DERDE KLASSE B ZATERDAG VIERDE KLASSE A ZATERDAG B, 18 AMATEURVl MZVC jVIZVG Duiveland Noad'67 v.v.N Rillandia SKNWK Tholense Boys WHS Bevelanders De Noormannen Domburg Heinkenszand Hoedekenskerke Nieuwland 4? Hij heeft goeie herinne ringen aan Duiveland. Met Sliedrecht werd Anne Smit in Oosterland ooit kampioen in de derde klasse. De in Zwijndrecht woonachtige Smit heeft zin in het Zeeuwse avontuur. „Ik kom binnen bij een echte dorpsclub, met mensen die zich betrokken voelen. Dat vind je in de steden niet meer." Het klikt met zijn assistent Nico Schouten. „Voor mij is alles nieuw, maar hij kent het Zeeuwse voetbal op z'n duimpje." Bij Duiveland moeten ze het vertrek van Masoud Osmani en René Verschoor opvan gen. Doelman Simon de Bruine is komend seizoen met een zware knieblessure uit de roulatie. Met Matthijs Verstrate werd een nieuwe goalie aangetrokken en ook de komst van Leen llzelenberg was welkom. De routiniers Arjan Moerland en Jeroen Reijngoudt hebben bij Noad een stapje teruggedaan. „De jonkies moeten nu hun eigen broek leren op houden", zegt trainer Ad Palings. Iwan Geense, een andere erva ren kracht, sluit opnieuw bij de hoofdmacht aan. Bij Noad hopen ze dat topscorer Frank den Engelsman heel blijft. Door blessures miste de aanvalsleider vorig seizoen meer dan een handvol wedstrijden. Palings heeft vertrouwen in het nieuwe seizoen. „Een aantal vastigheden van vorig jaar is blijven hangen. We hoeven niet helemaal onderop te beginnen." Palings wijst op nieuw komers als Zwaluwe, WC'68DIA en Olympia. „De kwaliteitsverhoudingen zijn moeilijk in te schatten." maandag 29 augustus 2016 Na de promotie nam Rillandia afscheid van de iconen Arjan Koopmans en Mehmet Dolma. „We zullen hun ervaring zeker missen", zegt trainer Bram Kot. „Maar op een gegeven moment moet je de knop omzetten." Bud Aschman blijft wel beschikbaar. Bovendien keren Robin van Bavel en de broertjes Vincent en Laurent Roeland terug op het oude nest. „Daardoor krijgen we meer snelheid in ons spel. En van Robin verwacht ik dat hij zijn goaltjes gaat meepakken." Kot is blij dat Rillandia de derde klasse heeft bereikt „We zijn er aan toe." Een keiharde doelstelling zal je uit zijn mond niet horen. „Ons streven is om elke week het uiterste uit de wedstrijd te halen. En we willen in deze klasse blijven, dat zeker." Voor de in Bruinisse woonachtige Perry Snoep (28) wordt het zijn eerste klus als hoofdtrainer. Vol overtuiging neemt hij de handschoen op. „Ik ben bloedfanatiek." Precies daarom liep hij als coach bij de reserves van WHS, de club waar hij opgroeide, tegen zijn grenzen op. „Ik miste de beleving." Snoep stopte zelf noodgedwongen met voetballen, na een zware knieblessure. Hij is blij met de kans die hij in Nieuwerkerk krijgt. Zijn eerste indrukken zijn positief „Het klikte meteen bij het eerste gesprek. Het is geen patserige club. Saamhorigheid, gewoon doen: daar houd ik van." Snoep treedt aan bij een club die gepromoveerd is. Daar is hij niet bang voor. „Er wordt iets extra's gevraagd." Na de misgelopen pro motie zijn de verwach tingen rond Tholense Boys hoog gespannen, in elk geval bij de buitenwacht Voor trainer Erwin de Nijs is dat geen vanzelfsprekende zaak. „Maar we gaan voor de bovenste plekken." De Nijs is voorzichtig, ook vanwege de vele nieuwe en onbekende tegenstanders. „Ik kan de kwali teit van veel nieuwkomers niet inschatten." De selectie bij de geel-zwarten is intact gebleven. De Nijs legt dit jaar wel andere ac centen. „Vorig jaar hebben we vooral geke ken naar beleving en ambitie bij de spelers. Nu willen we de individuele kwaliteiten meer ontwikkelen." Daarin vallen nog flink wat stappen te zetten. „In balbezit is ons spel voor verbetering vatbaar." De rommelige voorberei ding, met veel vakanties, stuurde ook de plannen van trainer Edwin Kriens in de war. „Je kunt de ploeg in zo'n korte perio de niet naar je hand zetten." WHS moet het komend seizoen doen zonder de naar Bruse Boys vertrokken Perry Potappel en de vanwege veranderde wer komstandigheden niet meer beschikbare Kevin Schaegen. „Dan mis je twee creatieve voetballers." De hoop van Kriens is op de aanstormende jeugd bij de groen-witten gevestigd. Van Quinten Weijler, loost van Dijke en Jeremy de Witte wordt verwacht dat ze aansluiten bij de hoofdmacht. „Misschien zijn we wel iets te jong. Dat kan een probleem worden." Wij Houden Stand e 1 a n Vorig seizoen hoopte Bevelanders hoge ogen te gooien. Uiteindelijk vol deed de eindklassering niet aan de verwachtin- gen van trainer Huseyin Dogan. „We kampten met vakanties, werk, schorsingen en blessures. Nu is de selectie breder geworden." De club gaat voor een plek in de top vijf en een periodetitel. „In de voorhoede hebben we ons versterkt, omdat we het afgelopen seizoen te weinig doelpunten maakten. Het leuke is dat de aanvallers die het afgelopen seizoen ook al deel uitmaakten van de selectie, beter zijn gaan spelen."Dogan hoopt dat de jongens van buitenaf de rest van de groep wat extra elan kan geven. „Dat calimerocomplex is ontstaan in het verleden. Daar moeten we vanaf Er zit muziek in deze groep." Lennard Kerkhove, de trainer van De Noormannen, is duidelijk bij het formuleren van een jPO&fé/fcapéMé doelstelling voor komend seizoen. „Met de groep hebben we besloten om voor een periodetitel te gaan", zegt hij. „Er is geen ploeg die er met kop en schouders bovenuit zal steken." Met een schuin oog kijkt Kerkhove zelfs naar een eventueel kampioenschap. In totaal telt de selectie 2 3 man. „We hebben de groep aangevuld met drie B-junioren, een speler van de tweede selectie en een jongen die gestopt was. Hierdoor krijgen we meer concurrentie. Als je weet dat je erin staat, kun je de teugels wat laten vieren. Nu is er een stapje extra nodig." Domburg degradeerde het afgelopen seizoen uit de derde klasse. Trainer Jacques Blijlevens ziet het stapje terug naar de vierde klasse niet per se als iets negatiefs. „De club bevindt zich in een overgangsfase. Jonge jongens moeten worden ingepast." De verjongingswens kwam vanuit het bestuur. Maar de maatregel is noodgedwon gen. „Domburg heeft een vrij oud elftal. Veel spelers zijn seizoenswerkers of hebben een gezin. Dat gaat vaak voor, waardoor trainen lastig wordt. Dat is natuurlijk niet ideaal. Zeker in de voorbereiding is het moeilijk, aangezien veel jongens andere activiteiten hebben naast voetbal. Er zit voldoende kwaliteit in de groep, maar het is altijd maar even de vraag wie er beschikbaar is." Heinkenszand begon afgelopen seizoen met een heel nieuw elftal. „Die ervaring hebben we inmiddels als groep opgedaan", concludeert trainer Niek van den Houten. „De spelers hebben stappen gemaakt en zichzelf ontwikkeld." Ook kreeg de ploeg er een aantal nieuwe gezichten bij. „Dat geeft weer een kwaliteitsimpuls. Maar of we bovenin mee kunnen draaien, is nog afwachten. We zitten in een moeilijke com petitie met veel degradanten uit de derde klasse. Een periodetitel zou mooi zijn." Van den Houten hoopt dat zijn spelersgroep ook dit jaar de wil toont om beter te worden. Zo wel voetballend, tactisch als in de coaching. „En dat het seizoen zonder gemor verloopt. Op die manier is het zeker mogelijk om mee te doen in deze competitie." Hoedekenskerke eindig de het afgelopen seizoen op de negende plaats. Het meest opzienbare resultaat werd behaald tegen RCS, dat glansrijk kampioen werd. De ploeg wist als eerste een punt te bemachtigen tegen de Souburgers. „Ook nu zal het weer een zwaar jaar worden tegen de Walcherse ploegen", kijkt trainer Ronald Zuijdwegt vooruit. De oefenmeester grapt over een eventueel kampioenschap. „Dat is zoals elk jaar de doelstelling, maar met een plek in de top vijf kan ik ook tevre den zijn." Zuijdwegt kan dit seizoen nagenoeg over dezelfde spelers beschikken. „Het is een leu ke groep. Deze jongens komen graag voor hun dorpje uit." MZVC degradeerde het afgelopen seizoen uit de derde klasse. Dit voet baljaar begint de club met een flink gewijzigd elftal. „We moeten zeven nieuwe spelers inpassen", zegt trainer Ron Amperse. „Het kost natuurlijk even wat tijd om elkaar te leren kennen." Op voetballend gebied is de selectie ver beterd, concludeert de trainer. „Maar dat is niet het enige waar deze klasse om vraagt. Je moet ook kunnen bikkelen. Daar moeten we mee leren omgaan." De kracht van MZVC zit 'm volgens Amperse vooral in de mix tussen jonge en ervaren spelers. „Een routinier als Arjan Human scheldt iemand verrot als het moet. Dat heeft veel meer invloed dan dat we langs de kant staan te blèren. Hier word je als elftal beter van." Na de degradatie van Nieuwland is een aantal spelers gestopt. „Er zijn heel wat A-junioren over gekomen". vertelt trainer Ad Poortvliet. „Een aantal jongens deed eind vorig seizoen ook al mee. Het inpassen gaat redelijk goed. Ook zijn er van buitenaf wat versterkingen bij en is er iemand uit de tweede selectie doorgescho ven. Het is nog wat aftasten onderling." Poortvliet hoopt dat zijn elftal de komende voetbaljaargang verzorgder zal spelen. „Het zou mooi zijn als dat ons een plek in het linkerrijtje oplevert." De oefenmeester verwacht dat de groep er zal staan als de competitie begint. „Natuur lijk was de degradatie een teleurstelling, maar het heeft niet nagedreund. Het positi visme en enthousiasme zijn er." Bram Kot (Rillandia)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47