m 'II VIJFDE KLASSE A ZONDAG 3AL 23 Clinge Corn Boys Groede Hontenisse IJzendijke Luctor'88 Oostburg Patrijzen RIA W Schoondijke Sluiskil O Steen Aardenburg maandag 29 augustus 2016 In aanloop naar de nieu we competitie prees Mario Vermeirssen, de trainer van Clinge, zich gelukkig met zijn selectie. Geen enkele speler vertrok en van buitenaf werden ]ens Verstraeten, Angelo de Schrijver (beide HVV'24) en Dennis Goense (Steen) aan de groep toegevoegd. „Het ziet er positief uit", laat Vermeirssen zich dan ook ontvallen. Hoewel het besef er ook is dat de concurren tie groot is. Met de komst van RIA W. Luc- tor'88 en Patrijzen is de vierde klasse alleen maar zwaarder geworden." De doelstelling is net als vorig jaar een plaats in de bovenste regionen, met hopelijk een periodetitel als tastbaar resultaat „De nacompetitie is een ervaring op zich, waarvan je alleen maar sterker kunt worden." De angst dat Corn Boys het nieuwe sei zoen in moet met een gemankeerde selectie is voor een groot deel weggenomen. Na afloop van het seizoen vertrokken Sebasti an de Meijer (Philippine), Quinten Bakker (Oostburg), Mike Stenzei, Stijn Eggermont, Ricky Winne (allen RIA W.), Ricardo de Bruijn (Devo), (aimy van Dijk (Terneuzense Boys), Siem Gans (FC Axel), Joel Mieras (Hoek) en Joram Scheele (Spui), maar trai ner Eric Vanhijfte denkt het gat dat daardoor ontstond aardig opgevuld te hebben. „We hebben nu een selectie van 2 5 man", zegt de opvolger van Arno Verlinde. „Er zijn jongens met een Corn Boys-verleden teruggeko men, we hebben er vijf Belgen bij en spelers uit het derde, zoals Wesley Winne, hebben zich weer beschikbaar gesteld." Het droomseizoen dat Groede vorig jaar beleef de, met promotie naar de vierde klasse en een plaats in de vierde ronde van de beker, heeft de club geen windeieren gelegd. De selectie bleef geheel intact en van bui tenaf kwamen Kika Menu, |an-Willem de Rooij (beiden Breskens), Michel Broeckaert (Biervliet), Ruud van Westen (Axel), Toon van Parijs (Sluis) en Rick Maenhout (Oost burg). I Iet is geen wonder dat trainer André de Nooijer in zijn nopjes is. „De hoop dat we ons in de breedte zouden kunnen verster ken, is verwezenlijkt Voor de vierde klasse was onze selectie wat te smal." De doel stelling is even simpel als begrijpelijk. „We willen graag in de vierde klasse blijven", zegt De Nooijer. Ilontenisse kende vorig jaar een prima seizoen, maar had de pech dat Philippine nauwelijks concur rentie duldde. De ploeg van trainer Marco van Vlierberghe eindigde toch keurig op de tweede plaats en speelde nacompetitie, maar werd in zijn streven naar promotie gedwarsboomd door SC Gastel. De selectie werd uitgebreid met drie spelers van bui tenaf (Timo Dhondt van SDO'63, Sebastiaan de Rijcke van Terhole en Maxim Clippelaar van JVOZ) en twee A-junioren, tot genoe gen vooral van Van Vlierberghe. „We waren verdedigend te kwetsbaar. Dat hebben we nu mooi kunnen opvangen. Bovendien zorgt de grotere concurrentie voor meer scherpte binnen de groep." De lat wordt opnieuw hoog gelegd. Met een zevende plaats in de eindrangschikking deed IJzendijke het vorig seizoen naar behoren, naar niet meer dan dat. Lange tijd leek de vierde plaats haal baar, maar een terugval verhinderde dat. Met een selectie, die met vijf spelers (Merijn van de Plas van Oostburg, Bram van Keeken van Hoofdplaat en drie A-junioren) werd versterkt, moet IJzendijke zich opnieuw in het linkerrijtje kunnen melden, denkt trai ner Nico Knol. „We hebben een jonge ploeg met ambitie. Dat moet de basis voor een goed seizoen zijn." De West-Zeeuws-Vla mingen zagen Dwight van Hulle afhaken, maar denken in de 18-jarige Collin Fenijn een waardige opvolger te hebben. „Hij heeft nog niet de ervaring van Dwight, maar kan wel voetballen." Luctor'88 degradeerde vorig jaar al na één sei zoen uit de derde klasse, maar denkt dat aardig verwerkt te hebben. „We wisten dat de derde klasse een lastig verhaal zou worden", zegt trainer Mick Vujovic. „Maar we hebben wel gezegd: 'Als we degraderen, moeten we dat doen als een betere ploeg." In dat streven hoopt Vujovic geslaagd te zijn. Positief punt: de terugkeer van aanvaller Rutger van Rossum, die vorig jaar lange tijd geblesseerd was. Met een talentvolle A-lich- ting als basis voor de toekomst, is een plaats bij de eerste vijf voorlopig het uitgangspunt in Heinkenszand. „Met een beetje geluk kan een plaats in de nacompetitie dan de beloning zijn", weet Vujovic. Trainer Danny Magi to verruilde na afloop van het seizoen Aardenburg voor Oostburg in de hoop bij zijn nieuwe club het toekomstperspectief te kunnen vinden dat bij zijn vorige werkgever ont brak. „Op papier had Oostburg vorig jaar al een aardig elftal. Met de spelers die er bijgekomen zijn, kan het alleen maar beter gaan." Dat 'beter' moet een hogere positie inhouden dan de negende plaats van vorig seizoen. Met Liam O'Shea (Terneuzen), Sven Jansen (FC Axel), Thijs Cornelis (Cadzand), Tom Brakel (Aardenburg) en Quinten Bakker (Corn Boys) als vijf nieuwelingen gokt Magito niet alleen op meer concurrentie binnen de selectie, maar ook op een betere sfeer. Na de roemloze degradatie uit de derde klasse heeft Patrijzen de bakens verzet. In overleg met Stéphane Cép- èro, de nieuwe trainer, besloot het bestuur niet langer in te zetten op spelers van bui tenaf maar op spelers met een verleden bij de club. Dat leidde tot het vertrek van Marlo Janisse (RCS), Anwar Roemeratoe (long Ambon), Haikam Kadiri (GPC Vlissingen), Perry Bek (SSV'65) en Joey Flubers (Apol- lo'69), maar de keerzijde was dat veel spelers uit de tweede selectie zich weer beschikbaar voor het eerste wilden stellen. „Die jongens willen allemaal een nieuwe start maken en hebben er allemaal zin in om zich te bewij zen", zegt Cépèro. Een doelstelling heeft hij nog niet. „Ik ken de tegenstanders en de vierde klasse niet." In navolging van andere clubs is ook RIA W een andere weg ingeslagen. De Westdorpenaren willen niet langer afhan kelijk zijn van spelers van buitenaf, maar gokken vooral op spelers met hart voor de club. „In de selectie hebben we nu weer acht spelers die uit Westdorpe afkomstig zijn", licht trainer Patrick Verhoosel toe. „We hebben ook met opzet gezocht naar spelers met mentaliteit, waarmee we lange re tijd vooruit kunnen." Zo keerden Ricky Winne, Stijn Egger mont, Mike Stenzei (allen afkomstig vaqn Corn Boys) terug en kwamen ook Mo Kilic (Terneuzen), lorden Takiddine (Philippi ne) en Mark Smit (Sluiskil) de gelederen versterken. De progressie die Schoondijke de laatste jaren heeft gemaakt, re sulteerde vorig seizoen in een keurige achtste plaats. Dat smaakt naar meer. „We willen komend seizoen graag in het linkerrijtje eindigen", zegt trainer Martin van Vooren, die aan zijn derde seizoen bij de West Zeeuws-Vlamingen begint „Als we minder wisselvallig worden, moet dat mogelijk zijn." Van de selectie van vorig jaar keren doelman Matthijs Buzeijn (gestopt) en aanvaller Barry Haerens (lager elftal) niet terug. Hun plaatsen zullen worden ingenomen door Sinan Al Azawi (Terneu zense Boys) en Matthijs Ruytenburg (VDZ). Van Vooren: „Bijna alle clubs hebben zich versterkt. Het wordt dus een zwaar, maar hopelijk mooi seizoen." Met een vierde plaats deed Sluiskil vorig jaar van zich spreken. De ploeg van trainer Henk Michels behaalde 21 punten meer dan een seizoen eerder en ein digde hoger dan in de voorbije twintig jaar het geval was. Het enige waaraan het ont brak, was een periodetitel. De goede pres taties konden echter niet voorkomen dat de selectie een gedaantewisseling onderging. Omdat Darryl Rawidjan (Sint Laureins, B), Randy Zandstra (Corn Boys), Arek Nikolaj- czyk (Spui), Ryan de Regt (Terneuzen) en Bowie van de Bergen (HVV'24) vertrokken, moest Michels op zoek naar vervangers. Het resultaat: een jonge selectie met Randy van Overmeire (28) als meest geroutineerde speler. „Als we niet te veel blessures krijgen, moet een plaats bij de eerste vijfopnieuw mogelijk zijn." Carlo van Grimberghe be gint bij Steen aan zijn zesde seizoen en is daarmee de langstzittende trainer in de vierde klasse. Al die jaren speelde Steen in de top, maar altijd ontbrak het aan de laatste stap naar de derde klasse. Van Grimberghe kent de oorzaak wel. „Een gebrek aan ervaring", meent hij. „We werken altijd met eigen jeugd, maar ook met veel studenten. Omdat die doordeweeks zelden beschikbaar waren, zakten we na de winterstop altijd terug." I let gebrek aan ervaring hoopt Steen opgelost te hebben met een aantal nieuwkomers. „In elke linie hebben we nu een speler met ervaring en conditioneel moeten we een heel seizoen op peil kunnen blijven." De doelstelling is daarom opnieuw een plaats bij de eerste drie, plus een periode. Aardenburg is na de onvermijdelijke degra datie in de vierde klasse afgezakt naar de kelder van het zondagvoetbal. Desondanks ziet Jeroen de Bart op langer termijn mogelijkheden om weer hogerop te gaan. De 31-jarige mid denvelder speelde de laatste vijf seizoenen bij Biervliet, maar besloot terug te keren naar de plek waar zijn roots liggen. „Ik heb best getwijfeld. Toen er veel spelers weg gingen bij Biervliet stond mijn besluit vast. Ik heb er met veel plezier gevoetbald. Bij Aardenburg heb ik het ook altijd naar mijn zin gehad. Ook speelt de komst van trainer Patrick Boute mee." Er staat volgens De Bart een jonge ploeg die gretig is. „Het zal een seizoen worden met vallen en opstaan. Het wordt voor velen een leerproces." Stéphane Cépèro (Patrijzen) f Mario vermeirssen (Clinge)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52