DERDE KLASSE A ZATERDAG BAL 17 Arnemuiden Colijnsplaatse Boys Vlissingen Kgpc 's-Heer Arendskerke Jong Ambon Kapelle Krabbendijke Kruiningen - K"K"EN Lewedorpse Boys Lewedorpse RCS VCK Vlissingen Walcheren Yerseke firnemuidcn maandag 29 augustus 2016 Nick Corré moet het bij Arnemui den stellen zonder spits Marinus Baas, die gestopt is. „Dat scheelt een hoop goals, maar geeft anderen weer de kans om zich te laten zien. Hij speelt geen verstoppertje. „De spelers hebben uitgesproken dat we voor een perio de en volle bak voor promotie gaan." Arnemuiden miste vorig seizoen de promotie naar de tweede klasse. „Vanuit het bestuur is de wens geuit dat Arnemui den op termijn een stabiele tweedeklasser moet worden. Ik ga proberen de ploeg wat rustiger en verzorgder te laten voetballen. Qua inzet zit het bij Arnemuiden altijd wel goed, er is een goede accommodatie en alle ingrediënten zijn aanwezig. We moeten ook gestaag tactisch groeien." „Op zich was de promotie van ons wel verrassend", kijkt trainer Arjan Sandee nog even terug op het vorige seizoen. In Co- lijnsplaat is er weinig veranderd. „De selectie is bijna hetzelfde gebleven, zoals bij de meeste dorpsclubs zonder financiële middelen. Het is een jonge groep waar best potentie in zit Er zitten genoeg jonge jongens bij die de derde of tweede klasse aan kunnen." Sandee heeft echter wel andere kopzorgen. „De breedte van de selectie is het grootste punt. Ik heb vijftien of zestien gelijkwaardige eerste elftalspelers. Vorig seizoen konden we tegen bepaalde ploegen nog wel eens rustig aan doen, maar nu moeten we elke week volle bak gaan." VLISSINGEN Na de degradatie van vorig seizoen maakt Karl Vergouwen een nieuwe start. „We hebben een mooie selectie en gaan bij GPC weer opbouwen. Dat is ook weer mooi voor een trainer om mee te maken. Er is bij GPC een technische commissie ontstaan met mannen tussen de dertig en vijftig, zeg maar de middenklassers, die hun schou ders onder de vereniging hebben gezet. Er zijn nauwelijks spelers weggegaan en we hebben er behoorlijk wat bij gekregen. We hebben geen A's en B's, maar dit jaar weer wel twee C-teams. Het duurt nog even voordat die volgroeid zijn." Die tussenfase moet de Vlissingse club zien door te komen. „De derde klasse leeft wel. Het niveau is een stapje lager, maar er zijn heel veel derby's." „Ik hoef niet een-twee- drie een prijs te pakken, maar wil de jongere spelers bij Arends kerke beter maken", spreekt Adriaan Nieu- wenhuijse zich uit. In zijn tweede seizoen bij Arendskerke hoopt hij wel beter te pres teren dan de achtste plek van vorig jaar. „Ik had er wel iets meer van verwacht. Slecht gestart, een goede middenperiode en op het laatst wat teruggevallen. We misten nog wel wat, maar ik verwacht dit seizoen aan te haken bij ploegen als Walcheren, Yerseke, RCS, Arnemuiden en GPC. Maar het kan alle kanten op." Nieuwenhuijse is content met zijn spelersgroep. Met de komst van lelmer van der Baan en David Corstanje is de selec tie breder geworden. „Dat zijn twee jongens die precies in ons plaatje passen." „Bij ons moet er niets, maar ik wil proberen mijn ploeg weer het herkenbare spelletje te laten spelen", geeft Marlon Mual prijs. Hij begint aan zijn vierde seizoen als hoofdtrainer bij de Middelbur gers. „Ik loop hier in totaal al zes seizoenen rond en nu moeten we iets laten zien. Ik wil hoger eindigen dan vorig jaar. Toen werden we zevende. Maar de derde klasse is breed. Er zijn geen ploegen meer waar je zomaar overheen loopt." Bij Jong Ambon vertrok een aantal spelers. „We hebben wat kwali teit ingeleverd, maar er komt ook wat kwa liteit voor terug. Ik heb Maaikel Hoogstad en Anwar Roemeratoe nog bij Zeelandia Middelburg in de jeugd gehad. Die jongens passen goed bij ons JONG lohn de Frel begon al op 2 3 juli bij zijn nieuwe ploeg. De Brabantse trainer, die eerder al in Zeeland bij Rillandia, Zierikzee en HW'24 werkzaam was, liep de afgelopen twee seizoenen rond als trainer van Krabbendijke. „Daar was een super tweetal (Elco lansen en Danny Weber), maar Kapelle is heel degelijk. De eerste indruk is heel positief. We hebben een vrij jonge selectie die uit negentien man bestaat. I let is een technische ploeg." Kapelle eindig de vorig seizoen op de zesde plek. De Frel: „Mijn doelstelling is om meer punten dan de 39 van vorig seizoen te halen, plus daarnaast de nodige ontwikkeling door te maken. Ka pelle is voor mij een echte uitdaging. Ik vind het een mooie, grote club met een tweede elftal wat op een redelijk niveau speelt en met veel jeugd." Pim Bruins debuteert als hoofdtrainer. „Ik ben pas 34, maar heb na tuurlijk als trainer ook al bij RBC in de jeugd rondgelopen", aldus Bruins, die in het bezit is van TC II en ook al een deel van TC I afgerond heeft. „Ik wilde in de voetballerij blijven en Krabbendijke had een goed verhaal. Ik sta er heel blanco in." Bruins legt de lat hoog: „We willen onszelf verbeteren ten opzichte van vorig seizoen, maar de derde klasse is sterker geworden." Zijn grootste uitdaging ligt in de manier van spelen. „Het verbeteren, op tactisch en tech nisch vlak, van het voetballen. Ik heb een bepaalde visie, maar je moet heel realistisch zijn. Je hebt altijd te maken met de groep die je tot je beschikking hebt." Will Raats maakt voor I I het eerst in Kruiningen I üfwjj I de seizoenstart mee. In I I januari stroomde hij, B als vervanger van de B vertrokken John Tahapary, al in bij de club. „Het is lastig om middenin een seizoen de rijen te sluiten. Dat vergt tijd. Het gaat nu goed en we hebben de tijd om als groep tot elkaar te komen." Raats' uitdaging is helder. „De ploeg als groep laten functioneren. We hebben redelijke lijnen uitgezet en moeten er met zijn allen keihard voor werken. Het zou heel mooi zijn als we rond maart voldoende pun ten hebben vergaard om veilig te zijn. Maar het zijn niet de minste ploegen die er dit seizoen bij zijn gekomen. Dat zijn serieuze tegenstanders en we moeten flink aan de bak om punten te vergaren." W KRUINING lil maar onze D O V& selectie zou het niveau van de gemiddelde derdeklasser aan moeten kunnen", geeft Paulus Poort vliet aan. De trainer, die vorig seizoen via de nacompetitie promoveerde vanuit de vierde klasse, is benieuwd naar de zwaarte van de klasse. „Voor ons is het een behoorlijke uitdaging. De derde klasse is een spannende en mooie competitie, met vijf of zes ploegen die bovenin meedoen, en de rest eronder is ook aan elkaar gewaagd. Vorig jaar hebben wij een gigantisch goed jaar gehad en we hebben weinig last van schorsingen en bles sures gehad." De selectie kende de nodige spelersmutaties, maar per saldo heeft Poort vliet de beschikking over een bredere groep. Dat is, een klasse hoger, zeker welkom. Na Domburg, Nieuwland, en Serooskerke is RCS de vierde club voor trainer )ohn Bentschap Knook. Er wordt na de titel in de vierde klasse een trede hoger heel wat verwacht van RCS, zo is de algemene gedachte. „Dat snap ik wel. Ik wil ook naar de tweede klasse. Dat is op termijn ook de ambitie van de vereniging. De uitdaging is voor mij om in alle wedstrijden scherp te zijn. Vorig jaar is RCS op dominante wijze kampioen geworden." Bentschap Knook is terug op het nest, waar hij eerder als voetballer actief was. „We willen RCS graag wat breder maken op zaterdag, maar wel met spelers met de RCS-gedachte: spelers die in de eerste plaats hun opleiding bij RCS hebben gehad." Thoni 1$ Voetbal Combinatie Koudekerks de Ridder is op 23 juli al aan zijn tweede seizoen in Koudekerke begonnen. „Dat is zo'n zes weken voor de competitie. Dat doe ik altijd", verklaart hij. „Onze competitie is sterker geworden met ploegen als GPC en RCS. En de top vier, op Serooskerke na, is er ook in gebleven. Ploegen als Colijnsplaatse Boys, Vlissingen en Lewedorpse Boys kan ik niet zo goed inschatten, dus het wordt vast weer een spannende competitie." De selectie van VCK is ten opzichte van het afgelopen seizoen, toen het als negende eindigde, breder geworden. „Wij zijn geen kampioenskandidaat, maar je moet toch altijd proberen voor een periode te gaan. Als trainer wil ik door ontwikkelen waar we vorig jaar geëindigd zijn. We moeten weer stapjes gaan maken: minder doelpunten tegen krijgen en er zelf meer scoren." Renato Dijkstra promo veerde het afgelopen seizoen met Vlissingen en weet dat hij een krappe selectie heeft voor de derde klasse. „Hopelijk komen er, zoals meestal, nog wat studenten bij. Ik vind het moeilijk om iets over de derde klasse te zeggen. Vorig jaar ging het ons in oefenwedstrijden tegen derde- en tweedeklassers wel goed af en boekten we goede resultaten." De 44-jarige Dijkstra heeft dit seizoen Rupesh Baghola als assistent. „Dat is wel fijn want dan kan ik af en toe wat spelers apart nemen." Dijkstra spreekt in eerste instantie geen doelstelling uit: „Het is eerst zaak om ieder een fit te krijgen voor de competitie." En vervolgens komt er alsnog wat uit de koker: „Ik wil in het linkerrijtje eindigen." Kevin Hollander (27) is dit seizoen de eindverantwoordelij ke bij Walcheren. De laatste jaren vervulde hij samen met René van Herpen, die nu assistent wordt, die taak. Hij zag topscorer Steve Schalkwijk vertrek ken naar Goes en daarnaast stopte Jeremy Spelier. „Qua scorend vermogen hebben we ingeleverd, maar het geeft toch ook weer de kans voor andere jongens om zich te laten zien. Mark van der Eijk, Tim Smulders, Daryl Hollander en Bart Chermin zijn nu de ervaren jongens." Walcheren haalde vorig jaar de nacompetitie en als het aan Hollan der ligt komt het dit seizoen ook weer zo ver. „RCS is voor mij de grote titelkandidaat en ik ben ook wel benieuwd naar Yerseke, Arnemuiden en GPC." Renato Dijkstra (Vlissingen zat) Gerrit Petersen begint aan zijn derde jaar in Yerseke en zag de hoop op promotie in de nacompetitie vervlie gen. „De nacompetitie is slecht verlopen. Ik had aan het eind van het seizoen het gevoel al dat we op waren. We trainden ook niet meer volledig. In de nacompetitie misten we ervaring en werden we afgetroefd op fysieke kwaliteiten." Nieuwe ronde, nieuwe kansen voor Yerseke, dat met het vertrek van Xander van der Poel een aderlating moet ondergaan. „Maar er komen vier A-junioren bij en Redgey Visser is overgekomen van SSV'65." Petersen hoopt het puntenaantal van vorig seizoen te evenaren. „Met 64 punten word je normaal gesproken kampioen. We gaan het proberen, maar het zal lastig worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46