VROUWEN VOETBAL 24 AMA1 R.K.V.V. Koewacht Graauw Hoofdplaat Hulsterloo Koewacht SDO'63 Sluis Terhole Vogelwaarde IJzendijke Smerdiek Oostkapelle V.V.H. 1965 Voor trainer Gino van den Broecke was het in de voorbereiding door het ontbreken van een aantal spelers (wegens vakantie) nogal puzzelen. Toch is hij redelijk opti mistisch over het seizoen. „De selectie is in de breedte versterkt met drie spelers van Hontenisse 2 en twee jeugdspelers. Ik heb nu meer opties." De doelstelling is een plaats aan de boven kant van het rechterrijtje. „We moeten de derby's winnen en hopen op een periode- titel." In de vijfde klasse zitten dertien ploegen, waardoor er één club steeds vrij is. De com petitie begint met een thuiswedstrijd tegen Sluis. „Dat is gunstig, maar de tweede wed strijddag zijn we vrij. Dat is niet bevorderlijk voor het ritme." Ardan Tollenaar begint aan zijn vierde seizoen bij Hoofdplaat. De 24-jarige verdediger uit Hoek kan het niveau van de vijfde klasse goed inschatten. Het verblijf in de vierde klasse duurde slechts één seizoen. „We zijn gemotiveerd om vol voor het kampioen schap te gaan, want we willen graag terug naar de vierde klasse." Bij Hoofdplaat stopten enkele spelers en vertrokken Bram van Keeken en Wessel Schoonakker naar IJzendijke, maar dat kan volgens Tollenaar worden opgevangen. De verjongde selectie is gegroeid tot 25 spelers. „Er zijn jonge spelers van Schoon- dijke bijgekomen. Verder zijn twee goede voetballers uit Kroatië, die in Hoofdplaat wonen, een versterking." opgericht 31 juli 1431 VOETBALVERENIGING 15 MEI De club uit Nieuw-Na- men heeft een kleurloos seizoen achter de rug. Daarin gaat volgens Dim O de Waal dit jaar verandering komen. De 28-jarige middenvelder, die achter de spit sen speelt, baseert zijn verwachtingen op de komst van zeven nieuwe spelers. De meeste nieuwelingen komen uit België. Verder is oud-speler Jan Bosman na zijn uitstapje naar Frankrijk teruggekeerd bij Hulsterloo. „Ge lukkig is lan er weer bij. Vorig jaar was de selectie te krap. We kwamen door blessures in de problemen. We staan er nu veel beter voor." De Waal begint aan zijn vierde seizoen bij I lulsterloo, dat onder leiding staat van de Belgische trainer Rudie Vermeiren. Hij ziet kansen voor het behalen van een periode- titel. maandag 29 augustus 2016 SDO'63 wil een beter seizoen Na de degradatie uit de vierde klasse hoopt Zoë Schelfhout dat het verblijf in de vijfde klasse niet langer dan een jaar duurt. „We moeten zo snel mogelijk terug naar de vier de klasse. Promoveren is de doelstelling." De 21 - j arige spits ziet genoeg perspectief met een brede selectie van 25 spelers. „De groep is versterkt met )ordi Rietjens, die terugkeert van RIA W. en enkele Belgische spelers." Het team heeft volgens Schelfhout een goede voorbereiding achter de rug met een trainingskamp in Woensdrecht. De jonge ploeg weet wat ze in de vijfde klasse te wachten staat. „We krijgen te maken met fysiek sterke tegenstanders." Martijn Ivens verwacht een beter seizoen. „Het afgelopen seizoen hadden we te kampen met een blessuregolf Spelers lagen er een half tot een jaar uit. Ze zijn gelukkig weer fit, want onze selectie is smal." Timo Dhondt vertrok naar Hontenisse. Jeugdspeler Tom de Zwart is nieuw in de selectie. Ivens kende zelf een goed jaar. De middenvelder schoof door naar de spitspositie, toen topscorer Kevin Schot wegviel. Dat ging hem uitstekend af, want hij maakte zeventien doelpunten. „In de jeugd bij HW'24 heb ik ook in de aanval gespeeld", vertelt de 30-jarige routinier, die in Breda woont. Hij komt wekelijks voor de training en de wedstrijd naar Lamswaarde. „Mits iedereen fit is moeten we de top vijf kunnen halen." De laatste vier jaar deed Sluis lang mee om de laatste periodetitel, maar op het eind ging het steeds mis. Byron Bentley kan erover meepraten. De aanvoerder speelde de laatste negen jaar onafgebroken in het eerste team, nadat hij tien jaar was gestopt. „We gaan weer voor een periodetitel. Het moet toch een keer lukken." De talentvolle Veron Schram verkaste naar Breskens. „Het is jammer voor ons, maar ik kan hem goed begrijpen." Zelf debuteerde hij op vijftienjarige leeftijd in het eerste team van Sluis. De 38-jarige routinier is de spil van een jonge ploeg. Bentley is eraan gewend dat de voorbe reiding op het seizoen lastig is, omdat veel spelers seizoenwerk doen. „Belangrijk is welke ploegen we in het begin treffen." Het zag er door het stoppen van een aantal spelers aan het eind van vorig seizoen niet goed uit. Bovendien vertrok een van de beste spelers, Sebastiaan de Rijcke, naar Honte nisse. De kleine vereniging kan gelukkig het verblijf in de vijfde klasse met minstens een jaar continueren. Jeugdspelers van HVV'24 zijn erbij gekomen en volgens Bram Inghels een welkome versterking. „Zij hebben zich goed aangepast", vertelt de 27-jarige middenvelder. De selectie van trainer Edy de Witte blijft met vijftien spelers aan de krappe kant. Inghels speelt al twaalf jaar in het eerste elftal en heeft het nodige mee gemaakt. „We zijn in een seizoen met nul punten geëindigd, maar daarin is gelukkig verbetering gekomen. Dat hebben we ook aan de trainer te danken." t IJzendijke promoveerde naar de hoofdklasse. De ploeg van trainer Mare de Kunder miste vorig seizoen in de nacompetitie nipt de promotie naar de vierde klasse. De doelstelling is voor dit jaar opnieuw een periodetitel. Binnen de selectie is er nagenoeg niets veranderd. Doelman Barry van de Wetering komt over van Biervliet en ook jeugdspeler )oram Ver schuren is aan de selectie toegevoegd. „Ik heb nu vier keepers en zestien spelers. Dat loopt niet over", zegt de oefenmester. De Kunder hoopt op een betere competi tiestart dan vorig jaar. „Na de winterstop behaalden we de meeste punten van alle ploegen." Dat was voldoende om een perio detitel te pakken. Vorig seizoen promo veerde IJzendijke naar de hoofdklasse. De equipe van Guust van de Velde heeft in de nieuwe voetbaljaar gang maar één doelstelling en dat is lijfsbehoud. „Het gaat een zwaar seizoen worden", meent de trainer. „De tegenstand voetbalt al jaren in de hoofdklas se en wij komen net kijken. Misschien dat de verre reizen ons parten gaan spelen. Na een lange busreis moeten de speelsters nog presteren en dat kan moeilijk zijn. Maar des te mooier is de uitdaging voor ons", vindt Van de Velde. IJzendijke wacht onder meer uitwedstrijden naar Heerenveen (Heerenveen 2), Gronin gen (Oranje Nassau) en Zwolle (PEC Zwolle 2). Er wordt geopend met een uitwedstrijd in Leiderdorp, tegen RCL. Voor Smerdiek was het afgelopen seizoen een jaar met hoogte- en diepte punten. De ploeg verover de de beker door een 5-2-overwinning op Beerse Boys. Het was een zege van een sterk collectief Smerdiek speelde geruimde tijd met tien speelsters. Daarna volgde de nacompetitie voor lijfsbe houd. Via twee overwinningen op Brielle werd het eersteklasserschap veiliggesteld. „Het was vooral een pechjaar, want we had den veel blessures. We kwamen kwaliteit te kort. We hebben ons versterkt met enkele goede speelsters. Er komt jeugd bij en die gaan wij inpassen in ons elftal. Als iedereen fit blijft, moeten we hoog in de midden moot kunnen eindigen. Ik verwacht er zelf in elk geval veel van", zegt elftalleider Wim Scherpenisse. Nadat de formatie van Ilona Stouthamer vorig jaar de nacompetitie haalde is de doelstelling voor komend voetbalseizoen niet anders. „We willen graag een periodetitel beha len en in de topvijf eindigen in de tweede klasse", is de trainster vol ambitie voor het nieuwe seizoen. „Met drie nieuwe speelsters en een team dat al jaren samenspeelt moet dit mogelijk zijn." Van FC Dauwendaele kwamen twee speelsters over: Amy Hiemstra en Anne van Vooren. Loïs Moeleker maakte de overstap van Domburg. Danique Passenier (RKDEO) en Lieve van Vliet (JVOZ) verlieten de tweedeklasser. Oostkapelle begint de competitie in de tweede klasse B op 3 september met een uitwedstrijd bij Quick Boys. Gino van den Broecke (Graauw)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53