SEIZOEN 2016-2017 E E RS1 "E KLASSE C ZATERDAG TWEEDE KLASSE E ZATERDAG 16 AMATEUI ^«4 Kloetinge MZC'11 Bruse Boys De Meeuwen FC Axel FC Dauwendaele Nieuwdorp Oostkapelle Serooskerke SVV'65 Terneuzense Boys Zaamslag erooskerke Kloetinge-trainer Arie \4vt- van der Zouwen kijkt met een goed gevoel vooruit op komend voetbalseizoen. Door een korte voorbereiding is er nog genoeg bij te schaven, maar hij heeft ook al lichtpuntjes gezien, „longens die vorig jaar nieuw waren, zoals Tom Wuyts en Corné de |onge, maken een zeer goede indruk op me. ]e ziet dat ze meer zelfvertrouwen hebben. Ze laten leuke dingen zien. Van hen mogen we denk ik veel verwachten." Ook is de selectie flink aange vuld. Met talenten, maar ook met spelers die er meteen moeten staan. „Ik ben benieuwd hoe iedereen zich gaat ontwikkelen", zegt de oefenmeester, die zichzelf ook hoopt te verbeteren. „Het zou mooi zijn als we het een stapje beter doen dan vorig seizoen en nu wél een periode pakken." maandag 29 augustus 2016 Door het behalen van het kampioenschap in de tweede klasse mag MZC'l 1 dit seizoen zijn opwachting maken in de eerste klasse. De ploeg staat bekend om het goede spel. „Maar nu zullen we, ik denk vooral in het begin, wat minder mooi moeten voetballen. De punten staan voorop", zegt trainer Alexander van Keulen. Hij wil dit seizoen vechten voor handhaving. „Als we vier ploegen onder ons houden, hebben we het denk ik goed gedaan." Maar de oefen- meester ziet dit jaar bovenal als een goede leerschool voor zijn ploeg. „Met name de eerste maanden." Ook is er nog werk aan de winkel. Vooral in verdedigend opzicht wil Van Keulen nog zekerheden inbouwen, die ervoor moeten zorgen dat Zierikzee ook volgend jaar een eersteklasser heeft. Marco Groeneveld kende bij Bruse Boys een verre van perfecte oefencampag ne. Zelf was hij twee weken afwezig en in die periode vulden Michel Maaskant en Koos Kalf de leegte op. „Nul ideale voorbe reiding", typeert de Goesenaar zijn eerste weken bij 'Bru'. „Het is wel wennen na vier jaar SSV, maar ik voel me op mijn gemak. Het zal allemaal nog een beetje moeten groeien en ik moet niet als een olifant door de porseleinkast heen willen lopen." Groeneveld durft wel een verwachting uit te spreken: „Het ligt eraan hoe bereid ze zijn om de arbeid te verrichten. Hard werken, arbeid adelt. Er zijn jongens bij die op een hoger niveau hebben gespeeld, die zijn niet voor niets teruggekomen." uu>«n 9 Daan Eikenhout maakte c de overstap van de zondag (Zeelandia Middelburg) naar de zaterdag. „Maar het grootste verschil is dat er bij De Meeuwen geen kunstgras is", geeft Eikenhout aan. In de voorbereiding heeft hij een goed beeld gekregen van zijn nieuwe selectie. „Het is een jongetalentvolle groep. Ik heb de selectie wat kleiner gemaakt. Er is één jon gen weggegaan en Alfaro Pentury en Thijs Binnerts zijn teruggekomen. Alleen is het jammer dat Thijs nog geblesseerd is. Maar er zit genoeg kwaliteit in deze selectie." Eikenhout omschrijft de tweede klasse als lastig. Elke week is bijna een finale, want er zijn veel goede ploegen. Maar als wij in het linkerrijtje eindigen en als ik Meeuwen kan laten voetballen zoals ik wil, dan ben ik aan het eind van het seizoen tevreden." In Axel wordt er geen verstoppertje gespeeld. „Onze selectie is beter en breder geworden. We hebben een paar goede spelers erbij gekregen. We zijn vorig jaar tweede geworden en hebben het na de overschrijvingstermijn al besproken: we gaan voor het kampioenschap", spreekt Kees Westerweele uit. De trainer werd in zijn eerste jaar kampioen in de derde klasse en liep vorig seizoen promotie naar de eerste klasse mis. „Ik denk dat het na twee succesvolle seizoenen nu zaak is om de boel op scherp te krijgen. De 'mindset' moet goed zijn, want het gaat allemaal niet vanzelf." Westerweele is benieuwd naar ploegen als DBGC, Den Bommel en Prinsenland. „Ons seizoen is geslaagd als we promoveren, via een kampioenschap of via de nacompetitie." Adil Fertoute kende wegens de late school vakanties een gebroken voorbereiding bij zijn nieuwe club. „Marcel Lou- rens heeft er leuk voetbal ingebracht. We zijn twee goede spelers kwijtgeraakt, maar er zijn wat jonge jongens voor teruggekomen. Er zit wel voldoende potentie in, maar het is de vraag of het genoeg is om te promoveren." Fertoute legt de lat voor zichzelf hoog. „Ik hoop dat ik de ploeg nog beter kan maken. Het zou mooi zijn als ik het nog beter kan gaan doen dan Marcel. Ik denk dat in de omschakeling van balbezit naar balverlies de grootste uitdaging ligt." Fertoute liep de laatste seizoenen rond in de derde klasse en is benieuwd naar de hernieuwde kennisma king met de tweede klasse. Niels Mulder is nog altijd van de partij bij Nieuwdorp, maar wel in een nieuwe rol. De 33-jarige docent is vanaf dit seizoen leider/assistent naast trai ner Huib Meerman. „Ik heb achttien jaar in het eerste gevoetbald. Ze zaten moeilijk met een leider en ik wilde eerst nog in het tweede gaan voetballen. Soms moet je keuzes maken. Ik wil wat meer thuis zijn en ik zit ook met studie." Blessureleed droeg ook bij aan Mul ders beslissing. „Vorig jaar in de nacompetitie tegen Arnemuiden heb ik mijn enkelbanden ingescheurd." Mulder is benieuwd naar de prestaties van Nieuwdorp. „In de breedte zijn we er iets op vooruitgegaan. Er is een aantal jonge jongens bij gekomen. Ik wil gewoon nog bij de jongens zijn, er zijn als ze me nodig hebben." laimy van Bloppoel kan flink aan de bak bij Oostkapelle, want hij zag in Rick Pattenier, Harold Vermeulen, Huib Bimmel en Wilco Filius een karrevracht aan routine afhaken. „We leveren qua ervaring en uit straling wel in, maar krijgen er met Sjoerd Verhulst 0VOZ), Hicham El Kaddouri (Vlissingen) en Aikido Dervishi (Goes) een hoop voetbal bij. Dat zijn jongens die de bal graag willen hebben. Goede voetballers", weet Van Bloppoel. „Ik hoop dat de jonge jongens zich gaan ontwikkelen. Het zal wel gaan schommelen, het is afwachten hoe het gaat lopen. Er staat nu een elftal dat kan groeien en ik hoop dat het allemaal een beetje gaat passen. Het zou mooi zijn als we bovenin het rechterrijtje kunnen eindigen." „We zijn vorig seizoen ge promoveerd en moeten nu als individu en groep gaan doorgroeien", laat Cees Houtepen weten. De kampioen van de derde klasse A moet volgens de trainer een klasse hoger zeker mee kun nen. „Er zit rek in de groep. Veel rek. Vorig seizoen hebben we al tegen tweedeklassers geoefend, maar nu zullen we het elke week moeten laten zien." Houtepen proeft binnen heel Serooskerke dat de vereniging hogerop wil en een stabiele tweedeklasser wil wor den. „De voorbereiding is ideaal geweest, met wedstrijden tegen goede ploegen. Hoe hoger de weerstand, hoe meer er aan het licht komt. Ik hoop dat de ontwikkeling doorzet en we niet tegen degradatie hoeven te gaan spelen." Romeo van Aerde geniet bij zijn nieuwe club. „Ik kan er op mijn fietsje naar toe en SSV'65 is een heel gemoedelijke vereniging. Het is voor mij een bewuste keuze: een stadsclub. Ik heb me vorig jaar in mijn vingers gesneden met een dorpsclub (WHS), maar het totaalplaatje bij SSV is goed. Bij clubs als Vlissingen en Goes draait alles alleen om het eerste, maar hier speelt het tweede ook op een behoorlijk niveau." Van Aerde hoopt een lekker seizoen te draaien. „Ik waak er altijd voor om nu de lat al hoger te leggen dan vorig seizoen. Er zijn wat jongens weggegaan, maar ook wat jongens bijgekomen." Van Aerde zit al vijftien jaar in het trainersvak. „Ik zou eens een keer langer dan twee jaar bij een club willen blijven." Het verjongingsproces bij Terneuzense Boys zet zich door. „Er zijn zeven A-junioren bij gekomen. De helft van de selectie is twintig jaar of jonger", zegt trainer Diederik Hiensch aan devooravond van een nieuw seizoen. Vorig jaar scoorden 'De Boys' maar 38 keer. „We moeten een stap gaan zetten in het scorend vermogen. Het is een uitdaging voor de staf om een duidelijke speelwijze te ontwikke len. Voor André Siereveld, Ruud Hoogeste- ger, Dennis Rijnberg, Frank van Kouteren en misschien ook Len Eversdijk, spelers met routine, is een mooie rol weggelegd. Die moeten de jeugd gaan stimuleren." Hiensch wil met de nieuwe groep de zevende plaats op de ranglijst van vorig jaar overtreffen. Tom Nieuwelink gaat op ontdekkingstocht. „Ik vind het moeilijk om iets over de verwachtingen te zeggen, want een hoop tegenstanders ken ik niet. Zaamslag is vorig seizoen iets te laag geëindigd, maar alle gebeurtenissen binnen de club hebben daar zijn weerslag op gehad." Nieuwelink heeft de beschikking over 21 spelers en trainde vorig seizoen nog in de vierde klasse bij zondagvereniging Biervliet. „Zaamslag is een gerenommeerde tweedeklasser. Alles is prima geregeld, bij Biervliet was het allemaal wat kleinschaliger." Nieuwelink kan zijn ei kwijt als trainer. „De groep is gedreven en dat bevalt me prima. Ik wil leuk en aantrekkelijk voetbal spelen. Mijn seizoen is geslaagd als we met goed voetbal een rol van betekenis spelen." Daan Eikenhout (De Meeuwen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45