vooral hard wer ken. We zochten te vaak de moei lijke oplossingen en de handelings snelheid was te laag. Daardoor kwamen niet ons spel toe. Over de manier van voetballen moeten we het komende week nog maar eens hebben." maandag 29 augustus 2016 VC Vlissingen overwint alle opstartproblemen vorige week in de uitwedstrijd tegen IFC de matchwinnaar bij VC Jan Dagevos Vlissingen Commotie Ruud Pennings, trainer van VC Vlissingen VC Vlissingen-Dosko 1-0 (0-0). 73. Yves Nyemb 1-0. Scheidsrechter: C. Post (Den Haag). Gele kaart: Kha lid El Hattach (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 300. Bijzonderheden: Hoessein Bouzambou viel kort na rust uit met een enkelblessure. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Milton Roemeratoe, Jar- reau Manuhuwa, Daniel Jan sen; Etienne Mallie (80. Thomas Ragut), Quincy Gooding, Khalid El Hattach, Eren Yildizturan (46. Geral di Geerman), Yves Nyemb en Hoessein Bouzambou (50. Dangelo Martien). Ruud Pennings De grensrechter wijst op een opening in het doelnet, trainer Ruud Pennings staat klaar om het gat te dichten, foto lex de meester macriOn O OM S heftruck leidingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54