El E RST "E KLASSE C ZONDAG TWEEDE KLASSE E ZONDAG DERDE KLASSE A ZONDAG VIERDE KLASSE A ZONDAG 22 AMATEURVOETBAL Wemeldinge WIK'57 Wolfaartsdijk O ZSC'62 Goes Zeelandia Middelburg HVV'24 Philippine Terneuzen Biervliet Breskens maandag 29 augustus 2016 Precies een jaar hebben trainer Nels Rijvers en de spelersgroep van Wemel dinge de tijd gehad om aan elkaar te wennen en een speelstijl te creëren. Nu is het tijd om te oogsten. „Afgelopen seizoen zijn we steeds beter gaan spelen. We zijn in het seizoen gegroeid. Die lijn moeten we nu voortzet ten", vindt de oefenmeester. Wemeldinge eindigde keurig in de bovenste helft van de middenmoot en dat was aan het begin van de competitie niet vanzelfsprekend. „Ze waren net met slechts drie punten gedegra deerd, er was weinig vertrouwen." Maar nu zijn de manschappen van Rijvers weer vol goede moed en worden ze zelfs gezien als een kanshebber voor de titel. „Als iedereen fit blijft, moeten we minimaal mee kunnen doen om een periodetitel." De stap die Cadzand nu zet, van de reserve-afdeling naar het standaardvoetbal, heeft WIK'57 een aantal jaren geleden ook gezet. De ploeg uit Kerkwerve heeft sindsdien zo'n vier seizoenen aan de vierde klasse kunnen wennen maar moet nu zijn ambitie tonen, vindt trainer |os Wesdorp. „Nu de club weer een aantal jaren op dit niveau actiefis, vind ik dat we iets moeten laten zien. De spelers hebben genoeg ervaring opgedaan." De oefenmeester heeft daarbij ook een dui delijk doel voor ogen: het linkerrijtje. „We hebben een jonge, maar heel enthousiaste groep. In deze competitie zie ik wel kansen voor ons." Dan moet de start wel beter zijn dan vorig jaar, toen de eerste vijf wedstrij den werden verloren. „Dat werkte door in de koppies van de jongens." Miguel Walraven ziet de kansen van Wolfaartsdijk dit seizoen (T positiefin. Afgelopen voetbal jaargang pakte de trainer weinig W punten met zijn ploeg, maar dat moet en kan dit seizoen beter. „Tot nu toe heb ik een positief gevoel. En de spelers hebben dat goede gevoel volgens mij ook", zegt de coach. „Deze klasse is op papier minder sterk dan die van vorig seizoen. Het zou mooi zijn als we dertig punten kunnen halen." Walraven raakte wel een belangrijke speler kwijt. Jelmer van der Baan zet zijn voetbal loopbaan voort bij derdeklasser Arendsker- ke. „Ik had hem er nog graag bij gehad. Maar daartegenover staat dat er een aantal goede jongens doorkomen uit de jeugd, die voor een basisplaats kunnen gaan. We hebben een sterke lichting A's." Misschien wel dé absolute kampi oenskandidaat in de vierde klasse B is ZSC'62. Vrijwel iedere trainer ziet de ploeg uit Scharendijke er dit seizoen met de titel vandoorgaan. Trainer John Tahapary, die nieuw is, wil echter nog niet over een kampioenschap praten. Hij richt zich in eerste instantie liever op pro motie. „Ik denk dat promoveren een reëel doel is. Misschien zijn we dat zelfs aan onze stand verplicht. Of dat dan via de nacompe- titie of de titel gebeurt, maakt niet zo veel uit", zegt de oefenmeester uit Goes. Veel van de ploegen waar hij het moet tegen opne men, kent Tahapary nog niet. Een van zijn grootste concurrenten daarentegen kent hij door en door. „Bij Wemeldinge heb ik een paar jaar gewerkt. Er zit zeker kwaliteit in die ploeg." Goes-trainer John Karei- se kijkt tevreden terug op de prestaties in de voorbereiding. „Voetbal lend gezien is het aardig op orde. We willen vanaf het midden opbouwen, om vervol gens de buitenkant te benutten. Hierin ligt een grote rol voor zowel de buitenspelers als de backs. Op die posities heb ik nu meerdere troeven." Karelse ziet ook nog een aantal verbeter- punten, zoals het benutten van kansen. „De laatste bal ontbreekt nog te vaak. Hierdoor scoren we te weinig." De oefenmeester zag, met name tijdens de Borsele Sloepoort Cup, dat zijn ploeg over mentale weerbaarheid beschikt. „Deze jonge groep wil stappen maken. Tegen Vlissingen speelden we lang met tien man. Iedereen werkte keihard om een resultaat uit het vuur te slepen." S'Nq% Zeelandia Middel- g', burg keerde het v*SV afgelopen voet- ZEELANDiA^MIDDELBURG baljaar terug op aarde. Via de nacompetitie slaagde de ploeg er niet in om lijfsbehoud in de eerste klasse te realiseren. „In eerste instantie is het belangrijk om een stabiele tweedeklasser te worden", stelt trainer Mart van Bree. „Een degradatie kan vervelend nawerken." De oefenmeester, die het stokje overnam van Daan Eikenhout, heeft nog geen con crete doelstelling geformuleerd. „De selectie is nog niet voltallig. Langzaam druppelen de spelers binnen. Mijn beeld van de groep is nog niet helemaal juist. Ik heb alleen wedstrijden gezien in de eindfase van het seizoen, toen het doek al bijna was gevallen. Spelen om lijfsbehoud is heel anders dan de start van de competitie." Na de degradatie uit de tweede klasse trekt HW'24 de kaart van de jeugd. „Een aantal oudere spelers is gestopt en daar zijn veel jonge gasten voor in de plaats gekomen", zegt trainer Ralph Zegers. De selectie werd aangevuld met onder anderen vier spelers met een verle den bij JVOZ. Drie van hen speelden eerder in de jeugd van HVV'24 en zijn dus terug op het oude nest „Dit is een ploeg voor de toekomst. Toen de voorbereiding begon, waren ze er allemaal. Daarna zijn er veel op vakantie gegaan." De trainer wil attractiever voetbal spelen, met meer druk naar voren en meer voetbal van achteruit. HW'24 mikt op een positie in de middenmoot. „Als het kan, willen we ook een prijsje meepakken." V.V. PHILIPPINE 1 MAART 1955 Trainer Dennis de Nooijer speelde twee jaar geleden zeifin het rood-groen nog actief mee in de derde klasse. Zijn ploeg gaat nu na de titel in de vierde klasse onder het motto 'nieuwe ronde, nieuwe kansen' voor handhaving. „We moeten er gewoon in blijven", vindt de oefenmeester. „Iedereen heeft het erover dat er acht man bij is gekomen, maar we zijn er ook acht kwijt. We moesten die plaatsen dus invullen. Dat is goed gelukt." Philippine investeerde vooral in de as van het elftal. „We weten wat ons te wachten staat", stelt De Nooijer. „Goed voetballende ploegen, met sterke en veel bewegende mid denvelders. Ze hebben bovendien allemaal een goede spits." De selectie van Ter- neuzen werd vooral uitgebreid met spelers die ooit in de jeugd van rood-zwart speelden. „We hebben een heel grote groep", beseft Michel Leonhart. Om te zien wat de selectie in huis heeft, begon de voorbereiding vroeg. „Het komt erop neer dat we iets met eigen jongens willen opbouwen", zegt de trainer, die tevreden is over de eerste weken met zijn nieuwe groep. In de aanloop naar het seizoen werd bewust vooral tegen Belgische ploegen gespeeld. „Direct onder veel weer stand", weet Leonhart. „De sfeer is goed, dat is de basis. Vanuit die basis moeten we de kwaliteiten maximaal benutten. We hoeven niet direct kampioen te worden, maar ik wil niet nog eens een kleurloos seizoen draaien. Daarvoor moeten we nog stappen maken." ^NE Als de verwachtingen dit seizoen ergens niet hooggespannen zijn, is dat wel bij Biervliet. De ploeg van de nieuwe trainer Wim Fenijn zag na afloop van de competi tie ook nog eens een heel elftal vertrekken. Zo gingen Derek de Booij, Dennis van Leeuwen, Ferco van der Hooft, Benjamin Wolfert, Ben Ongenae en Jordi Verstraeten naar Terneuzen en verruilden leroen de Bart, Michel Broeckaert en Barry van de Wetering de club voor Aardenburg, Groede en Vogelwaarde. Wat overbleef, is een heel jong elftal met als enige routinier de 3 1 -jarige Eric Adam. „Ik ga niet aan doemdenken doen", zegt Wim Fenijn. „We proberen er met z'n allen een leuk seizoen van te maken." Breskens eindigde vorig seizoen als betrekkelijke outsider op de zesde plaats, maar dwong dankzij een sterke eindsprint alsnog deelname aan de nacompetitie af. Daarin bleek uiteindelijk Grenswachters een te grote sta-in-de-weg (3-2 en 0-2). Door de komst van Joris Corijn (Philippine), Tim van Hasselt, Metin Yavuz (beiden Sint Laureins, België) en Veron Schram (Sluis) is de selectie er in de breedte sterker op gewor den en zijn de ambities verder opgeschroefd. „We willen graag bovenin meedoen", zegt trainer Hubert van den Hemel. „Voorwaarde daarvoor is wel dat we ons nu vanaf het begin laten gelden", weet hij. „Onze selectie heeft kwaliteit genoeg." 4 Michel Leonhart (Terneuzen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51